wtorek, 2 lipca 2019

"W kajdankach miłości" K. Bromberg

-Wygląda na to, że zapomniałem moich kajdanek.
-Och, czy jestem aresztowana?
- Zdecydowanie.Tytuł: W kajdankach miłości
Autor: K. Bromberg
Seria: Życiowi bohaterowie (tom 1)
Tłumaczenie: Marcin Kowalczyk
Strony: 432
Bohater/ka: Grant/Emmerson
Wydawnictwo: Editio Red

Książka ta rozpoczyna serię Życiowi bohaterowie, kolejną trylogię pióra K. Bromberg. Jej tytułowymi bohaterami są trzej przystojni bracia Malone. Jeden z nich, Grant, od najwcześniejszych lat przyjaźnił się z rezolutną i śliczną Emmerson Reeves. To właśnie „Emmy” była jego najlepszą przyjaciółką, z którą spędzał każdą wolną chwilę. I nagle wszystko się skończyło. Niespodziewany dramat, złamana obietnica i krótkie pożegnanie. Dziecięca radość i wspólne zabawy odeszły w przeszłość. Dziewczyna zniknęła z życia Granta na dwadzieścia długich lat. Nie zdołała jednak uciec z jego serca.

Kiedy spotkali się ponownie, byli zupełnie innymi ludźmi. Ona stała się piękną kobietą, pełną życia, zuchwałą i odważną. On natomiast przeobraził się w atrakcyjnego mężczyznę noszącego policyjny mundur. Taki mężczyzna mógł spełnić każde kobiece marzenie o prawdziwym bohaterze. Grant szybko zdaje sobie sprawę, że kocha tę dziewczynę i jest w stanie zrobić wszystko, by odzyskać jej przyjaźń i zdobyć serce. Emmy jednak dalej nie chce go znać, choć dawny towarzysz dziecięcych zabaw ogromnie jej się podoba i rozpala w niej prawdziwy ogień. Spędzają razem jedną noc, po której Grant ma na zawsze zniknąć z Reeves...

Czy zakochany bohater zdoła wygrać z demonami przeszłości i odzyskać uczucia Emmy? Oto ekscytująca i emocjonalna historia! Przekonasz się, jak szybko może runąć uporządkowane i poukładane życie, gdy wtargnie w nie prawdziwe uczucie, jak trudno naprawić błędy popełnione wiele lat temu i jak wielką, cudowną moc posiada miłość, przyjaźń oraz troska o ukochaną osobę. Nie oderwiesz się od tego poruszającego romansu aż do ostatniej strony!
Nie liczy się jej przeszłość. Ważne jest tylko prawdziwe uczucie! (Opis wydawcy)


Zawsze chciałem ratować ludzi.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, choć seria Driven czeka na przeczytanie. Jak myślicie, spodobała mi się jej twórczość?

Grant Malone to dobry człowiek i policjant. Od dziecka chciał pomagać innym, a jako policjant może to robić na co dzień. Jako dziecko przyjaźnił się z Emmy, jednak zdradził jej tajemnicę i dziewczynka na długie lata zniknęła z jego życia. Po 20 latach znowu się spotykają, ale Emmy go nienawidzi. Chowa do niego urazę, choć chłopiec chciał jej tylko pomóc. Jednak Grant tak łatwo się nie poddaje. Uważa, że może ocalić Emmy i będzie do tego dążył. Czy skruszy jej mur, którym się otoczyła?

Emmerson nie chce dopuścić do siebie Granta, bo tylko przy nim coś czuje, a ona nie chce czuć. Zakopała przeszłość pod grubą warstwą muru i nie zamierza do niej wracać. Jednak czy przed przeszłością da się uciec?

K. Bromberg tą książką skradła moje serce. Polubiłam jej styl pisania i bohaterów. Potrafi pisać o trudnych sprawach, ale również potrafi wywołać uśmiech na twarzy czytelnika. Porusza bardzo ważny i trudny temat, ale poradziła sobie z tym znakomicie.

Okładka jest świetna. Choć wszędzie widzimy gołe klaty, to ta ma swój charakter, a mundur policyjny od zawsze kusi kobiety.


Jest jedyną dziewczyną, którą naprawdę kochałem, jest jedyną, której kiedykolwiek naprawdę chciałem.
Jestem bardziej zdeterminowany niż kiedykolwiek, żeby jej to udowodnić.
Jej zasady nie mają znaczenia.
Jej przeszłość nie ma znaczenia. To ona.

Grant to naprawdę świetny facet, dobry, uczciwy i oddany swojej pracy. Jest pewny siebie, ale posiada pewną wrażliwość. Nie może znieść ludzkiej krzywdy. Od zawsze miał syndrom bohatera, dlatego został policjantem. Jego postawa i zachowanie sprawiły, że pokochałam jego postać, bo inaczej się nie da. Dobre serce i poczucie obowiązku to jego zalety. Czy wystarczy mu wytrwałości, by skruszyć serce Emmy? W końcu od nienawiści do miłości tylko jeden krok.

Emmerson jako dziecko wiele przeszła, ale odgrodziła się od tego i niczego nie pamięta. Jednak po spotkaniu z Grantem przeszłość do niej wraca. Emmy nie chce się z nią zmierzyć, dlatego nie chce mieć z nim nic wspólnego. Ale czy na pewno?

Książka ta zasługuje na przeczytanie. Trudny wątek plus rozkwit miłości z dzieciństwa i wyszła z tego naprawdę dobra historia. Granta nie da się nie pokochać, zaś Emerson trzeba zrozumieć. Dziewczyna wiele przeszła, więc jej zachowanie czasem nie było racjonalne. Za to całość wypada zdecydowanie dobrze. Autorka gra na uczuciach czytelnika i nie daję się nudzić. Z niecierpliwością czekam, aż poznam losy kolejnych braci Malone. Polecam!Ta część mnie, która musi udowodnić jej, że jej zasady zostaną złamane. […]

Dopóki nie zobaczy, że czasami dzielenie się przeszłością oznacza, że ​​możesz wspólnie budować przyszłość.Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu:
6 komentarzy:

 1. Jakoś ta goła klata na okładce mnie nie zachęca, jednak Twoja recenzja już tak ;) Lubię takie ciekawe połączenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. awesome article :)
  have a nice day

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka ma całkiem zabawnie dobrany tytuł i okładkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Goła klatka zniechęciła, ale z tego co piszesz to chyba nie jest to erotyk.

  OdpowiedzUsuń
 5. Popieram, u mnie już czeka drugi tom na przeczytanie. Jestem go bardzo ciekawa. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Szczerze powiedziawszy ta okładka mnie odpycha, nie mówię jej nie, ale nie sądzę bym w najbliższym czasie sięgnął po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.