piątek, 24 stycznia 2020

"Corrupt" Penelope DouglasWszyscy byliśmy tacy samotni i zagubieni, błąkając się bez celu, bo żadne z nas nie mogło przyznać, że nie tylko byliśmy sami, ale też nie mogliśmy znaleźć szczęścia w samotności.Tytuł: Corrupt
Autor: Penelope Douglas
Tłumaczenie: Marta Słońska
Seria: Devil’s Night (tom 1)
Strony: 483
Bohater/ka: Michael/Erika
Wydawnictwo: NieZwykłeErika wiele razy słyszała, że sny wyrażają najgłębsze pragnienia. Jednak to koszmary, które miewa, stały się jej prawdziwą obsesją. A to wszystko za sprawą Michaela Crista, starszego brata jej chłopaka.

Michael jest jak straszny film, na który patrzy się ukradkiem przez palce, ale mimo że czuje się strach, nie można oderwać wzroku. Ten przystojny, seksowny i absolutnie przerażający były gwiazdor studenckiej drużyny koszykówki, a teraz profesjonalny sportowiec, szybciej zauważy brud na swoim bucie niż Erikę.

Ale ona zwróciła na niego uwagę.
Widziała go. Słyszała. Wiedziała, co zrobił.

Jednak Erika nie wie, że Michael też ją zauważył. A teraz, kiedy dziewczyna jest na studiach i będzie mieszkać w jego mieście, przyszedł czas, żeby jej koszmary stały się rzeczywistością.
(Opis - Lubimy czytać)Pod osłoną nocy dostrzega się rzeczy niewidoczne w świetle dnia. Rzeczy, które ludzie ukrywają, ale opuszczają wreszcie gardę, gdy wydaje im się, że wszyscy śpią.Każdy czegoś lub kogoś pragnie w życiu. Jedni biorą sprawy w swoje ręce i dążą do osiągnięcia tego. Inni wolą to ukrywać, pozostać w cieniu niezauważonym. A co jeśli pewnego dnia dostaniemy od losu szansę, która być może zmieni nasze życie? Wciąż lepiej być biernym obserwatorem, czy podejmiemy decyzję, by wreszcie zostać dostrzeżonym?

Erika to młoda dziewczyna, która od najmłodszych lat jest zafascynowana starszym synem przyjaciół swoich rodziców i bratem jej niby „chłopaka”.  Jej ojciec zmarł, a matka załamała się po tym i popadła w alkoholizm. Większość czasu spędza w domu Cristów. Rodzice chcieli wyswatać ją z Trevorem, lecz Rikę od zawsze intrygował Michael, ale również przerażał. Jednak chłopak jej nie zauważał. Czy na pewno? Krył się w nim jakiś mrok i nieuchwytna tajemnica.

Pewnej nocy podjęła pochopną decyzję. Tej jednej nocy - Nocy Diabła, była częścią paczki Michaela. Została zauważona i wzięła udział w ich grze. Jednak to był tylko jednorazowy przypadek, który nie skończył się dobrze. Mija kilka lat, a ona ponownie zostaje wciągnięta w sam środek ich gry, tylko teraz stawka jest o wiele wyższa. Już nic nie jest takie samo, wszyscy się zmienili. Erika już nie jest naiwną nastolatką. Oni już nie są beztroskimi chłopakami, nabyte doświadczenia zmieniły ich nieodwracalnie. Stali się jej wrogami i chcą zemsty. Co wydarzyło się tamtej nocy sprzed lat? Za co Jeźdźcy pragną tak okrutnej zemsty?Dziwne, że czasami tak naprawdę nie postrzegamy innych jako ludzi, dopóki z nimi nie porozmawiamy i nie zdamy sobie sprawy, jak niewiele nas dzieli.Czytałam już inne książki autorki i wiedziałam, że tę również muszę przeczytać, jednak Corrupt różni się od innych. Jest bardziej mroczna, nieprzewidywalna, pełna intryg i tajemnic. Akcja nie zwalnia i ciągle coś się dzieje. Wciągnęła mnie od pierwszych stron i do samego końca trzymała w napięciu. Mamy momenty dramatu, pikantne sceny, ale również czające się niebezpieczeństwo oraz cięty język.

Rika jest uważana przez wszystkich za grzeczną i ułożoną córkę oraz uczennicę. Ona jednak zawsze pragnęła wolności, szaleństwa i odrobiny niebezpieczeństwa. Od dziecka ktoś próbował sterować jej życiem i uczynić z niej marionetkę. Wyjeżdża z dala od domu na studia, by wreszcie móc żyć po swojemu. Jest zadziorna, uparta i gdy trzeba, umie się postawić. Walczy i próbuje się bronić, lecz czy ma jakieś szanse w starciu z Jeźdźcami?Jego gra. Moja gra. Ostatecznie nie miało to znaczenia, kiedy on miał więcej zawodników w drużynie.Kai, Will, Damon i Michael to przystojni, niebezpieczni i pewni siebie mężczyźni. Wszyscy noszą w sobie bagaż ciężkich doświadczeń. Mają w sobie mrok, a jedyne czego pragną to wyrównanie rachunków. Inni się ich bali, lecz czy naprawdę byli tak do końca źli?
Michael od zawsze wzbudzał podziw u innych i otaczała go aura tajemniczości. Nie interesowało go zdanie innych, robił to, na co miał ochotę.

Erikę i Michaela połączyła więź. Napięcie seksualne pomiędzy nimi oraz chemia były wręcz namacalne. Ich relacja opierała się głównie na zasadzie hate-love, z przewagą tego pierwszego. Ciągłe gierki i rzucane sobie wyzwanie napędzały akcję i intrygowały.Ścieraliśmy się, pogrywaliśmy ze sobą, rzucaliśmy sobie wyzwania, ale on nigdy nie uległ. Nigdy nie staliśmy się jednym, nie uchwyciliśmy tego, co było między nami.Corrupt to historia o pokonywaniu własnych słabości, odnajdywaniu siebie, podążaniu za swoimi pragnieniami, stawianiu czoła lękom i podejmowaniu ryzyka. Opowiada o zemście, jej skutkach i cenie, jaką trzeba zapłacić za swoje czyny. Pokazuje, że każde doświadczenie odciska na nas piętno i definiuje naszą osobowość. Miłość nie zawsze jest słodka i prosta. Czasem jest nieprzewidywalna, a nawet irracjonalna.

Podsumowując, z całego serca Wam ją polecam. Nie jest to książka dla każdego. Jedni ją pokochają, a inni znienawidzą. Ja zaliczam się do tej pierwszej grupy i z niecierpliwością czekam na kolejne tomy.Na co czekam? Powstrzymują mnie zasady, ograniczenia, oczekiwania i to, co jest uznawane za dopuszczalne, ale wszystko to tylko wymysły innych ludzi. To oni narzucają więzy, to oni ustalają reguły. Ale to wszystko iluzje. Istnieją tylko, jeśli się na to pozwoli.Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:
Moja ocena: 9/10

7 komentarzy:

 1. No nie jest to coś, co bym z przyjemnością przeczytała. Obawiam się, że mogłabym być po stronie tych co ją znienawidzą. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi mrocznie i intrygująco, lubię takie lektury lekko podszyte strachem i niepewnością co też może się wydarzyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o niej i jestem jej bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię książki tego wydawnictwa, ale muszę przyznać szczere, że ta umknęła mojej uwadze 🙈

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi jak książka z dużą dozą emocji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Również nie uważam, żeby była to książka dla osób, które czytają łagodne erotyki ;D tutaj mamy o wiele mocniejsze klimaty ! Ale ja również polecam bo to świetna książka ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nie czytałam niczego tej autorki, a ta książka pomimo pozytywnych opinii nie szczególnie mnie ciekawi.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.