środa, 22 stycznia 2020

[PREMIEROWO] "Serce gangstera" Anna WolfKażdy człowiek ma swoją granicę, a kiedy ją przekroczy, nic już nie będzie takie samo.Tytuł: Serce gangstera
Autor: Anna Wolf
Seria: Gangsterzy (tom 1)
Strony: 247
Bohater/ka: Aleksiej/Chloe
Wydawnictwo: NieZwykłe
Premiera: 22.01.2020" – Ile jestem warta? Spójrz mi w oczy i powiedz to – rozkazuję mu chłodnym tonem, na który Nick się wzdryga.
– Milion – odpowiada przez zaciśnięte zęby".


Dwudziestodwuletnia Chloe McCoy nigdy się nie spodziewała, że jej brat Nick wpadnie na tak egoistyczny pomysł. Pokazał groźnemu gangsterowi pewne zdjęcie, sugerując, że to właśnie ona mogłaby być zabezpieczeniem spłaty karcianych długów.

I mimo iż Nick próbował później wyprostować niefortunny zbieg okoliczności, twierdząc, że to samochód, a nie ona, miał gwarantować spłatę długu, Aleksiej Tarasow już ułożył sobie w głowie plan. Szalony plan.

Z mężczyznami takimi jak Tarasow nie można pogrywać. Kiedy gangster jego pokroju zobaczy coś, co mu się spodoba, zrobi wszystko, żeby to mieć. (Opis - Lubimy czytać)Nie bardzo mam ochotę na to, żeby poznała moją mroczną stronę. Fakt, każdy ją ma, ale u mnie potrafi się objawić w najmniej odpowiednim momencie.Wystarczy jeden błąd, jedna zła podjęta decyzja, by całe życie legło w gruzach. Najbardziej boli kłamstwo i zdrada najbliższej osoby, którą kochamy i ufamy jej. A oni tak po prostu wciągają nas w niebezpieczeństwo, gdyż zadarli z ludźmi, z którymi nigdy nie powinny wchodzić w żadne układy.

Życie Chloe McCoy zmienia się diametralnie w ciągu chwili. Jej brat, hazardzista, Nick, zaciągnął spory dług u bezwzględnych ludzi mafii i przetargował ją jako zabezpieczenie spłaty. Dziewczyna zostaje porwana i uwięziona w posiadłości Aleksieja Tarasowa. Każdy kto o nim słyszał, wie, że lepiej trzymać się od niego z daleka. Na nieszczęście Chloe, wpadła mu w oka, a to człowiek, który zawsze zdobywa to, czego pragnie.Niestety na większość wydarzeń nie mamy wpływu, tak samo jak na to, że życie stawia na naszej drodze nieodpowiednie osoby. To się nazywa znaleźć się w złym miejscu w złym czasie.Debiut autorki bardzo przypadł mi do gustu i wciągnął do swojego świata już od pierwszych stron. Pisze lekko, prosto i z zainteresowaniem. Cały czas coś się dzieje i nie ma miejsca na nudę. Czyta się ją jednym tchem. Autorka pokazała, że nie trzeba zarzucać czytelnika zbędnymi opisami i rozciąganiem na siłę książki. Lepiej krócej i zwięźlej, a bardziej intrygująco i ciekawie. To romans mafijny z dodatkiem humoru i ciętego języka oraz niewielką ilością erotyki.

Chloe bardzo mnie zaskoczyła swoją osobą. Nie jest kolejną szarą myszką, która użala się nad swoim losem i ciągle płacze po kątach czekając na ratunek. Jest bystra, uparta, zawzięta i ma twardy charakterek. Nie godzi się na wszystko i posiada instynkt samozachowawczy, wie kiedy musi odpuścić. Nie daje sobą pomiatać, ale zdaje sobie sprawę, że jest zdana na łaskę, bądź nie, ludzi pozbawionych skrupułów.Jest pewna zasada w moich kręgach, która mówi, że rodziny się nie rusza. Jest nietykalna. To takie nasze niepisane prawo.Aleksiej jest szefem mafii, budzącym respekt i strach. Nie okazuje litości i ma swoje zasady. Rodzina jest dla niego najważniejsza, a szacunek okazuje tylko tym, którzy na niego zasłużą. Mężczyzna ma dwa oblicza, jedno okrutne, gotowe w każdej chwili zabić lub użyć pięści, a drugie bardziej czułe i troskliwe. Owszem, nie jest święty, ale nie jest też tak do końca zły i posiada serce, które nie jest całkowicie pokryte czernią.

Drogi Chloe i Aleksieja splatają się w dosyć nietypowy sposób. Od początku iskrzy między nimi i pojawia się pożądanie. Obydwoje mają wybuchowe temperamenty i prawie każde ich spotkanie kończy się kłótnią. Lubią zachodzić sobie za skórę i wdawać się w słowne potyczki. Z czasem w ich relacji pojawia się uczucie, lecz czy to miłość? W świecie mafii nie ma na nią miejsca, a niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał namieszać. Jak potoczą się ich losy? Czy mają jakąkolwiek szansę na wspólną przyszłość?Życie potrafi pisać przeróżne scenariusze. W większości z nich nie mamy na nic wpływu.Serce gangstera to historia pełna mrocznego klimatu, który ciągle jest obecny, walki o przetrwanie, brutalności oraz krwi, dramatycznych momentów, zaufania i ryzyka, ale również przyjaźni i namiętności. Pokazuje, że czasem trzeba zaakceptować sytuację, w której się znaleźliśmy, bo może nas doprowadzić do czegoś dobrego. Pozory mogą mylić, a świat nie jest tylko czarno-biały. Warto złamać kilka zasad i przekroczyć swoje granice, pokonać strach oraz wpuścić do swojego serca trochę światła. Miłość może przyjść w najmniej oczekiwanym momencie. Każdy jej pragnie, ale nie każdy potrafi kochać. Warto jednak zrobić wszystko, by zatrzymać swoje szczęście.

Podsumowując, z całego serca Wam ją polecam! Z niecierpliwością czekam na kolejne książki autorki.
Zamykam na chwilę oczy, walcząc z falą mdłości i wiedząc, co za chwilę będę musiała zrobić. Ale to moja jedyna szansa. Zdesperowany człowiek robi desperackie rzeczy. Zbieram w sobie resztę sił, jakie mi pozostały, i czekam na nieuchronne.
Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:

Moja ocena: 9,5/10

7 komentarzy:

 1. I ten ostatni cytat mnie kupił, zdecydowanie dam szansę autorce! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze mówiąc nie brałam w ogóle pod uwagę tej książki w swoich czytelniczych planach. Teraz widzę, że to chyba błąd 🙊

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety mimo reklam, które mnie bombardują na FB i tej recenzji jakoś nie jest to książka, którą chcę teraz czytać. I nie wiem, czy później.

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest jedna z premier na które czekałam. Już wylądowała w moim koszyku i jak tylko będę robić zamówienie to książka będzie u mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że pomysł na fabułę jest bardzo ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka nie dlammnie, ale bardzo dobrze czytało mi się Twoją recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio wpadam na same ksiazki o mafii. Powoli staje się to nudne niestety.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.