wtorek, 17 września 2019

"Daddy cool" Penelope WardCzasami trudniejsza droga prowadzi do piękniejszego celu.

Tytuł: Daddy cool
Autor: Penelope Ward
Tłumaczenie: Olgierd Maj
Strony: 273
Bohater/ka: Mackenzie/ Francesca
Wydawnictwo: Editio Red
                      

Jeśli istnieje coś, czego absolutnie nie powinna robić nauczycielka najmłodszych klas elitarnej katolickiej szkoły, to z pewnością jest to nawiązywanie intymnych relacji z ojcem swojego ucznia. Nawet jeśli jest najbardziej seksownym i pociągającym mężczyzną świata, a do tego zrobił dosłownie wszystko, co było w jego mocy, by zapisać swojego syna właśnie do tej szkoły i tej klasy. Surowych zasad nie wolno bezkarnie łamać.

Wiele lat wcześniej Mackenzie Morrison i Francesca O’Hara byli najlepszymi przyjaciółmi. Zrodziło się między nimi uczucie, lecz Mack nagle odszedł, łamiąc serce Frankie. Wydawało się, że to definitywny koniec. Ona spełniła swoje marzenie: została nauczycielką, a w jej życiu pojawił się ktoś ważny. Jednak Mack i Frankie nie umieli i nie chcieli o sobie zapomnieć. Łączyły ich niedokończone sprawy z przeszłości. Kiedy więc na początku nowego roku szkolnego w klasie pojawił się Mack z kilkuletnim synem, Frankie od razu zrozumiała, że czeka ją trudny wybór między uczuciem a obowiązkiem.

"Daddy Cool" to pełna humoru i uroku opowieść o miłości, która nie chciała odejść do przeszłości. A także o drugiej szansie i odwadze wykraczania poza ustalone schematy. To również historia o wybaczeniu. Mack i Frankie wydają się sobie przeznaczeni od zawsze. Prędko się jednak przekonują, że powrót do ukochanej osoby może być bardzo trudny. Wymaga bowiem cierpliwości, zaufania i poświęcenia. Niezakończone sprawy sprzed lat mogą przynieść gorycz i łzy, ale szczerość ma cudowną moc uzdrawiania zranionych serc!

Los czasami daje drugą szansę. Nie strać jej ponownie! (Opis - Lubimy czytać)


Francesca marzyła, by zostać nauczycielką i jej się to udało. Pracuje w elitarnej, katolickiej szkole. Wiedzie spokojne, nieco przewidywalne życie u boku swojego partnera, Victora, który jest sporo od niej starszy. Jest szanowanym profesorem i stanowi dla niej wielkie oparcie po trudnych wydarzeniach z przeszłości.

Poukładany świat Frankie wywraca się go góry nogami, gdy do jej życia powraca mężczyzna, którego kiedyś kochała, a on ją skrzywdził. Los postanowił sobie z niej zakpić, gdyż syn Macka zostaje jej nowym uczniem, przez co dwójka bohaterów widuje się bardzo często. Co z tego wyniknie? Czy dawne uczucia dadzą o sobie znać?

Styl autorki jest lekki i prosty. Znajdziemy w niej dużo dialogów i ciekawie napisaną fabułę. Nie mamy zbędnych i długich opisów. Czyta się ją szybko i z łatwością wciągamy się do przedstawionego świata.

Mack jest uważany za chodzącego ideała. Jest przystojny, zabawny, poukładany i ma dobrą pracę. Jest też wspaniałym ojcem dla swojego syna. Ale wbrew pozorom jego życie nie jest idealne. Ma swoje problemy i troski.

Frankie to dobra, nieco specyficzna dziewczyna w pełni oddana pracy, która daje jej satysfakcję. Jest kochana i ma poczucie stabilizacji ze strony swojego partnera. To realna postać, którą polubiłam.

Intrygi, kłamstwa, niedokończone sprawy z przeszłości, trudne tematy, powroty do przeszłości i dawne uczucie, które ma szansę odrodzić się ponownie. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w książce Daddy cool. To historia pełna cierpienia, zaufania, humoru, poświęcenia, namiętności, trudnych wyborach i miłości, tak silnej, że jest w stanie przetrwać wiele. Mimo, że jest schematyczna i nieco przewidywalna, można spędzić przy niej kilka przyjemnych godzin. To opowieść o tym, że czasem trzeba zaryzykować wszystko, by przekonać się, czy podjęliśmy słuszną decyzję, niż do końca życia żałować, że staliśmy bezczynnie i pozwoliliśmy odejść naszemu szczęściu.
Podsumowując, serdecznie Wam ją polecam!


Chyba jest tak, że dopóki nie spotka się kogoś takiego, nawet się nie wie, czym jest prawdziwa, głęboka relacja z drugim człowiekiem. W pewnym momencie wydaje się nam, że znamy już wszystko, a potem pojawia się ktoś i zupełnie przewraca nasz świat do góry nogami.


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:7 komentarzy:

 1. Takie lekkie czytadło, czasem warto sięgnąć po taką literaturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak na tą autorkę sądzę że to póki co najsłabsza książka jaka czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zamówiłam tę ksiązkę i czekam aż do mnie przyjdzie. Bardzo chce poznać tę historię chociaż słyszałam od wielu osób, że jest jedną z gorszych tej autorki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Literatura erotyczno-romantyczna jakoś do mnie nie przemawia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Od tej autorki jak i od Vi biorę wszystko :) Tej jeszcze nie miałam okazji przeczytać, będę musiała się skusić :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najważniejsze aby spędzić z książką przyjemnie czas!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mam już wyjścia- muszę zapoznać się z twórczością tej autorki. Tylko od czego by tu zacząć? Jakieś podpowiedzi?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.