środa, 15 maja 2019

[PREMIEROWO] "Niebezpieczna gra" Emilia Wituszyńska


Zemsta to niedobra rzecz, sprawia, że przestajesz logicznie myśleć.
Tytuł: Niebezpieczna gra
Autor: Emilia Wituszyńska
Strony: 311
Bohater/ka: Weronika/ Przemek
Wydawnictwo: Kobiece
Premiera: 15.05.2019


Weronika to jedna z najlepszych policjantek w wydziale kryminalnym stołecznej policji. Jej karierę przerywa dramatyczna akcja, w której traci partnera. Od tej chwili jej życie całkowicie się zmienia. Nieoczekiwanie kobieta dostaje zadanie, które wykonać może tylko ona.

W Wilanowie znaleziono zwłoki kandydata na urząd premiera, a jedynym świadkiem zdarzenia jest znany i zabójczo przystojny aktor Przemysław Rej. Niestety gwiazdor nic nie pamięta, a dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona, mężczyzna potrzebuje całodobowej ochrony.

Aby nie wzbudzać podejrzeń, Weronika i Rej muszą udawać parę. Wkrótce okaże się, że mężczyzna nie mówi całej prawdy, a na jaw wychodzą kolejne sekrety. Oboje zostają wplątani w niebezpieczną grę, w której stawką będzie nie tylko życie. (Opis - Lubimy czytać)


To nie moje życie, to jakiś cholerny film, i to dość kiepski…


Czasem pewne sprawy wydają się nam oczywiste i przewidywalne, ale często trzeba czytać między wierszami, by doszukać się drugiego dna i odkryć prawdę. Ale by to zrobić trzeba czasem zawrzeć układ z diabłem i odważyć się podjąć ryzyko. Czy jesteś gotowy poświęcić wszystko i narazić swoje życie na niebezpieczeństwo?

Weronika Kardasz jest perfekcyjną policjantką, do czasu, gdy podczas akcji ginie jej najlepszy przyjaciel, Michał. Dziewczyna po tym wydarzeniu jest załamana i prosi o przeniesienie. Obwinia się o jego śmierć i nie potrafi sobie wybaczyć. Bez reszty pogrąża się w żałobie i uzależnieniu, z każdym dniem coraz bardziej staczając się na dno. Mija rok. Wera niespodziewanie otrzymuje od komendanta zadanie, które tylko ona może wykonać. Ma ochraniać znanego aktora, Przemysława Reja. Mężczyzna jest jedynym świadkiem w sprawie zabójstwa kandydata na urząd premiera. Jednak był wtedy pijany i nie pamięta niczego z tamtego wieczoru. By móc chronić aktora, policjantka musi udawać jego dziewczynę. Początkowa prosta sprawa, okazuje się śmiertelnie niebezpieczną grą nie tylko o życie.


To niebezpieczna gra, w której nie mamy szans na wygraną.


Sięgając po tę książkę byłam pewna obaw, czy podoła moim wysokim oczekiwaniom. Otóż, po przeczytaniu opisu liczyłam na wiele i muszę przyznać, że się nie zawiodłam. Niebezpieczna gra jest debiutem pani Emilii i to bardzo udanym. Styl autorki od razu przypadł mi do gustu. Już od pierwszych stron wciąga nas do swojego świata i nie pozwala się oderwać. Autorka pisze z humorem, świetnie wplątując spokojniejsze sceny budujące napięcie z rozgrywającą się akcją. Znajdziemy tam wulgaryzmy i sceny erotyczne, ale są one napisane ze smakiem. Jedyną drobną wadą jest dla mnie poprowadzenie książki w narracji trzecioosobowej. Na początku nie mogłam się do końca wczuć, ale później już mi to nie przeszkadzało.


Najgorsze były właśnie takie momenty, gdy uświadamiała sobie, że niektórym nie jest już dane uśmiechnąć się ani do własnego odbicia, ani do nikogo innego.


Wera to typ kobiety z charakterkiem oraz ciętym językiem i twardo stąpająca po ziemi. Jest odważna, przebiegła, inteligentna i nieustępliwa. Ma swoje wady i słabości, ale nie przeszkadzało mi to w jej polubieniu. Dziewczyna pomimo swojej hardej postawy, nie zdoła uciec przed uczuciami, jakie wzbudza w niej pewien aktor.

Przemek to typowy ulubieniec ludzi, przemądrzały i zapatrzony w siebie celebryta. Jest arogancki i ma cięty język. Ale z czasem okazuje się, że to tylko zewnętrzna maska. Jest zabawny, szczery i wrażliwy. Ma swoje demony, z którymi toczy trudną walkę.

Przemek i Wera są jak tykająca bomba, która ma za chwilę wybuchnąć. Ich znajomość opiera się na relacji hate-love, a czytając ich słowne potyczki, nieraz wybuchałam śmiechem. Ta dwójka jest przykładem, że można się nienawidzić, ale nie da się uciec przed wzajemnym przyciąganiem i w nieskończoność ignorować pożądania, jakie wyzwala w nas znienawidzona osoba. Czy tych dwoje może połączyć coś silniejszego?


Czuła, że to, co się między nimi dzieje, jest niebezpieczną grą i nie ma nic wspólnego z zagrożeniem, jakie wokół nich krąży. Z przestępcami sobie jakoś poradzi, nie jest jednak pewna, czy podoła narastającym w niej uczuciom.


Mroczne tajemnice, wzajemne kłamstwa, wyścig o życie, bezlitosna gra, śmiertelne niebezpieczeństwo, mafia, pożądanie. Przy tej książce nie da się nudzić. Przyjaciele okazują się zdrajcami, a wrogowie sprzymierzeńcami. Komu można zaufać? Autorka z wprawą miesza nam w głowach i stopniowo odkrywa przed nami wszystkie tajemnice. Aż do samego końca nie wiemy, jak zakończy się ta historia.

Niebezpieczna gra jest pełna zwrotów akcji, tajemnic, bólu, cierpienia, niebezpieczeństwa, przebaczenia, nieufności, humoru, namiętności i miłości. Uczy nas również walki z naszymi słabościami i pokonywaniu własnych demonów.
Podsumowując, z całego serca Wam ją polecam!
Koniec był nieuchronny. Żyjemy i umieramy. Każdemu z nas zapisane jest inne zakończenie.


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:

7 komentarzy:

 1. Zawsze zastanawiam się, jakie tak naprawdę ślady w psychice człowieka pozostawia zemsta, pielęgnowanie jej w sobie, podsycanie ognia nienawiści. Kluczem wydaje się przebaczenie, ale to takie trudne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam ochotę przeczytać, ponieważ podobno Autorka robiła furorę na Wattpadzie. Mam tylko nadzieję, że nie jest to jedna z tych historii, które powinny tam zostać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się całkiem nieźle, nawet jeśli to nie moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Motyw zemsty i relacja love-hate pomiedzy bohaterami to coś, co lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przepadam za kryminałami, dlatego zarówno ksiazka jak i jej autorka zupełnie mi nieznane, ale nie mówię nie, może kiedyś 😉

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam tę książkę na półce i niedługo rozpocznę jej lekturę :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.