czwartek, 20 czerwca 2019

"Niepokorna królowa" Meghan March[…] czasami brutalna siła jest jedynym, co stoi między tobą, a koszmarem.
Tytuł: Niepokorna królowa
Autor: Meghan March
Tłumaczenie: Olgierd Maj
Seria: Mount Trilogy (tom 2)
Strony: 230
Bohater/ka: Lachlan/ Keira
Wydawnictwo: Editio Red


Keira Kilgore ma ognisty temperament i cudowne ciało. Ta silna, odważna kobieta nade wszystko ceni niezależność — choć stanowi własność tyrana. Nie ma prawa decydowania o swoim losie, mimo że podejmuje decyzje biznesowe jako właścicielka i szefowa rodzinnej destylarni. Jeszcze całkiem niedawno wierzyła, że jest wdową, jednak okazało się, że jej uznany za zmarłego mąż żyje. I jest równie podły jak dawniej!

Lachlan Mount stanowi prawo i ustala zasady w Nowym Orleanie. Nikt nawet nie próbuje kwestionować jego żądań. Gdy sięgnął po Keirę, oczywiste było, że odtąd jest jego zabawką. Dziewczyna stała się własnością najbardziej bezwzględnego i bezlitosnego tyrana, jaki kiedykolwiek kontrolował Nowy Orlean. I chociaż Mount wyzwala w niej najgorsze instynkty, a rozum każe jej go nienawidzić, ciało pożąda tego okrutnego mężczyzny każdym nerwem. Keira pragnie więc tylko ocalić duszę i serce.

W drugim tomie tej niezwykłej trylogii wydarzenia nabierają szalonego tempa. Odwaga i duma Keiry ścierają się z bezwzględnym żądaniem Mounta, by była mu absolutnie posłuszna. Każde ich spotkanie to zderzenie namiętności i odwagi, pożądania i podziwu. Mężczyzna wie, że choć rządzi miastem żelazną pięścią, nie podporządkuje sobie rudowłosej ślicznotki do końca. Zdaje sobie również sprawę, że nie może jej stracić. Jest dla niego cenniejsza od władzy i pieniędzy. Tymczasem sprawy zmierzają ku katastrofie. Nadchodzą chwile grozy...

On łamie wszystkie twoje zasady. Jego możesz złamać ty! (Opis - Lubimy czytać)


Nie wszystko, co jest czarno-białe, ma sens.


Niepokorna królowa to drugi tom niebezpiecznej i zmysłowej serii. Na recenzję pierwszej części zapraszam tutaj: Król bez skrupułów

Po przeczytaniu Króla bez skrupułów od razu sięgnęłam po jego kontynuację. Obawiałam się, że nie dorówna wysokiemu poziomowi zaprezentowanemu w pierwszym tomie, ale na szczęście się nie zawiodłam.

W tej części mamy odrobinę mniej akcji, ale za to autorka skupiła się bardziej na pokazaniu nam przemiany, jaką przechodzą bohaterowie. Wciąż są wyraziści i pełni charyzmy. Lepiej poznajemy Mounta, jego przeszłość i dokonywane wybory. Dowiadujemy się przyczyn, które go ukształtowały.

Relacja bohaterów zmienia się z każdym kolejnym dniem spędzonym razem. Pojawiają się uczucia, które nigdy nie powinny się między nimi narodzić.


Nie jestem dobrym człowiekiem. Moja dusza jest czarna. Mam serce z kamienia. Moja reputacja nie jest legendą ani mitem, lecz opiera się na zbiorze faktów.


Mount to wciąż arogancki, władczy i dominujący mężczyzna, który budzi strach i wymaga bezwzględnego posłuszeństwa. Ale czasem w jego żelaznej zbroi pojawiają się drobne pęknięcia, ukazujące jego ludzką stronę. Jest intrygujący i tajemniczy. Potrafi złamać każdego, z jednym wyjątkiem.

Keira nie raz pokazała, że nie jest słabą kobietą i nie da się tak łatwo podporządkować. Jednak z czasem zaczyna bardziej ulegać kontroli sprawowanej przez niezłomnego króla. Ale pomimo tego wciąż pozostaje silna i zdeterminowana, by ocalić ukochaną destylarnię. Nie poddaje się, prowadzi ją z dumą i godnością.

Nie zabrakło również pikantnych scen, które przyprawiały o szybsze bicie serca. Trudno jest napisać dobry erotyk z wątkiem BDSM, ale Meghan March się to udało. Sceny seksu (i nie tylko) były gorące, wulgarne i bez hamulców, ale jednocześnie napisane barwnie i ze smakiem.

Pożądanie, walka o dominację, rollercoaster uczuć, niebezpieczeństwo, tajemnice, akcja, uległość, cięty język, namiętność. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w Niepokornej królowej. Z całego serca polecam Wam całą serię!


- […] Już się zgodziłaś na wszystkie moje warunki. Zaakceptujesz wszystko, czego zapragnę, i to z chęcią.
- Są jakieś zajęcia, gdzie można się nauczyć takiej arogancji, czy już się taki urodziłeś?


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:

6 komentarzy:

 1. Widzę, że to seria idealna wręcz na tak gorące wakacje jak mamy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przekonałaś mnie do sięgnięcia po tę serię - jakoś tak nie mam przekonania do czytania erotyków po tym, jak przeczytałam jeden.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też ten gatunek nie podchodzi, nie potrafię się do niego przekonać.

   Usuń
 3. Dla tych, co lubią zagłębiać się w takie przygody czytelnicze. Na wakacyjne nuty tym bardziej. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubie czytać erotyki ale motyw BDSM jest dla mnie trochę za ciężki, wolę.subtelną relację między bohaterami

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi nieźle. Taka książka w sam raz na urlop. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.