poniedziałek, 28 października 2019

„Płonąca namiętność” K. Bromberg


Wszyscy mamy jakieś blizny.
Niektóre są widoczne. Inne nie.
Ale zawsze są dowodem na to,
że jesteśmy silniejsi niż to,
co próbowało nas zranić.


Tytuł: Płonąca namiętność
Autor: K. Bromberg
Seria: Życiowi bohaterowie (tom 2)
Tłumaczenie: Marcin Kuchciński
Strony: 352
Bohater/ka: Grady/Dylan
Wydawnictwo: Editio Red
Oto drugi tom trylogii Życiowi bohaterowie pióra K. Bromberg
Książki tej serii opowiadają historie trzech braci Malone. Drugi z nich, Grady, jest strażakiem, odważnym, charyzmatycznym i pewnym siebie, a przy tym seksownym i przystojnym. Nie jest jednak szczęśliwy. Skrywa gorzką tajemnicę, a poza widocznymi bliznami na plecach nosi także te niewidoczne. Wydaje się, że jego dzielne, poranione serce jest do cna wypalone. Aż któregoś dnia w jego życiu pojawia się szczególna kobieta...
Dylan McCoy jest utalentowaną autorką tekstów piosenek. Wielokrotnie się sparzyła. Na swoim mężczyźnie, który okazał się kłamliwym dupkiem. Na umowie z wytwórnią, która zmusiła ją do dalszej pracy z tymże kłamliwym dupkiem. Na własnej agentce, która zamiast przyjąć do wiadomości fakty i spróbować jakoś pomóc jej się pozbierać, nalegała, aby Dylan nadal udawała szczęśliwą kobietę w trwałym związku. Dopiero wyjazd do Sunnyville ma przynieść wytchnienie. Dylan postanawia nie narażać się na kolejne rozczarowanie i dać sobie na dłużej spokój z facetami. I wtedy poznaje swojego współlokatora. To Grady Malone, który jest szczególnym mężczyzną...
Oboje przez pewien czas muszą dzielić jedno mieszkanie. Oczywiście najbezpieczniej byłoby, gdyby pozostali dla siebie tylko współlokatorami. Iskra zauroczenia pada jednak na podatny grunt. Z początku nic wielkiego się nie dzieje. Dopiero pewna nieoczekiwana wizyta sprawia, że temperatura niebezpiecznie wzrasta... a ryzyko pożaru rośnie. Od tej chwili emocji będzie coraz więcej! Przekonasz się, że bardzo łatwo jest utracić kontrolę nad ogniem, a miłość ma cudowną moc, która chroni przed zranieniem i pomaga uleczyć najgorsze oparzenia!
Nie chcesz się oparzyć? Strzeż się płomieni! (Opis z Lubimy czytać)


Niedawno mogliście przeczytać recenzję W kajdankach miłości, a teraz czas na drugi tom serii. Czy i ten okazał się równie dobry? A może lepszy?

Dylan musi uciec od swojego byłego i pragnie przestrzeni. Prosi o pomoc brata, który znajduje jej lokum u przyjaciela. Dziewczyna chcąc wykonać swoją pracę, przenosi się do spokojnego Synnyville. Nie chce kolejnego związku, ale Grady to niezłe ciacho.

Grady Malone to kolejny brat, który nie miał w życiu lekko. Niedawno przeżył tragedię i stracił bliską osobę. Na jego ciele pozostały blizny, które już na zawsze będą mu o tym przypominały. Nie może pogodzić się z tym, że to on przeżył. Choć blizny się zagoiły, jego serce nadal jest w strzępach. Nie chce niczyjej pomocy, buduje wokół siebie mur. Czy Dylan zdoła się przez niego przebić?

Ten tom, jak i poprzedni czyta się naprawdę szybko. Polubiłam styl pisania autorki. Książka przedstawiona jest z obu perspektyw, co bardzo lubię.

Okładka nie do końca pasuje do treści książki. Wydawać by się mogło, że to typowy erotyk, a tak nie jest. Scen seksu mamy naprawdę niewiele. Za to jest wiele wartościowych treści.

Bohaterowie są jak ogień i woda. Grady przed wypadkiem był pewnym siebie przystojniakiem, który mógł mieć każdą dziewczynę w mieście. Dylan to zakompleksiona dziewczyna, która nie zna własnej wartości. Z pozoru tak różni, a jednak coś ich łączy. Obydwoje zranieni, każde w inny sposób.

Książka pokazuje nam jak trudna i ciężka jest praca strażaka. Każdego dnia naraża się na niebezpieczeństwo dla innych. Nie wie, czy wyjdzie cało z kolejnej akcji. Potrzeba odwagi, by wkroczyć w ogień i wyjść z niego cało. To historia dwójki skrzywdzonych dusz, które muszą poskładać się na nowo. To historia o przyjaźni, rodzinie, braterstwie, zaufaniu, radzeniu sobie ze śmiercią bliskiej osoby. Znajdziemy tutaj mnóstwo emocji, które pochłoną nas bez reszty. Ta część podobała mi się jeszcze bardziej, dlatego polecam Wam ją z całego serca!

Możesz zapomnieć o tym, co cię zraniło, ale musisz pamiętać, aby nigdy nie zapomnieć o tym, czego cię to nauczyło.
Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu:
10 komentarzy:

 1. Jak rzadko w powieściach pojawiają się strażacy, właśnie to sobie uświadomiłam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba podrzucę mojej mamie. Może jej się spodoba;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią przeczytam te książkę.
  Pozdrawiam 😀
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Podwójna perspektywa musi być naprawdę dobrze napisana, bo często jest to identyczna narracja tylko opowiada o innym punkcie widzenia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam na półce i się już od dłuższego czasu za nią zabieram.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przez takie okładki niedopasowane do treści książki wiele tracą. Zwłaszcza na liczbie czytelników. Gdyby nie Ty, nie zainteresowałabym się tą serią. Myślałabym, że to zwykły erotyk.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam za sobą jedną powieść tej autorki - była przyjemną odskocznią od książek trudniejszych tematycznie, ale jakoś nie mogłam zabrać się za kolejne części i... już mnie od nich nie ciągnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zastanowie sie jeszcze nad ta seria

  OdpowiedzUsuń
 9. Ta ksiazka to nie moje klimaty. Juz sam tytul mnie odrzuca.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.