wtorek, 10 grudnia 2019

"Kusząca pomyłka" Vi Keeland


Prawdziwe blizny to te, których nie można zobaczyć - i te najtrudniej się goją.
Tytuł: Kusząca pomyłka
Autor: Vi Keeland
Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Strony: 369
Bohater/ka: Caine/ Rachel
Wydawnictwo: Kobiece


Rachel i Caine poznali się w pubie, choć „poznali” to za dużo powiedziane. Spotkali się, a podczas ich pierwszej rozmowy Rachel wykrzyczała, co myśli na temat jego kłamstw i rozbuchanego ego. Nie miał problemu z tym, żeby uwieść jej przyjaciółkę, zapomniał tylko powiedzieć, że… jest żonaty. Zasłużył sobie na wszystkie ostre słowa, które usłyszał od Rachel. Chociaż nie do końca… Okazało się bowiem, że zaszła pomyłka…
Rachel miała nadzieję, że sprawa pójdzie w zapomnienie i nigdy więcej nie spotka przystojnego nieznajomego z pubu. Aż do następnego ranka, gdy dowiedziała się, że jest on… nowym profesorem, a ona jego asystentką. Co może zwiastować taki początek tej znajomości? 
(Opis - Lubimy czytać)


Nie ma czegoś takiego jak przypadek. Przypadek wydaje się niesamowitym zbiegiem okoliczności, które nie są ze sobą powiązane. Ale zawsze jest jakiś związek. Bóg jest zawsze tym spoiwem.


Każdy w swoim życiu popełnia błędy. Nie ma na świecie osoby, która nigdy się nie pomyliła. W większości tego rodzaju przypadków czuliśmy się z tym źle i odbiło się to na naszym życiu. Ale czasem zdarzają się pomyłki, które mogą przyczynić się do czegoś dobrego. Nawet do spotkania osoby, dzięki której nasze życie stanie się lepsze.

Rachel i Caine mieli dosyć nietypowe pierwsze spotkanie, gdyż niecodziennie wykrzykuje się obcemu mężczyźnie, co się o nim myśli, a później to wszystko okazuje się pomyłką. Jakby tego było mało, następnego dnia staje się jasne, że Caine jest nowym profesorem, a ona jego asystentką. Otóż kwestia zapomnienia o incydencie nie wchodzi w grę. Co może wyniknąć z takiego początku znajomości?

Twórczość Vi Keeland znam już od dłuższego czasu i nigdy nie zdarzyło mi się na niej zawieść. Uwielbiam jej lekki styl, słowne potyczki, cięty język i to, jak płynnie prowadzi akcję, nie dając czytelnikowi czasu na nudę. Każda jej książka jest nietuzinkowa i pełna emocji. Nie brakuje też pikantnych scen, które napisane są w barwny i przyjemny sposób.


Jeśli powiem jej prawdę, stracę ją - i jednocześnie skrzywdzę. Jeśli ją okłamię i spróbuję z tym żyć, kłamstwo zawsze będzie między nami.


Rachel to młoda, odważna, optymistyczna i ambitna kobieta, która nie miała łatwego życia. Przeszła piekło, ale wyszła z tego i nie załamała się, lecz stała się przez to silniejsza. Ma swoje tajemnice, którymi niechętnie się dzieli.

Caine to skryty mężczyzna, który strzeże swoich sekretów. Dręczą go demony z przeszłości, ma żal do siebie, gdyż uważa, że w jednej istotnej sytuacji nie zrobił wszystkiego, co było w jego mocy. Caine jest przystojny, pewny siebie i arogancki. Z pozoru zachowuje się szorstko i gburowato, jednak gdy go bliżej poznamy, pokazuje swoje prawdziwe oblicze. To mężczyzna, o jakim marzy każda kobieta.


[…] muzyka wyraża wszystko to, czego ludzie nie mogą powiedzieć, ale też nie mogą przemilczeć.


Chociaż się różnią, to jednak łączy ich wiele wspólnego. Obydwoje mają za sobą trudną przeszłość i ciągle nurtuje ich pytanie „co by było gdyby?” Jednak to, co ich najbardziej połączyło to wspólna miłość do muzyki. Dla obojga jest ona bardzo ważna i stanowi nieodłączony element ich życia. Mimo, że na początku nie pałali do siebie sympatią, to jednak zrodziło się między nimi uczucie. Obydwoje wiedzą, że nie mogą sobie ulec, jednak chemia staje się coraz silniejsza. Czy bohaterowie mają szansę na wspólną przyszłość?

Kusząca pomyłka jest pełna pomyłek, tajemnic, cierpienia, humoru, bolesnych i trudnych tematów oraz emocji. To historia o przebaczeniu, podjęciu ryzyka, otwarciu się na drugą osobę i postępowaniu zgodnie z naszym sercem. Los lubi płatać figle i łączyć ze sobą ludzi, którzy na pierwszy rzut oka nie powinni być razem. Ale miłość jest silniejsza, niż wszystko inne. Tylko od nas zależy, czy skorzystamy z otrzymanej szansy.
Podsumowując, serdecznie Wam ją polecam!


Wszyscy popełniamy błędy. W życiu nie dostajemy instrukcji. Ktoś, kto Cię kocha, wybaczy ci twoje błędy. Ale kiedy je ukrywasz lub kłamiesz w ich kwestii, to już nie są błędy, tylko decyzje.


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:Moja ocena: 9/10

5 komentarzy:

 1. Wiele o tej książce słyszałam. Muszę się na nią skusić w końcu.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Fabuła rozbawia i jest obietnicą świetnej zabawy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam i również polecam bo to jedna z lepszych książek Keeland ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie do końca są to moje klimaty czytelnicze, więc sama nie wiem co o tej publikacji myśleć. Raczej się na nią nie skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dosyć znana i chwalona autorka, ale jednak podziękuję :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.