środa, 14 sierpnia 2019

"Raw" Belle AuroraCzasami dobrzy ludzie muszą robić złe rzeczy. To nic osobistego. Takie życie […]

Tytuł: Raw
Autor: Belle Aurora
Tłumaczenie: Iga Wiśniewska
Seria: Raw Family (tom 1)
Strony: 358
Bohater/ka: Twitch/ Alexa
Wydawnictwo: NieZwykłe


Alexa Ballentine uciekła z domu, gdy tylko skończyła szesnaście lat. Wolała mieszkać na ulicy, niż dłużej żyć z ludźmi, którzy nie potrafili jej pokochać. Teraz, w wieku dwudziestu sześciu lat, mimo trudnych życiowych doświadczeń, ma pracę, którą kocha. Jest wykształconą, młodą kobietą i może pomagać innym ludziom.

Ale jest też on. Alexa nie wie, kim jest. Zwykle ma na głowie kaptur i obserwuje ją z daleka. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że powinna zgłosić tę sprawę policji, ale wbrew zdrowemu rozsądkowi czuje się bezpieczna, kiedy jej stalker znajduje się w pobliżu. Jest wręcz zafascynowana nieznajomym mężczyzną.

Kiedy zostaje napadnięta, to właśnie on przychodzi jej na ratunek. W ten sposób Alexa w końcu dowiaduje się, kim jest nieznajomy. Wkrótce dowie się również, że nie chodził za nią bez powodu i że wbrew pozorom nie jest ani bezdomny, ani szlachetny.

Będzie chciał, żeby Alexa zapłaciła za coś, co zrobiła w przeszłości, i żeby zrobiła to na jego zasadach. (Opis - Lubimy czytać)


Wszyscy jesteśmy uzależnieni od czegoś, co pozwala nam zapomnieć o bólu.


Alexa ma za sobą trudne dzieciństwo. Uciekła z domu i przez pewien czas mieszkała na ulicy, byle tylko wyrwać się z tamtego koszmaru. Nie było łatwo, ale jej się udało. Obecnie jest młodą i wykształconą kobietą z pracą, którą kocha. Pomaga dzieciom i nastolatkom rozpocząć wszystko od nowa. Wiedzie spokojne życie, aż pewnego dnia pojawia się on. Jest wszędzie, obserwuje ją. Powinna się bać, ale dziwnym trafem tak nie jest. Dzięki niemu czuje się bezpieczna. Kim jest tajemniczy mężczyzna? Czego tak naprawdę chce od Lexi?

Belle Aurorę pokochałam czytając serię Friend-zoned, ale tutaj pokazuje swoją inną, mroczniejszą stronę, którą tak samo uwielbiam. W Raw świetnie ukazała ten niepewny, pełen napięcia klimat i nie bała poruszyć się nieco mocniejszych tematów. Wciąga od pierwszych stron i nie sposób się od niej oderwać. Książkę przeczytałam jednym tchem, a gdy już dobrnęłam do ostatniej strony, nie wiedziałam, co ze sobą zrobić. Zdecydowanie jest to jeden z lepszych dark erotyków, jakie miałam okazje przeczytać.


Tylko silna kobieta jest w stanie pokonać swoje lęki i wyjść ze strefy komfortu, by zrobić coś, co sprawia, że czuje się niepewnie, może nawet czego się boi.
[…]
Silna kobieta może być również uległa w łóżku. Nie jest przez to słaba. Jest przez to silniejsza niż inne.


Bohaterowie to barwne i wyraziste postacie, które z miejsca polubiłam. Twitcha i Lexi, choć pochodzą z dwóch zupełnie różnych światów, łączy bardzo wiele. Obydwoje nie mieli łatwego życia i do tej pory prześladują ich demony z przeszłości.

Lexi to twardo stąpająca po ziemi kobieta o wielkim sercu, które wkłada w swoją pracę i chęć niesienia pomocy innym. Jest zdeterminowana, nieustępliwa i zadziorna, ale w pewien sposób uległa. To wrażliwa i krucha kobieta, która potrzebuje czuć się bezpieczna i akceptowana. 

Twitch jest arogancki, intrygujący i dominujący. To facet, z którym lepiej nie zadzierać. Fascynuje, ale z drugiej strony przeraża. Nigdy nie miał łatwo, a bolesna przeszłość i doświadczenia sprawiły, że stał się niebezpieczny i gwałtowny. Ma także trudności w panowaniu nad agresją.


 Nie wszystkie potwory czają się w ciemnościach. Niektóre kryją się w świetle dnia.


Relacja Twitcha i Lexi jest jak rollercoaster. Jest pełna pożądania, strachu, niepewności, skrajnych uczuć i tajemnic. Ciągle nasuwają się dwa pytania: W co tak naprawdę pogrywa Twitch? Jaką rolę odgrywa w tym wszystkim Lexi?

Raw to mroczna, intrygująca, nieprzewidywalna i wciągająca historia. Ma w sobie wszystko, co lubię w tego typu książkach. Mafia, bolesne straty, wybór pomiędzy rozsądkiem, a pragnieniem, trudne tematy, nietuzinkowa fabuła. To także opowieść o miłości, stawiania czoło swoim problemom, odkrywaniu samego siebie, zaufaniu i poświęceniu. Otwiera oczy na pewien bardzo ważny szczegół dotyczący szufladkowania i przyznawania etykietek. Każdy ma swoją historię i doświadczenia, ale to nie daje nam prawa do oceniania go. Pozory mogą mylić, a nasz osąd może okazać się nietrafny.

Z całego serca Wam ją polecam! Z niecierpliwością czekam na kolejne części.
Czasem, kiedy przyglądasz się wystarczająco uważnie osobie, od której pragniesz się czegoś dowiedzieć, obraz tej osoby staje się tak mglisty i zniekształcony, że kończysz jedynie z większą ilością pytań.


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:


8 komentarzy:

 1. Książka zapowiada się intrygująco. Nie słyszałam o niej wcześniej. Z chęcią sięgnę po tę powieść.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też czekam ;) Jak wyjdzie cała seria, przeczytam pewnie hurtem ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawi mnie ten tytuł, ale pierw chce się zapoznać z jej "łagodniejszą" serią. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem bardzo ciekawa tej książki :) Mam ją na półce i czeka na swoją kolej i pewnie poczekam na wszystkie części :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o niej, ale brzmi zachęcająco 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystko pięknie ladnie, zaciekawila mnie fabula, zaciekawilo mnie za co Alexa musi zaplacic, kim jest tajemniczy stalker. Juz bylam gotowa zamowic sobie te ksiazke, jednak w momencie kiedy przeczytalam, ze to jest erotyk, wszystko wzielo w łeb. Erotyki i romanse to sa jedyne gatunki ksiazek, ktorych szczerze nie znoszę i nie tykam ich nawet kijem :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo bogata fabuła. Dobrze się zapowiada, więc zapisuję sobie tą pozycję.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.