piątek, 23 sierpnia 2019

"Miłość po sąsiedzku" Belle AuroraWydaje nam się, że mamy czas. Żyjemy codziennymi sprawami, zapominając się odprężyć i po prostu cieszyć się chwilą. Każdy stacza w życiu własne bitwy. O pewnych nigdy się nie dowiemy, o ile ktoś nam o nich nie powie.
Tytuł: Miłość po sąsiedzku
Autor: Belle Aurora
Tłumaczenie: Iga Wiśniewska
Seria: Friend-zoned (tom 2)
Strony: 344
Bohater/ka: Asher/ Natalie
Wydawnictwo: NieZwykłe


Asher „Duch” Collins i Natalie Kovac spędzili ze sobą namiętną noc. Noc, o której oboje nie potrafią zapomnieć.
W takim razie dlaczego tak trudno jest im przebywać w swoim towarzystwie?
Nie ma szans na to, że dojdą do porozumienia, więc postanawiają iść każde swoją drogą. I jakimś cudem kończą bliżej siebie niż kiedykolwiek wcześniej.
Czy przyjaźń wystarczy tej dwójce? (Opis - Lubimy czytać)Ty i ja, jesteśmy do siebie podobni. Jesteśmy niczym mściciele. Chronimy tych, których kochamy.


Pierwszą część z serii Friend-zoned pokochałam od samego początku, a zwłaszcza wszystkich bohaterów i z niecierpliwością wyczekiwałam kolejnych tomów. Na recenzję pierwszego zapraszam tutaj: Friend-zoned

Głównymi bohaterami tej części są Nat i Asher, znany też jako Duch. W przeszłości spędzili ze sobą jedną noc, a potem każde z nich poszło w swoją stronę. Ich relacja opierała się na ciągłych docinkach i kłótniach, a potem postanowili się unikać. Jednak los miał inne plany. Niespodziewanie stają się swoimi sąsiadami. Co z tego wyniknie? Czy poprzestaną tylko na przyjaźni?


Nie wierz swojemu mózgowi. To inni ludzie oceniają twoją wartość, nie zależy ona od tego, co sam o sobie myślisz.


Styl autorki niezmiennie jest lekki, z dużą dawką humoru i mnóstwem emocji. Książka z pozoru wydaje się banalną historyjką, ale wcale taka nie jest. Prócz zabawnych scen, zawiera dramatyczne chwile, a także porusza wiele trudnych tematów. Czyta się ją bardzo szybko, wciąga od samego początku i nie sposób odłożyć jej na bok. Znajdziemy również pikantne sceny i podteksty seksualne, które zostały napisane ze smakiem.

Książka nie skupia się wyłącznie na relacji Nat i Asha. Często pojawiają się bohaterowie znani z poprzedniego tomu, ale autorka wprowadziła kilku nowych, którzy także zdobyli moją sympatię.

Nat jest żywiołowa, pozytywnie nastawiona do świata, zabawna i wrażliwa. Ma charakterek, walczy o swoje i nie boi się mówić tego, co myśli. Dla swoich bliskich jest w stanie zrobić wszystko. Ash jest typem obserwatora. Milczący, groźny i powściągliwy. Jest dobrym przyjacielem potrafiącym słuchać i na którego zawsze można liczyć. Ma za sobą trudną przeszłość, która wciąż nawiedza go w koszmarach i nie pozwala o sobie zapomnieć.


Każda dziewczyna chce złego faceta, dobrego jedynie dla niej.


Nat i Ash stanowią swoje zupełne przeciwieństwo, ale w głębi duszy są do siebie podobni. Dzieli ich niemal wszystko, ale połączyła ich nieco wybuchowa i nietypowa relacja. Obydwoje walczą ze swoimi demonami i skrywają pewne tajemnice. Czy pomimo dzielących ich barier mają szansę na wspólną przyszłość?

Miłość po sąsiedzku to historia pełna smutku i bólu, ale także humoru, ciepła, zaufania, przyjaźni, namiętności i miłości. Ma w sobie wiele skrajnych uczuć, bywały chwile gdzie raz śmiałam się w głos, a później byłam bliska łez. To opowieść o walce ze swoimi demonami, podążaniu za swoimi pragnieniami, otwieraniu się na drugą osobę, popełnianiu błędów. Uczy, że czasami trzeba skonfrontować się z własnymi uczuciami, wyjść im naprzeciw i wpuścić do swojego serca.

Z całego serca polecam Wam serię Friend-zoned!


Można się o kimś wiele dowiedzieć, jeśli wydaje mu się, że nie interesuje cię to, co mówi. Dzięki temu mogę się zorientować, jakim człowiekiem ktoś jest.


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:

10 komentarzy:

 1. Będę musiała sięgnąć po książki tej autorki :) wyglądają na takie lekkie i... słodkie! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej serii, ale planuje to w końcu zmienić ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szeroki wachlarz emocji podczas poznawania powieści, to zawsze sprzyja dobremu odbiorowi przygody czytelniczej. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna książka :) Totalnie w moim guście <3

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa książka :)!

  https://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Pamiętam, że miałam sprzeczne uczucia co do pierwszej serii :) Lubię, jak w książce jest wiele emocji, więc chyba jednak dam się przekonać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem, czy odnalazłabym się w tego typu książce, generalnie nie sięgam po takie tytuły. Jakoś kompletnie nie czuję takich klimatów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czasem tak trudno otworzyć się przed drugą osobą, zwłaszcza gdy mamy za sobą bolesne doświadczenia. Ale to w końcu związek z bliską osobą nadaje naszemu życiu kolorytu. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam ostatnio pierwszy tom i bardzo mi się podobał. Polubiłam bohaterów, poczucie humoru autorki i to jak pisze o uczuciach. Po Miłość po sąsiedzku również niedługo sięgnę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.