niedziela, 29 grudnia 2019

"Odkupienie" Ewa PirceSłowa natomiast były niczym wbijające się w serce ciernie. Tkwiły w nim, przy każdym oddechu sprawiając dyskomfort, a tym samym nie dając o sobie zapomnieć. Czas nie leczył spowodowanych przez życie ran, on jedynie przyzwyczajał nas do bólu, który z kolei odnawiał się w najmniej oczekiwanych momentach.


Tytuł: Odkupienie
Autor: Ewa Pirce
Seria: Zrodzeni z zemsty (tom 2)
Strony: 517
Bohater/ka: Brian/Olivia
Wydawnictwo: NieZwykłe


„Gdyby nie Brian, nie poznałabym smaku szczęścia, nie dowiedziałabym się, czym jest prawdziwa miłość. (…) Ale również nie poczułabym goryczy odrzucenia i samotności gorszej od tej, której doświadczałam od najmłodszych lat. Nie zaznałabym prawdziwego bólu – takiego odczuwalnego każdą cząstką ciała i umysłu. Takiego, który uniemożliwia oddychanie, wyzuwa z chęci do życia, doprowadza na skraj obłąkania. Wpycha cię w ramiona czarnej rozpaczy. Pozbawia wiary i nadziei na lepsze jutro”.

Brian Wild za wszelką cenę dążył do osiągnięcia obranego celu. Nie oglądał się za siebie ani nie zważał na konsekwencje, jakie niosły ze sobą jego działania. Dzięki temu zdobył wszystko, o czym marzył. Prócz najważniejszego – miłości. Tak przynajmniej było, dopóki nie poznał Olivii Henderson – córki jego największego wroga. Nie zdawał sobie sprawy, że ta żywiołowa dziewczyna wywróci jego życie do góry nogami. Że obudzi w nim uczucia, które – jak sądził – zdołał lata temu pogrzebać. Zagubiony, poddał się obsesji, jaką była złożona po śmierci ojca obietnica. Dokonał zemsty, ale nie przyniosła mu ona spokoju i satysfakcji. Stracił nie tylko ukochaną kobietę, lecz także marzenia, które odważył się wreszcie snuć. Został sam ze swoimi demonami. Zraniony i zdesperowany, postanawia odkupić własne winy. Nie będzie to prosta droga, zwłaszcza że piętno zemsty mocno wypaliło się w sercu obojga bohaterów.
(Opis - Lubimy czytać)


Istnieje taki ból, którego nie sposób opisać. Otchłań, która pustoszy od środka, drąży rozgrzanym do czerwoności prętem, by spotęgować nasze cierpienie, aż nie pozostawi po sobie zupełnie nic.


Po przeczytaniu pierwszej części, której recenzję znajdziecie tutaj: Obietnica, musiałam jak najszybciej dorwać w swoje ręce drugi tom. Pani Ewa pozostawiła nas w zawieszeniu i dopiero w Odkupieniu odpowiedziała nam na dręczące nas pytania.

Brian nigdy się przed niczym nie cofał i zawsze dążył do obranego przez siebie celu. Z nikim się nie liczył, nawet z konsekwencjami swoich czynów. Dokonał zemsty, wybierając złożoną ojcu przysięgę. Jednak, gdy już to zrobił, dotarło do niego, że stracił o wiele więcej. Jego ukochana odeszła, a on pogrążył się w rozpaczy. Teraz chce odbudować wszystko, co utracił, jednak zdaje sobie sprawę, że to nie będzie takie proste. Nie może się poddać, bo wie, że tylko jedna osoba jest w stanie dać mu szczęście, a on nie chce dłużej bez niej żyć.


Muzyka to swego rodzaju łącznik z uczuciami. To lekarstwo na poranioną duszę i zbolały umysł. Siła w chwilach słabości i pokrzepienie w czasie smutku.


Styl autorki pozostaje taki sam. Wciąż sporo się dzieje i nie ma miejsca na nudę, a my z napięciem śledzimy losy bohaterów. Wbrew pozorom nie znajdziemy w niej mnóstwa słodyczy i radości, lecz dramatyczne momenty, kłamstwa i intrygi, w które bohaterowie zostaną wplątani.

Olivia próbuje podnieść się po bolesnych wydarzeniach. Chce o wszystkim zapomnieć, lecz rana w jej sercu jest zbyt głęboka. Stara się funkcjonować normalnie, lecz Brian wciąż jest obecny w jej myślach. Nie traci jednak swojego hartu ducha i temperamentu, mimo że czasem postępuje zbyt naiwnie.


To nie fizyczny ból jest tym najgorszym. Najbardziej cierpimy bez szczęścia i miłości. Reszta to tylko dodatek, uzupełnienie.


Brian wciąż jest władczym mężczyzną i nadal potrafi być dupkiem, ale trochę złagodniał. Wie, że popełnił błąd i za wszelką cenę stara się go naprawić. Już nie raz udowodnił, że się nie poddaje i potrafi walczyć do końca. Czy mu się to uda? Czy tych dwoje ma jeszcze szansę na szczęśliwe zakończenie?

Odkupienie to według mnie bardzo dobra kontynuacja. Skrajne emocje, kłamstwa, intrygi i prawda, która wychodzi na jaw. To historia o odkupieniu swoich win, przebaczeniu, ponownemu zaufaniu, walce, determinacji, bólu i szczęściu. Opowiada o zemście, która potrafi przyćmić wszystko inne, konsekwencjach własnych czynów, podejmowaniu trudnych decyzji i podnoszeniu się po porażkach. Miłość jest silna i potrafi wiele przetrwać.  Mimo, że czasem boli i potrafi ranić, jest najlepszym, co może nas spotkać w życiu i warto zrobić wszystko, by ją zatrzymać.
Podsumowując, serdecznie polecam Wam serię o Brianie i Olivii!


Nad uczuciami nie da się zapanować, rządzą się swoimi prawami. Każda myśl, każda emocja, jaką dzielimy się z wszechświatem, prędzej czy później do nas wraca. Konsekwencją tych działań jest zsyłanie przez los odpowiedniego dla nas człowieka.


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:
Moja ocena: 8,5/10

5 komentarzy:

 1. Muszę w końcu zabrać się za tą serię ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam historię Briana i Olivii :) Cieszę się, że tobie również przypadła do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę w końcu przeczytać jakąś książkę spod pióra pisarki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam pierwszego tomu, ale chyba go kojarzę po okładce :) Nie wiem czy przeczytam, chociaż piszesz bardzo interesująco ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niespecjalnie ciągnie mnie do tej serii, jednak sądząc po opisie tego tomu widać, że jednak autorka nie poszła w coś oklepanego i ukazała zupełnie nowy obraz tego typu historii.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.