niedziela, 20 stycznia 2019

"Głowa meduzy" Michelle Madow
Tytuł: Głowa meduzy
Autor: Michelle Madow
Tłumaczenie: Daria Kuczyńska-Szymala
Seria: Elementals (tom 3)
Strony: 252
Bohaterowie: Nicole
Wydawnictwo: Kobiece


Tyfon, najgroźniejszy z Tytanów uwolnił swoją duszę z Kerberosu. Zmierza teraz w kierunku ukrytego ciała, aby połączyć się i pomścić Drugą Rebelię. Nicole, Blake, Danielle, Kate i Chris muszą pokonać go w chwili, kiedy będzie znowu w swoim ciele.

Misja się powiedzie, jeśli zdobędą Złoty Miecz Ateny, dzięki któremu będą mogli pokonać Meduzę. Tylko jej głowa jest w stanie dać im przewagę w walce z Tyfonem. Nieoczekiwanie pomoc oferuje im Ethan, syn Zeusa, który w walce z Hydrą stracił siostrę.

Czy boski potomek wybaczył drużynie Elementals i pomoże im ocalić świat? (Opis - Lubimy czytać)


Przyszedł czas na (już) trzeci tom serii Elementals. Każdego, kto nie czytał poprzednich tomów, zapraszam na ich recenzje: Proroctwo cieni i Krew hydry

Piątkę młodych bohaterów czekają kolejne niebezpieczeństwa. Tym razem muszą pokonać Tyfona, ale mogą to zrobić jedynie dzięki głowie mitycznej Meduzy. Żeby ją zdobyć potrzebują Złotego Miecza Ateny. Czy uda im się to osiągnąć?

Styl autorki pozostaje niezmienny. Wciąż jest lekko, a rozgrywane wydarzenia są dobrze przemyślane. Akcja nadal gna do przodu nie zwalniając tempa i ciągle coś się dzieje. Rozdziały są krótkie, przez co czyta się bardzo szybko i nie sposób się od niej oderwać. Okładka jest magiczna. Przyciąga wzrok i wspaniale współgra z resztą. 

Trzecia część różni się trochę od swoich poprzedniczek. W tym tomie w nieco inny sposób poprowadzona jest fabuła i odczucia bohaterów. Władcy Żywiołów z każdym dniem są bliżsi nadchodzącej wojny. Wzrasta ryzyko, a zło jest coraz mocniejsze. Dociera do nich, że zabawa się skończyła, a oni muszą się zjednoczyć i działać razem, by uratować swój świat. W tej części jest mniej odwołań do mitologii niż w poprzednich. 
Zdecydowanie największą różnicą jest zakończenie. Jest pełne zaskoczenia i niedowierzania, trzyma w napięciu i zostawia nas z uczuciem pustki i szoku.

Bohaterowie dojrzewają i też przechodzą małą zmianę. Nicole i Blake zostają parą, ale ich związek wciąż nie odgrywa głównych skrzypiec. Autorka rozwinęła również wątek Chrisa i Kate. Co prawda nie było go dużo, ale myślę, że w następnej części ulegnie to zmianie. Danielle nie jest już tą samą nieprzystępną dziewczyną.   
Ku zdziwieniu wszystkich dołącza do nich również Ethan, ale Nicole jest wobec niego podejrzliwa. Czy chłopak rzeczywiście im wybaczył i chce pomóc?

Głowa meduzy to wciągająca, dynamiczna i nietypowa historia o niebezpieczeństwie, poświęceniu i sile przyjaźni. Bohaterowie mają coraz mniej czasu, a gra toczy się o wyższą stawkę. Jak potoczą się ich losy? Czy zdołają wygrać mniejsze bitwy, nim wybuchnie wojna? Przekonajcie się! Ja z niecierpliwością czekam na kolejny tom!

Podsumowując, z całego serca polecam Wam całą serię Elementals! Nie zawiedziecie się. Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu: 


8 komentarzy:

 1. Nie słyszałam o tej serii ale bardxo chętnie się z nią zapoznam :) pozdrawiam i zapraszam do siebie :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam pierwsze dwa tomy i z ciekawości kiedyś sięgnę po ten, ale jakoś nie czuję, że muszę to zrobić w najbliższym czasie. Niemniej ciekawi mnie, jak potoczą się sprawy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tej serii, ale ostatnio mam duże szczęście do serii jako takich. Co biorę się za książkę, to okazuje się, że to ma kontynuacje lub jest któraś z kolei. No serio :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie sądzę, abym dobrze odnalazła się w tej serii, jak wiesz lubię mocniejsze i mroczniejsze rytmy. Ale mojej damskiej młodzieży tytuł zawsze mogę polecić. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba się za bardzo zestarzałam na takie serie :) Ale najważniejsze, że Tobie się podobało :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam o tej serii... Muszę chyba sprawdzić 😉

  OdpowiedzUsuń
 7. Kurczę, okładka do mnie nie przemawia, a fabuła także. Chyba to nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. No nie czytałam jeszcze... JESZCZE 😺😺

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.