niedziela, 3 lutego 2019

"Friend-zoned" Belle AuroraW miłości chodzi o to, by ufać komuś z całego serca i modlić się, żeby nie zostało ono złamane. Chodzi o wiarę w drugą osobę.


Tytuł: Friend-zoned
Autor: Belle Aurora
Tłumaczenie: Iga Wiśniewska
Seria: Friend-zoned (tom 1)
Strony: 399
Bohaterowie: Nik/ Tina
Wydawnictwo: NieZwykłe


Nikolai Leokov nigdy nie sądził, że zakocha się w jedynej dziewczynie, z którą kiedykolwiek się zaprzyjaźnił.
Valentina Tomic ma problem z zaangażowaniem po tym, jak została okrutnie zdradzona.
Kiedy Tina postanawia, że wywoła uśmiech na twarzy posępnego Nika, nie przypuszcza, że zaprzyjaźni się z twardzielem. Nik jeszcze nigdy nie spotkał kobiety, która byłaby wobec niego tak czuła i jednocześnie nie oczekiwała niczego w zamian. Nik i Tina zapraszają was serdecznie do przeczytania Friend-zoned. Pełnej humoru historii o przyjaźni i miłości. (Opis - Lubimy czytać)
Początek znajomości Nika i Tiny nie można uznać za typowy. Otóż, coś, co miało być tylko niewinnym i anonimowym prezentem, przerodziło się w coś prawdziwego i trwałego.

Valentina codziennie widziała pewnego przystojnego mężczyznę, który pracuje naprzeciwko niej. Od razu rzucił się jej w oczy jeden fakt - nieznajomy nigdy się nie uśmiechał. Pewnego dnia wpada na pomysł, by wywołać u niego uśmiech. Podrzuca mu anonimowo krótki liścik z cukierkami i tym sposobem sprawia, że na twarzy mężczyzny zagościł drobny uśmieszek. Tak właśnie zaczęła się ich spontaniczna i zwariowana przyjaźń.

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Aurory, ale jestem pewna, że nie ostatnie. Styl autorki jest lekki i prosty. Świetnie buduje akcję i trzyma napięcie. W swojej powieści zawarła mnóstwo humoru, ale poruszyła również trudne i bolesne tematy. Tej książki się nie czyta, przez nią się po prostu płynie i nie sposób się od niej oderwać, dopóki jej nie skończymy. Nie zabrakło również scen erotycznych, które zostały napisane ze smakiem. 


- Dlaczego wszystko jest takie do bani? […]
- Dzięki temu wiesz, że nadchodzi coś naprawdę wspaniałego.


Wszyscy bohaterowie zostali wspaniale wykreowani. Każdy ma swoją własną historię do opowiedzenia i wyróżniającą się osobowość, bez której ta książka nie byłaby tak urzekająca.

Główni bohaterowie, Nikolai i Valentina stanowią swoje kompletne przeciwieństwo, ale pod pewnymi względami stanowią swoje lustrzane odbicie.

Tina jest pełna energii, pozytywnie zakręcona, urocza, zabawna i wrażliwa. Ma ogromne serce i troszczy się o swoich bliskich. W przeszłości została mocno zraniona przez życie i nosi głęboko w sercu trwałe blizny po tamtych wydarzeniach. Stara się jednak żyć dalej i nie użala się nad sobą. Walczy o swoje marzenia i zaraża innych swoim uśmiechem i pogodą ducha. Nik jest z pozoru mrocznym, aroganckim i onieśmielającym mężczyzną. Jednak pod tą warstwą kryje się troskliwy, czuły i dobry człowiek, który wiele w życiu przeszedł. Jest też tajemniczy, ale dla swoich bliskich potrafi być zabawny i oddany. W przeszłości zmuszony był robić złe rzeczy, które nieustannie go prześladują.

Czasem dobrzy ludzie muszą podążać ścieżką mroku. Nieważne, ile złego zrobią lub co zrobili w przeszłości. Liczy się tylko to, kim są teraz i jaką drogę obiorą ostatecznie. Nasi bohaterowie nie mieli łatwego życia. Przeżyli własne tragedie oraz mieli swoje wzloty i upadki. Ale jest to jedna z tych par, którym się kibicuje do końca. Czy dwie poharatane dusze mają szansę na swoje szczęśliwe zakończenie?


Nieznajomy to przyjaciel, którego jeszcze nie poznałaś. Trzeba tylko wykonać pierwszy ruch. 

Friend-zoned to historia pełna ciepła, radości i humoru, ale też ogromnego bólu, straty, namiętności, szczerej przyjaźni, która ma szansę przerodzić się w prawdziwą miłość. To też opowieść o walce z demonami przeszłości, o odwadze, by otworzyć się na drugą osobę i zrobić coś szalonego i nieprzewidywalnego. Nigdy nie jest za późno, by podnieść się po upadku i na nowo zacząć żyć. Tylko potrzebujemy do tego odpowiednich osób, które będą nas ciągnąć do góry, gdy sami nie będziemy mieli już na to siły. To rodzina jest najważniejsza, nieważne, czy ta prawdziwa, czy może taka, którą sami dobraliśmy. Razem można zrobić wszystko.

Z całego serca polecam Wam tę cudowną historię. Warto poświęcić jej trochę czasu i pozwolić jej, by nauczyła nas, co w życiu jest najważniejsze i jak należy z tym postępować. Nie mogę powiedzieć, że autorka wyczarowała tu coś nadzwyczajnego lub nieprzewidywalnego. Ale pomimo dość oklepanego tematu zdołała stworzyć coś, co wyróżnia się spośród innych i głęboko zapada w pamięć. To dopiero pierwszy tom tej wspaniałej serii, a ja z niecierpliwością czekam na kolejne. Jeszcze raz polecam!Rozejrzyj się. Jesteśmy bandą niedopasowanych osób, które idealnie do siebie pasują. 


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:

10 komentarzy:

 1. Ostatnio szukałam czegos ponownego. Gdy skończę obecną książkę zacznę tę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło wspominam ten tytuł. Taki słodki i wesoły. Czasami przychodzi ochota akurat na takie książki. Na pewno skuszę się na kontynuację :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się. To świetna książka, ze zniecierpliwieniem czekam na drugi tOM opowiadający historię Ducha 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Sam tytuł powoduje, że chciałabym ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. No nie wiem czy bym się przekonał, trochę to takie schematyczne ;) Tak po za tym, abstrahując od książki, świetna recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi dość fajnie, może przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie planowalam jej czytać, ale widzę że warto to zmienić

  OdpowiedzUsuń
 8. Kto wie, może zajrzę. zaciekawiłaś mnie, a to rzadko co do takiej tematyki sie zdarza.

  OdpowiedzUsuń
 9. To zdecydowanie książka dla mnie. Lubię takie historie. Jednak droga od przyjaźni do miłości jest możliwa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak widać, na czytelnika czeka cała gama często sprzecznych ze sobą emocji. "Friend-zoned" to kolejna książka, na którą początkowo nie miałam ochoty, ale wraz z pozytywnymi opiniami, nabrałam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.