środa, 24 lipca 2019

"Złączeni honorem" Cora Reilly


Z krwi zrodzeni, w krwi zaprzysiężeni.
Tytuł: Złączeni honorem
Autor: Cora Reilly
Tłumaczenie: Izabela Żukowska
Seria: Born in Blood Mafia Chronicles  (tom 1)
Strony: 284
Bohater/ka: Luca/ Aria
Wydawnictwo: NieZwykłe
Nawet w piersi zimnego drania bije serce. Ona zamierza wślizgnąć się do jego.

Aria Scuderi, pochodząca z jednej z najbardziej wpływowych rodzin mafijnych w Chicago, walczy o niezależność, mimo że dziewczyny w jej świecie nie mają prawa decydować o sobie. W wieku zaledwie piętnastu lat rodzice zaręczyli ją z Lucą „Imadło” Vitiellim, najstarszym synem szefa nowojorskiej Cosa Nostry, aby zapewnić pokój między rodami.
Kiedy Aria kończy osiemnaście lat, nadchodzi dzień, którego obawiała się od dawna – ma stanąć z Lucą na ślubnym kobiercu.

Arię przeraża myśl o poślubieniu niemal obcego mężczyzny, a jeszcze większy strach wzbudza w niej świadomość, że jej przyszłemu mężowi nadano przydomek po tym, jak skręcił komuś kark.

Luca zawdzięcza tytuł najbardziej pożądanego nowojorskiego kawalera swojemu wyglądowi, bogactwu i drapieżnemu, władczemu urokowi, ale przymilające się do niego dziewczyny ze śmietanki towarzyskiej nie są w stanie dostrzec jego prawdziwego oblicza. Otaczająca go aura łobuza nie jest pozą – za aroganckim uśmiechem i niezwykłymi szarymi oczami przystojniaka skrywają się krew i śmierć.

W świecie Arii za przyjemną aparycją często czai się potwór, który zabija z taką samą łatwością, z jaką składa pocałunek na ustach.
Ucieczka i porzucenie dotychczasowego życia to jedyna szansa, by uniknąć zaaranżowanego małżeństwa, ale Aria nie potrafi opuścić rodziny.
Dziewczyna przełamuje więc strach i postanawia związać się z mężczyzną, którego wybrali dla niej bliscy. Dorastając pośród drapieżników nauczyła się, że nawet najzimniejszy drań posiada uczucia, dlatego Aria zamierza znaleźć sposób, aby podbić serce przystojnego gangstera. (Opis – Lubimy czytać)
Robimy rzeczy, których nie chcemy. Czasami może się wydawać, że nie mamy wyboru.
Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak tak naprawdę wygląda życie w świecie mafii? Jakie panują tam zasady? Ten świat rządzi się swoimi prawami. Rządzą tam twarde zasady, a za ich nieprzestrzeganie grozi surowa kara. Dla świata mafii honor i obowiązek oraz wierność względem swojego rodu to najważniejsze wartości. Ten świat jest brutalny, niebezpieczny i nie ma w nim miejsca na wolność wyboru, czy miłość. Jest ona uznawana za największą słabość, na którą nie mogą pozwolić sobie członkowie mafii, a już zwłaszcza przywódcy. Ale czasem przychodzi ona niespodziewanie. Wystarczy ją tylko wpuścić.

Aria od zawsze pragnęła miłości i wyrwania się z okrutnego świata, w jakim przyszło jej żyć. Niestety nie dane jej było zdecydować o własnym losie, gdyż przypieczętowano go za nią. Ma stać się żoną przyszłego przywódcy nowojorskiej mafii. Aria i Luca muszą związać się ze sobą, by zachować honor i połączyć siły w walce ze wspólnymi wrogami.
- Emocje nie są słabością.
- Ależ są. Wrogowie zawsze celują tam, gdzie najbardziej cię zaboli.
Cora Reilly stworzyła jedną z najlepszych serii mafijnych, jakie miałam okazje przeczytać. Ta historia jest inna niż wszystkie. Jest niebezpieczna, nietuzinkowa i przepełniona mnóstwem emocji. Czyta się ją jednym tchem i nie sposób jej odłożyć przed przeczytaniem ostatniej strony.

Córka doradcy przywódcy chicagowskiej mafii i przyszły przywódca nowojorskiej mafii. Aria i Luca musieli stać się małżeństwem. Nie mieli wyboru, ich przyszłość została zaplanowana za nich. Nikogo nie obchodziło czego chcą lub czego pragną. Teraz sami muszą odnaleźć się w świecie, w jakim przyszło im żyć.

Aria to młoda dziewczyna, która od dziecka była pozbawiona prawa decydowania o sobie. Uczono ją posłuszeństwa i wykonywania rozkazów oraz spełniania zachcianek męża. Buntuje się, ale nic nie może zrobić, gdyż na jej barkach spoczywa ogromny ciężar i odpowiedzialność. Na dodatek jej mąż jest przerażający, a każde spotkanie z nim pełne jest niechęci, strachu i obawy przed tym, co może jej zrobić.
Powinienem wiedzieć, że nikomu nie mogę ufać. Zaufanie to luksus, na jaki nie mogą sobie pozwolić ludzie na moim stanowisku.
Luca to niebezpieczny i pozbawiony skrupułów mężczyzna, z którym lepiej nie zadzierać. Nie miał łatwego życia. Wpajano mu, że uczucia są oznaką słabości, na którą nie może sobie pozwolić. Czymś złym, co tylko i wyłącznie doprowadzi go do śmierci. Stał się przez to zimnym i okrutnym draniem. Jednak wszystko się zmienia, gdy w jego życiu pojawia się piękna Aria. Ta krucha dziewczyna sprawia, że lodowate serce gangstera zaczyna topnieć, a w jego wnętrzu narastają uczucia. Dzięki niej zaczyna pragnąć więcej, ale doskonale zdaje sobie sprawę, że nie może tego mieć. Czy ich miłość ma szansę przetrwać w tym okrutnym świecie?

Złączeni honorem to historia, która na długo zapada w pamięci. Pokochałam ją od pierwszych stron i z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów. Mafia, relacja hate-love, niebezpieczeństwo, ślub pod przymusem, namiętność, strach, twarde reguły, skrajne uczucia, walka o własne pragnienia. To wszystko tworzy wyjątkową i wyróżniającą się opowieść o sile miłości, która narodziła się wbrew wszystkiemu. Pokazuje, że nawet bezlitosny gangster ma uczucia, wystarczy tylko odpowiednia kobieta, która nauczy go je okazywać.

Podsumowując, z całego serca Wam ją polecam!
W naszym świecie jest niewiele dobrych rzeczy, Luca, ale jeśli uda ci się znaleźć choćby jedną, trzymasz się jej z całej siły. W moim życiu ty nią jesteś.
Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:

7 komentarzy:

 1. Na ciepłe i przyjemne wakacyjne czytanie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trgo typu literatura w pewien sposób przeżywa drugą młodość. To dobrze, bo temat ważny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś pożyczę od Ciebie tę książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam nigdy nic z serii mafijnych. A tu nawet brzmi całkiem nieźle!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przepadam za tematem mafii. Nie kręci mnie to ani nie przekonuje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Po przeczytaniu jednego erotyka, doszłam do wniosku, że mam dość tego gatunku literackiego... I jakoś mnie takie książki nie kręcą.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wygląda bardzo fajne, na pewno się skuszę 😊

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.