środa, 10 kwietnia 2019

"Słodki drań" Vi Keeland, Penelope WardJedna minuta może zmienić całe życie.

Tytuł: Słodki drań
Autor: Vi Keeland, Penelope Ward
Tłumaczenie: Edyta Stępkowska
Strony: 293
Bohater/ka: Chance/ Aubrey
Wydawnictwo: Editio


Stacja benzynowa gdzieś na pustkowiu Nebraski nie jest zbyt romantycznym miejscem, zwłaszcza kiedy jesteś w kiepskim humorze. Aubrey była. Znużona wielogodzinną trasą w perspektywie miała jeszcze wiele godzin dalszej jazdy. Uciekała przed swoją przeszłością, chciała ukoić złamane serce i rozpocząć nowe życie w Kalifornii. Chance, zarozumiały przystojniak z Australii, wkurzył ją od pierwszego wejrzenia. Był niesamowicie seksowny, ale do przesady arogancki. Dziewczyna przestałaby o nim myśleć pięć minut po odjechaniu ze stacji, gdyby nie problem z kołem, którego sama nie była w stanie zmienić. Również Chance nie mógł wyruszyć w dalszą podróż — nie umiał poradzić sobie z awarią motocykla. Chcąc nie chcąc, dalej pojechali razem.

Wkrótce Aubrey z zaskoczeniem odkrywa w tym pewnym siebie zarozumialcu najlepszego kompana podróży, jakiego mogłaby sobie wymarzyć. A i Chance wygląda na faceta, który również czuje do dziewczyny coś więcej. Wyprawa wydłuża się do kilku dziwnych, ale cudownych dni. Jest zabawnie, miło, a napięcie między nimi rośnie. Audrey coraz bardziej zakochuje się w przystojnym Australijczyku i wszystko zdaje się zmierzać do szczęśliwego końca, gdy któregoś dnia, zupełnie nieoczekiwanie, Chance znika bez pożegnania...

To opowieść o zabawnych przypadkach, namiętności i pożądaniu, ale również o trudnych wyborach, cierpliwości i przyjaźni. O rozterkach, smutku i tęsknocie za ukochaną osobą. Ta historia pełna jest zaskakujących zwrotów akcji, uśmiechów, łez i radości. Od kart tej książki nie oderwiesz się aż do ostatniego zdania!

Po prostu zniknął... Tego się nie robi takiej dziewczynie! (Opis - Lubimy czytać)


Podobno, jeśli wypuścisz coś z rąk i to coś do ciebie nie wróci, tak naprawdę nigdy do ciebie nie należało. Choć zważywszy, że to ja pierwszy ją opuściłem, chyba niczego nie da się przewidzieć.


Podróż to nie tylko zapowiedź beztroskiego wyjazdu z najbliższymi. Czasem podróż to ucieczka od przeszłości, odcięcie się od problemów i rozpoczęcie nowego życia.

Tak właśnie było w przypadku Aubrey. Chcąc ukoić ból złamanego serca, postanawia spakować wszystkie swoje rzeczy i przeprowadzić się na drugi koniec kraju, by tam od nowa ułożyć sobie życie. Niespodziewanie na jej drodze staje pewien przystojny, ale do granic wytrzymałości arogancki drań, który od początku doprowadza ją do szału. Niestety pech trafił, że zostali zmuszeni, by w dalszą podróż ruszyć razem.

Jednak z czasem, mimo początkowej niechęci, zaczynają znajdować wspólny język i dobrze się razem bawić. Z każdym kolejnym dniem czują mocniejsze przyciąganie do siebie. Wszystko wydaje się zmierzać w dobrym kierunku, ale nieoczekiwanie Chance znika bez słowa.


Czasem trzeba wszystko stracić, żeby się dowiedzieć, czego potrzebujesz naprawdę.


Spędzili ze sobą kilka dni, które na zawsze ich odmieniły. Jak pozbierać się po tak krótkiej, a zarazem silnej i szczerej miłości?

Styl autorek jest prosty i lekki. Jednak książki spod ich pióra mają w sobie coś, co nie pozwala się od nich oderwać. Potrafią w niezwykły sposób stworzyć pełną emocji historię, w której raz będziemy płakać ze śmiechu, by po chwili przeżywać cały ból i cierpienie bohaterów.

Chance to typ aroganckiego dupka, z dużym poczuciem humoru. Jest zakręcony, uparty i beztroski, ale nie raz udowodnił, że dla najbliższych potrafi zrobić wszystko. Skrywa jednak pewną tajemnicę. Chance wie, że nie powinien zbliżać się do Aubrey, ale nie jest w stanie ignorować w nieskończoność uczuć, jakie zaczyna żywić do dziewczyny.


C. i B. Hmm. Ciekawski i Bezczelny? - Chociaż bardziej pasowałoby Z. D. Zarozumiały Drań.


Aubrey to twardo stąpająca po ziemi kobieta. Jest zadziorna, a czasem nawet wredna i zimna. Została mocno zraniona, ale postanawia rozpocząć nowe życie. Z czasem, pod wpływem Chance’a zachodzi w niej zmiana. Zaczęła otwierać się na świat i cieszyć życiem.

Książkę można podzielić na dwie części. Pierwsza część jest opisana z perspektywy Aubrey i opisuje wydarzenia w czasie podróży. Druga natomiast jest opisana oczami Chance’a i dzieje się ona dwa lata po zniknięciu chłopaka.
Jednak już nic nie jest takie jak dawniej. Aubrey spędziła dwa lata na pozbieranie się po odejściu Chance’a. W końcu jest szczęśliwa, a w jej życiu pojawił się inny mężczyzna. Ale Chance wrócił i chce walczyć o ukochaną. Może być już na to za późno, lecz on się nie podda. Czy ponownie uda mu się zdobyć zaufanie Aubrey?

Słodki drań to historia pełna humoru, namiętności, dawaniu drugiej szansy, walki, bólu i łez. Pokazuje nam miłość. Prawdziwą. Piękną. Szczerą. Taką, która połączyła dwie różne, ale zarazem tak idealnie dopasowane osoby. Jednak miłość może nie wystarczyć, by zdołać pokonać cierpienie i odbudować raz utracone zaufanie.

Z całego serca polecam Wam tę książkę! Jest warta każdej uwagi i mam nadzieję, że i Wy ją pokochacie.

Czasem ci, którzy budują wokół siebie najwyższe mury, próbują w ten sposób chronić największe serca.


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:

6 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa czy i mi się spodoba, bo właśnie zaczynam lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmmm... Jak drań może być słodki... 🤔🤔🤔 Polecę mojej siostrze, powinno się jej spodobać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem czemu, ale takiego rodzaju książki mocno mnie gatunkowo odrzucają i zwykle rozczarowują.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że już niedługo będę mogła zagłębić się w tą historię :) Uwielbiam ten duet autorski :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pozycja nie dla mnie. Nie przepadam za takimi historiami, a częściej się denerwuje podczas lektury niż odprężamy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie jestem w trakcie czytania tej książki i strasznie mi się podoba. Uwielbiam ten duet. Autorki są mistrzowskie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.