sobota, 29 grudnia 2018

"Powiedz, że zostaniesz" Corinne Michaels


 [...] Nie można zrozumieć dlaczego pewne rzeczy się dzieją. Ludzie opuszczają nas, zanim jesteśmy gotowi pozwolić im odejść, ale trzeba żyć dalej. [...] To w cale nie znaczy, że za nimi nie tęsknimy.

Tytuł: Powiedz, że zostaniesz
Autor: Corinne Michaels
Seria: Wróć do mnie (tom 1)
Strony: 473
Bohaterowie: Presley/Zach
Wydawnictwo: Szósty Zmysł


Roztrzaskał mnie na kawałki. Złożył w całość. Jest moja trucizną, jest moim antidotum.Jedno słowo.

Zostań.

To było wszystko co miał zrobić. Zamiast tego wsiadł do autobusu, zabierając ze sobą moje serce.
To było siedemnaście lat temu.
Ruszyłam naprzód. Małżeństwo. Dzieci. Biały płotek.
Wszystko czego kiedykolwiek pragnęłam. Jednak  mój mąż mnie zdradził i znów zostałam porzucona.
Osamotniona, bez centa przy duszy i z dwójką chłopców nie miałam innego wyboru, jak tylko wrócić do Tennessee. Nie miało go tam być. A ja powinnam była być bezpieczna. Jednak przeznaczenie zawsze znajdzie sposób, żeby dać o sobie znać.


Tym razem role się odwróciły. Czas na moje decyzje. Drugie szanse istnieją naprawdę, ale nie wiem czy uda się naprawić coś, co kiedyś zostało popsute…
(Opis - Lubimy Czytać)
Nie przestajesz kogoś kochać tylko dlatego, że już go nie widujesz.


Jak jedno wydarzenie sprzed lat może zmienić życie? Bohaterowie dzisiejszej książki przekonali się o tym na własnej skórze i mają tego pełną świadomość. 

Presley ułożyła sobie życie, które miało być bajką. Jednak w jednej chwili wszystko rozpadło się na kawałki. Miała cudowną rodzinę: męża i dwójkę dzieci. Była szczęśliwa i kochana. Jedna tragedia kończy jej idealne życie. Jej mąż umiera, a ona ma sporo długów do zapłacenia. Kobieta nie daje sobie z nimi rady i przez to musi wrócić do miejsca, w którym już nigdy w życiu nie chciała się znaleźć. Tam spotyka Zacha, jej dawną miłość sprzed lat. Ich ponowne spotkanie jest porywcze i brutalne. Był chłopakiem, bez którego kiedyś nie wyobrażała sobie życia. Wracają do niej wspomnienia i nie wie, jak ma postąpić. Walczy z na nowo powracającymi uczuciami.  Jednak coraz częstsze rozmowy zbliżają ich do siebie. Czy mają jednak szansę na naprawienie swoich błędów i stworzenie czegoś poważnego? Czy Presley jest w stanie wybaczyć i móc w końcu ruszyć naprzód?

Styl autorki jest utrzymany w podobnym klimacie jak w jej poprzednich książkach. Niezmiennie pisze lekko i płynnie. Nie znajdziemy tutaj trudnych słów oraz długich i zbędnych opisów. Mamy przedstawione sceny łóżkowe, które są napisane ze smakiem i nadają książce pikanterii.

Akcja jest dynamiczna, a wydarzenia następują po sobie, przez co wszystko się zazębia i nie ma możliwości pogubienia się w nich. Wciąga od pierwszych stron, a kartki uciekają w mgnieniu oka.


Nie sądzę, że robimy to zbyt szybko. Myślę, że właśnie znajdujemy drogę powrotną do miejsca, w którym zawsze mieliśmy być.


Autorka wykreowała niezwykle barwnych i wyrazistych bohaterów, którzy skradli moje serce.
Presley to silna, rozsądna  i twarda kobieta. Jest dobrą matką, która dobro dzieci stawia na pierwszym miejscu. Jest też piękna, odpowiedzialna i wrażliwa. Została mocno zraniona, jednak nie użala się nad sobą.
Zach od wielu lat nie może sobie wybaczyć wyboru, którego dokonał tamtego dnia. Porzucił swoją ukochaną dziewczynę i wyjechał spełniać się w zawodzie sportowca. Jest  przystojny, wysportowany, ambitny i pracowity. To dobry i kochany mężczyzna, który sporo przeszedł w życiu. Po kilku latach przeprowadził się do rodzinnej miejscowości, by pomagać rodzicom na farmie. Cały czas cierpi po rozstaniu z Presley, lecz stara się ułożyć sobie życie. Gdy los znów krzyżuje ich drogi, wracają do niego dawne uczucia, mimo, iż ma dziewczynę. Chce jednak wykorzystać daną mu drugą szansę i odzyskać utraconą kobietę.

Ale jedna tajemnica może zmienić wszystko. Czy są takie rzeczy, które można wybaczyć?


Słuchaj, życie to hazard. Grałaś kartami, które ci się trafiły i przegrałaś. To nie znaczy, że jesteś przegrana. To znaczy, że musisz znaleźć nowego krupiera.

To książka pełna bólu, straty, pasji, dojrzałości, łez, ponownego zaufania,  miłości i drugich szans. Wywołuje w nas wiele emocji, a realność powieści pokazuje nam coś, co może przydarzyć się w prawdziwym życiu. Jest również napisana z humorem i namiętnością, a także potrafi wywołać uśmiech na twarzy czytelnika.

Corinne w cudowny sposób przedstawia nam trudne wydarzenia i mimo, iż płyną nam łzy po policzkach, gdzieś tam w sercu liczymy na szczęśliwe zakończenie. Chcemy, aby i tym razem do bohaterów uśmiechnie się szczęście, bo szczerze na to zasługują. 
Mamy tutaj pokazaną żałobę, która jest znana pewnie każdemu z nas. Każdy przeżywa ją na swój sposób, ale ma wspólny mianownik: ból po stracie bliskiej osoby. Autorka pokazała nam silną kobietę, która na swój sposób radzi sobie z ogromną smutkiem. 

Podsumowując, z całego serca Wam ją polecam. To idealna książka dla romantyków, którzy chcą zatracić się w pasjonującej historii i przyjemnie spędzić czas.


Bóg zsyła na nas tylko tyle, ile jesteśmy w stanie udźwignąć. 


Za książkę dziękuję Ukochanemu 😘

6 komentarzy:

 1. Poprzednie książki tej autorki stoją na półce i czekają, aż je przeczytam. Na razie chyba sprawdzę czy to coś dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę ją przeczytać 😊 Uwielbiam takie historie i już czuję że bym ryczała 😅

  Pozdrawiam serdecznie 😀

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam i również pllecam. Lubię w takich historiach to jak jedno zdarzenie przedstawione jest z dwóch perspektyw jej i jego, oraz to że pewnie szczera rozmowa spowodowałaby unikniecia nieporozumień i losy bohaterów mogłyby potoczyc się inaczej

  OdpowiedzUsuń
 4. Może któregoś dnia i po taką powieść sięgnę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.