piątek, 15 lutego 2019

"Love & Luck" Jenna Evans Welch


"Bracia. To jak sfora dzikich psów, która czasem cię pilnuje,
a czasem się na ciebie rzuca."


Tytuł: Love & Luck
Autor: Jenna Evans Welch
Seria: #GOYOUNG
Tłumaczenie: Donata Olejnik
Strony: 280
Wydawnictwo: Dolnośląskie


Wbrew wcześniejszym planom, a nawet własnej woli, Addie – zainspirowana przewodnikiem Irlandia dla złamanych serc – wyrusza na wyprawę po Szmaragdowej Wyspie, małym autem razem z bratem Ianem i jego irlandzkim kumplem Rowanem. Czy podróż przez zielone wzgórza, omszałe zamczyska i baśniowe lasy zagoi poranione serce? (Opis z Lubimy czytać)

Addie to najlepsza przyjaciółka Liny, która ma złamane serce, a co gorsze pokłóciła się z bratem. I to na weselu. Do tej pory byli najbardziej zgrani z czwórki rodzeństwa. Co mogło się wydarzyć, że prawie się pobili? Sprawdźcie sami. Zapraszam na recenzję.

Addie miała lecieć do Włoch do przyjaciółki, jednak jej brat zmienił zdanie, więc i ona to zrobiła. Wbrew rozsądkowi wyrusza w podróż z Ianem i jego przyjacielem Irlandczykiem, Rowanem. Mają w planach wycieczkę samochodem po Irlandii. Addie znajduje przewodnik dla złamanych serc i dziwnym trafem są tam miejsca, które naprawdę zobaczy.

Książka jest napisana lekko i przyjemnie. Czyta się szybko, a opisy Irlandii są dodatkowym atutem. Nie sposób było się nudzić.

Okładka jest w minimalistycznym klimacie. Podobna do poprzedniczki. Tutaj mamy koniczynkę z czterech serc. Mi się spodobała.

Addie nigdy nie okłamywała matki ani brata. Do czasu. Zaczęła spotykać się z pewnym chłopakiem i nie chciała by ktoś o tym wiedział. Jednak chłopak z nią zadrwił, a jej brat dowiedział się o wszystkim. Nie może zrozumieć jak siostra mogła się z nim związać. Namawia ją również do przyznania się matce, o tym, co się wydarzyło. Jednak Addie czuje się upokorzona i nie chce wyjawić prawdy. Ale jak to w życiu bywa kłamstwa szybko wychodzą na jaw.

Addie łapie dobry kontakt z przyjacielem Iana, Rowanem, ponieważ on również ma złamane serce. Razem wykonują zadania z przewodnika. Przy okazji cała trójka próbuje uniknąć spotkania z rodziną, która również zwiedza Irlandię. Czy im się to uda?

Podsumowując historia jest lekka i przyjemna. Idealna na jeden wieczór. Polubiłam Addie, Rowana i Iana. Pojawia się też Lina z chłopakiem. To historia o leczeniu złamanego serca, ale także o rodzinie i wsparciu. Mamy tutaj poradnik jak wyleczyć złamane serce, więc warto sięgnąć :D  Może akurat komuś pomoże. Jak najbardziej polecam. Jest bardzo pozytywna i podnosi na duchu.

Ci, którzy twierdzą, że nie zostali skrzywdzeni,
są albo kłamcami, albo robotami.Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:5 komentarzy:

 1. Dobra historia a do tego podróż po Irlandii... brzmi ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda na przyjemną historię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szykuje się przyjemne czytanie, ciepłe nuty w oczekiwaniu na wiosnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się przyjemnie, może kiedyś jak najdzie mnie ochota na coś z gatunku. Zwłaszcza dla tej Irlandii :)

  mrs-cholera.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Irlandia bardzo mnie ciekawi :) zapisuję tytuł.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.