piątek, 5 października 2018

"Uleczę twe serce" Tillie Cole

Nie można ciągle siedzieć w bańce ochronnej, Życie ma więcej do zaoferowania.

Tytuł: Uleczę twe serce
Autor: Tillie Cole
Seria: Kaci Hadesa (tom 2)
Tłumaczenie: Grzegorz Rejs
Strony: 376
Bohaterowie: Delilah/Ky
Wydawnictwo: Editio Red

Kiedy uroda staje się przekleństwem, wiara kajdanami, a otaczający świat nurza się w odrażających grzechach, tylko miłość może przynieść wyzwolenie i ulgę. Ale gdy uczucie łączy istoty z innych światów, muszą się one wyrzec swej przeszłości, swych przekonań i całkowicie zawierzyć sercu.

Piękna Delilah o złotych włosach i cudownym ciele wychowała się w sekcie. Wierzyła, że jest przeklęta, a ocaleć może tylko dzięki absolutnemu posłuszeństwu świętemu prorokowi, który objawiał jej wolę samego Boga. Kiedy wbrew swojej woli znalazła się wśród gangsterów, w świecie pełnym seksu, głośnej muzyki i zakazanych uroków życia, jedyne, czego pragnęła, to powrotu do swojej społeczności. Jednak gdy jej opiekunem został bezwzględny, zatwardziały grzesznik, jej pełne lęku serce zupełnie nieoczekiwanie drgnęło!

Przystojny Kyler, wiceprezes najbardziej przestępczego klubu motocyklowego w Stanach, kocha szybką jazdę, alkohol, towarzystwo swych klubowych braci, adrenalinę i piękne kobiety. Z życia korzysta pełnymi garściami, póki nie otrzymuje rozkazu zaopiekowania się niezwykle seksowną blondynką o dużych piersiach i pełnych ustach. Bardzo szybko orientuje się, że Delilah zawładnęła nim bez reszty. Zakochuje się w niej i wszystko się zmienia...

Gdy kochasz, miłość spali każdy grzech!

Źródło opisu: strona wydawcy
Gdy tylko skończyłam pierwszy tom od razu sięgnęłam po drugi. Czy był równie dobry? A może jeszcze lepszy? Zapraszam.

Lilah jest przyjaciółką Mae, którą poznaliśmy w pierwszym tomie. Została ocalona z rąk sekty/społeczeństwa. Jednak ona znała tylko takie życie. Od dziecka wpajano jej, że jest przeklęta i zła, a odkupienie znajdzie tylko w społeczności, będąc posłuszną. Co się stanie, gdy ten świat przestanie istnieć? Czy poradzi sobie z życiem na zewnątrz? W klubie pełnym grzeszników…

Lilah to piękna blondynka o niebieskich oczach. Od razu oczarowała członków klubu Katów Hadesa. Jednak najbardziej przykuła wzrok Kylera. Nie stroni on od towarzystwa kobiet, ale gdy dostaje rozkaz zaopiekowania się nową i bezbronną kobietą, wszystko się zmienia. Czy ta dwójka ma szansę na szczęście? Czy psychikę przeklętej da się uratować?

Nasze miejsce było wśród wybranego ludu Boga. Jako zrodzone z diabła, urodzone kusicielki, tylko tam mogłyśmy dostąpić zbawienia.

Styl pisania autorki jak najbardziej w moim guście. Pisze płynnie, zdania nie są skomplikowane. Czyta się bardzo szybko.

Okładka przedstawia parę. Mężczyzna trzyma kobietę w ramionach. Mamy zapowiedź fabuły. Ocalenie. Utrzymana w odcieniach szarości, co idealnie wpasowuje się również w okładkę pierwszego tomu. Jestem nią zachęcona ❤

Lilah to młoda, silna i piękna kobieta. Jednak jej samoocena została zachwiana lub nawet zrujnowana. Nie ufa nikomu. Chce wrócić do społeczności, by mieć szansę na zbawienie duszy. Nie zna innego świata. Sądzi, że jest grzeszna i że zasługuje na najgorsze. Odtrąca od siebie Mae, sądzi, że ta zbłądziła. Nie chce, by również ją to spotkało. Bardzo podoba jej się Kyler, ale tłumi to w sobie. Uważa, że nie powinna czuć niczego do takiego grzesznika.

Kyler to prawa ręka Milczącego Kata. Jest jego najlepszym przyjacielem i powiernikiem. Tylko z nim mógł rozmawiać dopóki nie spotkał ukochanej. Uwielbia kobiety i alkohol. Jest typem uwodziciela i flirciarza. Jednak spodoba mu się kobieta inna niż zwykle. Skromna, pobożna i wrażliwa. Na drodze napotka jednak mnóstwo przeszkód. Ich droga nie będzie łatwa. Czy poradzą sobie z własnymi demonami. I czy odnajdą drogę do swoich serc?

Ta książka mnie zmiażdżyła. Jest pełna emocji i uczuć. Czytając nieraz miałam łzy w oczach. Nie mogłam pojąć, jak można zrobić komuś tak wielką krzywdę. Ludzie, którzy uważali się za świętych i dobrych zniszczyli dusze niewinnych, w tym duszę Lilah. Ta książka nie jest dla każdego. Ma w sobie mnóstwo bólu i okrutnych momentów. Jest mroczna, ale i piękna. Wywołuje mnóstwo skrajnych emocji. Musicie ją przeczytać. Naprawdę warto. Daje nadzieję na lepsze jutro oraz uświadamia, że w każdym czai się zło. Polecam Wam ją z całego serca.
Powstrzymaj się i oszczędź się dla kobiety, którą będziesz chciał poślubić zgodnie z prawem bożym. To jest czysta miłość, Ky. Pismo Święte mówi, że taka miłość jest jak żadna inna. Ta kobieta pomoże ci osiągnąć zbawienie albo przynajmniej stworzy ci bezpieczny dom, do którego będziesz chciał wracać.


Za możliwość przeczytania dziękuję:

10 komentarzy:

 1. Nie miałam jeszcze okazji czytać, ale na pewno sięgnę <3

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 2. W moim odczuciu każdy tom emocjonalnie jest lepszy od poprzedniego. W tej chwili czytam trzeci, on rozwala całkowicie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Początkowo nie miałam tej serii w planach, ale ostatnio coraz bardziej mnie ciekawi. Myślę, że dam szansę pierwszemu tomowi :)
  Zainfekowana książka

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię, kiedy książka odwołuje się do intensywnych emocji, od razu błyskawicznie się w nią zagłębiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurczę. Chyba jednak zmienię zdanie i zaopiekuję się tą serią, bo z każdą kolejną pozytywną opinią nabieram coraz większej ochoty na odkrycie tego, co takiego mają te książki. Nie ma bata, muszę je kiedyś przeczytać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najwidoczniej warto zapoznać się z tą serią. Będę musiała dać jej szansę :D

  OdpowiedzUsuń
 7. No wydaje się ciekawa pozycja, tylko nie wiem czy ostatnio jest coś potrafiłoby mnie wzruszyć.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. O kurczę, koniecznie muszę przeczytać! Z książek Tillie Cole czytałam tylko "Raze". Widzę, że pora nadrobić zaległości!

  OdpowiedzUsuń
 9. Jakoś nie przepadam za takimi romansowymi, sekciarskimi i niegrzecznymi klimatami. To akurat totalna przeciwność tego, co czytam, ale ufam, że bardzo ci się spodobała seria i oby więcej takich emocji ;)

  http://demoniczne-ksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.