sobota, 28 grudnia 2019

"Spełniacze" Małgorzata Falkowska

Marzenia nie spełniają się same, trzeba im trochę pomóc. Jednak nie każde z nich można zrealizować w pojedynkę.


Tytuł: Spełniacze
Autor: Małgorzata Falkowska
Strony: 198
Bohaterowie: Dominika/Maciej/Julian
Wydawnictwo: Inanna

Spełniając marzenia innych, spełniasz się i Ty!

To miał być zwyczajny projekt na studia.

Dominika, Maciej, Julian mieli pomysł, by spełniać marzenia. Zaczęło się od listów dzieciaków z pobliskiego Oratorium, jednak dzięki determinacji trójki przyjaciół i z pomocą profesora Kellera, swoją działalność rozpoczęła Fundacja Spełniacze.

12 miesięcy w roku - 12 marzeń do spełnienia.

Małgorzata Falkowska zaprasza was, czytelników, w niezwykłą podróż pełną dobra, miłości i wzajemnej tolerancji. 12 wyjątkowych listów, 12 wyjątkowych historii, wielu naprawdę życzliwych ludzi. Poznaj Fundację Spełniacze, jej założycieli i dzieciaki, którym pomogli.

Niektóre marzenia spełniają się same, innym trzeba trochę pomóc. (Opis z Lubimy czytać)

Z twórczością autorki miałam już styczność i wiedziałam, czego mogę oczekiwać. Książka jest naprawdę ciepła i w klimacie świątecznym. Zobaczcie, co w sobie kryje.

Trójka przyjaciół, jeden projekt na studia – spełnianie marzeń. Młodzi ludzie, całkiem różni, których połączyła przyjaźń stworzyli coś cudownego -  fundację, która pomaga spełniać marzenia. Nie każdy może sobie pozwolić na ich realizację, ale każdy może marzyć. To właśnie takim dzieciom chcą pomagać Spełniacze. Czasem niewielka pomoc i mały nakład środków może uszczęśliwić drugiego człowieka. 

Każdy z nas ma jakieś marzenia, ale nie każdy ma odwagę i środki, by je spełniać. O czym marzyliśmy jako dzieci? O nowej zabawce albo bajkowym przyjęciu urodzinowym? A może to zwyczajny dzień spędzony z rodziną, bez żadnych telefonów był spełnieniem marzeń? Każdy jest inny i każdy marzy o czymś innym. Dominika, Maciek i Julek chcą spełniać te marzenia. Ta wyjątkowa grupa ludzi, którzy studiują pedagogikę chcą zrobić coś dla innych, nie oczekując niczego w zamian.

Spełniacze wybierają 12 listów spośród kilkuset i to właśnie tym 12 osobom pomogą spełnić marzenie. Na każdy miesiąc w roku jedno spełnione marzenie. Poznajemy Milenę, Eryka, Agnieszkę, Remka i kilka innych wspaniałych dzieci. To one zostały wybrane, by móc spełnić swoje marzenie.

Ta historia jest ciepła i pokrzepiająca. Autorka miała świetny pomysł na stworzenie książki i wyszło jej znakomicie. Historie każdej z wybranych osób chwytają za serce. Bo jak nie pomóc dziewczynce, która pragnie dostać perukę po tym jak została poparzona? Takich osób jest wiele i myślę, że ta książka daje do myślenia. Sprawia, że w tym czasie Świąt i tych wszystkich przygotowań zaczynamy myśleć o innych, i cieszyć się z tego, co mamy. Bo nie każdy ma to, czego pragnie. Polecam Wam tę książkę i z niecierpliwością czekam na więcej. Pamiętajcie, że dobro wraca!


Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu:

Inanna


Moja ocena: 8/106 komentarzy:

 1. Książka zapowiada ciekawą opowieść. Być moze, jeśli znajdę wolną chwilę po lekturach, które czekają w kolejce, to przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna recenzja i chyba jeszcze piękniejsza powieść, na którą zamierzam się kiedyś skusić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o niej już kiedyś i kojarzę, że tamta opinia również była pozytywna. Szkoda tylko, że książka jest tak krótka!

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Małgorzatę i jej książki, jestem z nimi na bieżąco i czekam na kolejne ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie miałam do czynienia z twórczością tej autorki, ale lada moment to się zmieni, bo mam na półce książkę „Zaskocz mnie”, którą stworzyła w duecie z Darią Skibą. Może ona zachęci mnie do poznania dobrze ocenionych przez Ciebie „Spełniaczy”? ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo pomysłowa fabuła. Na pewno książkę czyta się świetnie, ale ostatnio nie sięgam po obyczajówki :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.