sobota, 14 grudnia 2019

"Lex. Zastępca trenera podrywu" Rachel Van DykenPrzyjaciele.
Wrogowie.
Byliśmy zarazem jednym i drugim.
Nie trzeba dokładać etykietek do relacji, która już stawała się najbardziej dezorientującą w moim życiu.

Tytuł: Lex. Zastępca trenera podrywu
Autor: Rachel Van Dyken
Tłumaczenie: Iza Żukowska
Seria: Skrzydłowi (tom 2)
Strony: 320
Bohater/ka: Lex/Gabi
Wydawnictwo: NieZwykłe


Druga zasada skrzydłowego: nigdy nie okazuj komuś, jak bardzo go pragniesz.

Lex nienawidzi Gabi. Gabi nienawidzi Leksa. Ale spoko, przynajmniej odwzajemniają swoją nienawiść, prawda? Chłopakowi zależy wyłącznie na przetrwaniu kilku tygodni, podczas których będzie uczył nową pracownicę tajników działania spółki Skrzydłowych, po czym ją spławi. Kiedy jednak zaczynają razem pracować, ich sprzeczki i napięcie seksualne wykraczają poza wszelką skalę, dlatego Lex nie jest już pewien, czy woli udusić Gabi, czy może oprzeć ją o najbliższy stół i się z nią zabawić.
Gabi skrywa tajemnicę nie tylko przed swoim wrogiem, ale też przed najlepszym przyjacielem. Granica się zaciera, gdy zamiast złoczyńcy, za jakiego zawsze go miała, dostrzega w Leksie kogoś więcej. Nie podoba jej się to, że ten facet ją pociąga – przecież żaden student informatyki nie powinien mieć tak seksownego ciała ani tak dobrze wyglądać w okularach. „Lex Luthor” jest jednak kobieciarzem. Jest niebezpieczny. Gabi powinna trzymać się od niego z daleka.
Choć przecież zawsze pragnęła dreszczyku emocji.
(Opis - Lubimy czytać)


Nie zyskałem przydomku „Lex Luthor”, dlatego że byłem dżentelmenem noszącym koszule na guziki, który używał w sypialni słów „proszę” i „dziękuję”.
Byłem złoczyńcą.
Z Ciemnej Strony.
Niegrzecznym.


Miłość i nienawiść dzieli bardzo cienka linia. Często występują w parze i trudno je rozdzielić. Co tym razem przechyli szalę?

Po Ianie i Blake, o których możecie poczytać tutaj: Ian  przyszła pora na Leksa i Gabi. Cała trójka zna się od dzieciństwa. Dziewczyna jest jak przyszywana siostra Iana, o którą bardzo się troszczy. Niby normalna znajomość, ale jednak jest mały problem. Otóż, Lex nienawidzi Gabi, a ona odwzajemnia się tym samym. Każde ich spotkanie aż kipi od emocji i słownych docinek. Unikanie się nie wchodzi w grę, zważywszy, że Gabi potrzebuje pieniędzy, a Ian zaproponował jej pracę w Skrzydłowych i… to Lex ma ją do tego przeszkolić. Możecie więc sobie wyobrazić minę chłopaka i jego niezadowolenie. Co sprawiło, że tak bardzo się nienawidzą? Co wyniknie z ich spotkań?

Styl autorki pozostaje taki sam, jak w poprzednim tomie. Jest lekki, przyjemny, zabawny i z dużą ilością słownych potyczek oraz ciętego języka. Humor przeplata się z trudnymi i bolesnymi momentami. Nie zabrakło również pikantnych scen. Książka jest wciągająca, a strony uciekają w mgnieniu oka. Tym razem mamy narrację z obu perspektyw, czego zabrakło mi w pierwszej części.


Wiedziałam, że gdyby mnie zostawił… Nie złamałby tylko serca. Zniszczyłby mnie na całe życie.


Lex to połączenie niegrzecznego bad boya z nerdem. Jest geniuszem komputerowym i współzałożycielem Skrzydłowych. Jest inteligentny, arogancki, przebiegły i pewny siebie. Jednak pod maską irytującego i złośliwego dupka kryje się chłopak o dobrym sercu, który zrobi wszystko dla swoich bliskich.

Gabi to silna, zadziorna, pyskata i uparta dziewczyna. Jest niezależna i nie lubi nikogo o nic prosić, a zwłaszcza o pomoc w rozwiązaniu swoich problemów. Jednak sytuacja wymyka jej się spod kontroli i podejmuje pracę w spółce chłopaków. Gabi ma pewien sekret, który stara się ukrywać za wszelką cenę.


Irytowanie go było moją życiową misją, dzięki której nie burzył się między nami mur, a na świecie wciąż panowała równowaga.


Gabi i Lex wspólnie tworzą wulkan, który w każdej chwili może eksplodować. Obydwoje mają silne charaktery, co sprawia, że uwielbiają toczyć ze sobą wojny i na każdym kroku starają się uprzykrzyć sobie życie. Jednak z czasem pojawia się między nimi coś jeszcze. Oprócz obezwładniającego pożądania i rosnącego napięcia, rozwija się uczucie, które żadne z nich nie chce dopuścić do głosu. Czy im się to uda? A może uda im się stworzyć stały związek?

Lex to bardzo dobra kontynuacja. Autorka świetnie oddała to, co najbardziej lubię w tego typu książkach. Relacja hate-love, humor, docinki, wciągająca fabuła, emocje i trudne tematy. Opowiada o przebaczeniu, schowaniu dumy do kieszeni, otwarciu się na drugą osobę. To historia o dwójce ludzi, którzy byli zagorzałymi wrogami, ale w pewnym momencie połączyła ich niełatwa przyjaźń. Miłość jest niespodziewana i nigdy nie wiadomo, gdzie postanowi uderzyć. Tylko od nas zależy, czy ją przyjmiemy.
Podsumowując, z całego serca polecam Wam całą serię!


Zawsze cię ocalę! […]
Ponieważ tak robią przyjaciele […].
Pomagają sobie.
Utrzymują twoją głowę nad wodą, gdy toniesz.
Dają ci kamizelkę ratunkową i obiecują, że wszystko będzie dobrze.


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:
Moja ocena: 9/10

6 komentarzy:

 1. Nie znam tej serii, ale kiedyś od ciebie pożyczę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Na razie nie planuje czytać tej serii, ale dla mnie recenzje drugiej części są bardziej zachęcające do sięgnięcia po nią.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdy będę miała ochotę na erotyczną serię z przyjemnością bliżej przyjrzę się tym książkom

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo bardzo ciekawa propozycja. Mam czasami ochotę na tego typu książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy pomysł na fabułę, bardzo nietypowy :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.