poniedziałek, 12 sierpnia 2019

"Zapomnij o mnie" Roma NowiczZabrała mu to, co uważał w swoim życiu
za najcenniejsze - swoją miłość.
Tytuł: Zapomnij o mnie
Autor: Roma Nowicz
Tłumaczenie: ---
Strony: 320
Bohater/ka: Marco/Gina
Wydawnictwo: Videograf

Marco Antonelli to mężczyzna, który ma wszystko. Bogatego ojca, przyjaciół i piękną dziewczynę, Ginę Sorento. Jednak pewnego dnia jego życie przewraca się do góry nogami – ojciec bankrutuje i popełnia samobójstwo, przyjaciele odsuwają się, a narzeczona porzuca go, by wyjść za jego kumpla. Po latach, gdy Marco znowu staje się zamożnym człowiekiem, wraca do rodzinnego miasteczka, by rozliczyć się z przeszłością. A przede wszystkim z kobietą, która złamała mu serce. Jest przekonany, że silna namiętność, jaka ich niegdyś połączyła, wciąż się tli, a Gina znów wpadnie w jego ramiona. Tylko tym razem to on będzie tym, który ją porzuci.

Książka o żądzy i cielesnym uzależnieniu, które nie daje o sobie zapomnieć... (Opis wydawcy)

Wiecie jakie to uczucie mieć cały świat u swoich stóp i w jednej chwili to wszystko stracić? Coś takiego spotyka głównego bohatera Zapomnij o mnie. Marco ma wszystko: kochającego ojca, pieniądze, przyjaciół i ukochaną. Żyje beztrosko nie zamartwiając się o przyszłość. W jednej chwili traci ojca, majątek i dziewczynę. Zostaje sam i musi żyć dalej. Opuszcza rodzinne miasto i wyrusza w świat. Po latach zdobywa majątek i pozycję. Jego jedynym celem jest zemsta. Jednak nie wszystko okazuje się być czarno białe, a wina nie jest oczywista. Serce dochodzi do głosu i dawne uczucia odżywają. Jak zakończy się ta historia?

Książka skusiła mnie opisem i okładką. Nie wiedziałam czego mogę się spodziewać po debiucie autorki, ale wyszło całkiem nieźle. Motyw kryminalny, tajemnicza śmierć, bankructwo, zemsta i miłość. Mieszanka wybuchowa, a jednak całość naprawdę współgra ze sobą. Czyta się szybko, a czytelnik chce poznać zakończenie jak najszybciej. Jedyny mankament to narracja trzecioosobowa. Wolę pierwszoosobową, ale nie wpływa to na jakość książki.


Kocham cię tak, że sama myśl, iż mógłbym cię stracić, doprowadza mnie do rozpaczy. Myślę o tobie, gdy się budzę i kiedy zasypiam. Każde miejsce, w którym byliśmy razem, kojarzy mi się z tobą. Każdy zapach. Zapach morza już na zawsze pozostanie twoim zapachem, woń Versace Crystal będzie należał do ciebie....


Marco to młody i ambitny chłopak, przed którym życie stoi otworem. Ma przejąć rodzinną firmę, założyć rodzinę i żyć długo i szczęśliwie. Jednak firma ojca bankrutuje, a on sam popełnia samobójstwo. Ukochana dziewczyna zostawia go dla przyjaciela. Wyjeżdża, ale po latach wraca i chce dokonać zemsty. Ale gdy widzi ukochaną dawne uczucia wychodzą na wierzch. Czy Marco zdoła dokonać zemsty? A może zwycięży serce?

Podsumowując debiut autorki okazał się naprawdę dobry. Historia ma w sobie wiele ciekawych wątków, a bohaterowie są dobrze wykreowani. Jest to gorąca i pełna namiętności książka. Emocje towarzyszące podczas czytania nie pozwalają odłożyć jej na bok, dopóki nie przeczyta się ostatniej strony. Mroczna, przepełniona erotyzmem i pełna sekretów. Z całego serca polecam!
Wbił wzrok w jej oczy.
Kiedyś tyle mógł z nich wyczytać.
Miłość, pożądanie i tęsknotę.
Teraz ujrzał jedynie przerażenie.


Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu:

Znalezione obrazy dla zapytania videograf wydawnictwo logo

Książka dostępna jest na stronie wydawcy pod linkiem:

8 komentarzy:

 1. Nie znam tego wydawnictwa. Choć raczej nie sięgam po tego typu książki, Twoja recenzja bardzo mi się spodobała i niewykluczone, że jednak te pozycje przeczytam, tak z ciekawości. 🙂

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że ta książka to mieszanka wybuchowa! Na pewno dostarcza dużo emocji :D

  OdpowiedzUsuń
 3. To taki jakby dzisiejszy Hrabia Monte Christo? ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi intrygująco, chociaż myślę, że zostawię sobie ten tytuł na jesienne wieczory, bo teraz mam ochotę na leciutkie, pełne ciepła lektury.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurczę brzmi naprawdę, bardzo ciekawie i intrygująco. Musze sobie zapisać ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 6. I na długie jesienne wieczory będzie super

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem, czy odpowiadałaby mi narracja, ale zainteresowało mnie to 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię takie mieszanki motywów jeśli są dobrze dopracowane, tutaj jak piszesz tak jest więc chętnie dam książce szansę bo faktycznie opis brzmi intrygująco

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.