sobota, 7 marca 2020

"Nieujarzmiona przeszłość" Tillie ColeMiłość nie patrzy na kolor. Tylko na czyste serca.


Tytuł: Nieujarzmiona przeszłość
Autor: Tillie Cole
Seria: Kaci Hadesa (tom )
Tłumaczenie: Grzegorz Rejs
Strony: 336
Bohater/ka: Hush/Cowboy/Elysia
Wydawnictwo: Editio Red

Jedynie bezgraniczna miłość może ujarzmić dręczące nas demony przeszłości - czyli mroczna opowieść o romansie, od której nie będziesz mógł się oderwać!

"Nieujarzmiona przeszłość" to szósta powieść z serii "Kaci Hadesa" autorstwa Tillie Cole. Książki te składają się na niezwykle skomplikowany i wzbudzający różne emocje cykl o miłości.

Elysia "Sia" Willi wiedzie trudne, samotne życie. Wychowywana przez matkę w sekrecie, z dala od jej jedynego brata Kylera oraz nieczułego ojca, dorastała w całkowitej tajemnicy, odgrodzona od społeczeństwa, od własnej rodziny. Po tragicznej śmierci swej matki postanawia zbuntować się przeciwko Katom Hadesa, w których jej brat - Kyler, będący jej jedyną rodziną, zajmuje bardzo wysoką pozycję - zastępcy szefa. Każdy bunt niesie za sobą konsekwencje. Sia ponownie zmuszona jest ukryć się w cieniu. Pogrążona w nieszczęściu, na swą kryjówkę wybiera pewne zaciszne ranczo, cały czas czując na swoim ramieniu oddech demona przeszłości, który nie spocznie, póki nie dostanie jej w swoje ręce.

Valan "Hush" Durant i Aubin "Cowboy", członkowie Katów Hadesa, również pragną zapomnieć o własnej przeszłości. Zmuszeni, by porzucić własny dom i uciec z Luizjany, wreszcie odnajdują pozorny spokój - nie trwa on jednak długo, gdyż w wyniku zagrożenia czyhającego na siostrę zastępcy, Kylera, otrzymują zadanie chronienia Elysi. Za wszelką cenę. Sia wkrótce odnajduje pewną bratnią duszę, której serce - tak jak i jej - jest spowite mrokiem i naznaczone wieloma bliznami. Uczucie, które rodzi się między nimi, wreszcie przynosi im upragniony spokój i ukojenie. Wciąż jednak czeka na nich wiele przeszkód - a droga, którą przyjdzie im kroczyć, jest kręta. By przetrwać to wszystko, muszą trzymać się razem, pokonać własną przeszłość i pozwolić sobie uciec do przyszłości, która - być może - przyniesie im wreszcie szczęście. (Opis Taniaksiazka.pl)


To już 6 tom serii o słynnych Katach Hadesa. Tym razem przyszła kolej na duet Husha i Cowboya oraz piękną siostrę Kylera, Się. Jak wypadł ten tom? Czy bohaterowie znaleźli miejsce w moim sercu? Przekonajcie się!

Elysia mieszka na swoim ranczo sama, ponieważ nie chce żadnego towarzystwa. Odizolowała się od Katów po śmierci matki i nie chce mieć z nimi nic wspólnego. Ma za sobą burzliwą przeszłość. Prześladuje ją człowiek, który nie cofnie się przed niczym, by ją odzyskać. A teraz znowu na nią poluje. Kyler chcąc zapewnić jej ochronę, przydziela jej swoich klubowych braci, Husha i Cowboya. Myśli, że są parą, dlatego nie obawia, że któryś z nich zacznie podrywać jego siostrę. Jest ona zakazana dla każdego członka klubu, bez wyjątku. Siostra jest dla Kylera bardzo ważna i po tym, co przeszła nie była z żadnym mężczyzną. Jednak dwaj mężczyźni intrygują Się. Co wyniknie z mieszkania na odludziu? Jak potoczy się historia tej trójki?


Moje serce zmieści tyle,
ile ja będę chciała w nie włożyć.


Nie muszę chyba przypominać, że książki Tillie Cole uwielbiam, prawda? Ta seria skradła moje serce i po każdą kolejną część sięgam bez wahania. Nadal mamy podział na damski i męski punkt widzenia, a akcja dzieje się wśród Katów. Pojawiają się również bohaterowie z poporzednich tomów. Jednak główne skrzypce grają Hush, Cowboy i Elysia.

Hush i Cowboy dołączyli do klubu po tym jak musieli opuścić poprzedni. Stało się to głównie przez to, że Hush jest czarny. Przez kolor skóry niektórzy bardzo go skrzywdzili. Jednak odkąd Cowboy stał się jego bratnią duszą jest z nim nieco lepiej. Od zawsze podobała im się Sia, ale Hush trzymał dystans. To Cowboy jest tym bardziej wygadanym z tej dwójki. Hush miał trudną przeszłość i do tej pory sobie z nią nie poradził. Cierpi i nikomu o niej nie mówi. O tym, co mu się przydarzyło wie tylko Cowboy. Dwie złamane dusze i jedna, które chce ich razem połączyć. Jaki będzie finał?


Bo mimo że miłość nas wyniszcza, jest lepsza niż ten jałowy nieużytek, którym jest samotność.


Ta seria chwyta za serce. Jest mroczna, porusza trudne tematy, jest nieszablonowa, wulgarna, ale i świetna. Historie w niej zawarte są pełne uczuć, pasji i wielu emocji. Każdy bohater jest dla nas rzeczywisty, dlatego śmiejemy się i płaczemy razem z nim.

Ta książka jest nietuzinkowa. Nie sądziłam, że ta trójka będzie chciała być razem. Na drodze do ich szczęścia stanie wiele przeszkód, lecz czy sobie z nimi poradzą? A co jeśli to jedno z nich będzie przeszkodą?

Podsumowując polecam Wam tę książkę i całą serię. Jest świetna i oryginalna. Autorka buduje napięcie, bawi czytelnika, ale i doprowadza do łez. Przeczytajcie, bo warto!


Tylko bezgraniczna miłość może uciszyć szepty przeszłości…Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję:

Moja ocena: 9/10

6 komentarzy:

 1. Na początku recenzji raczej podchodziłam do książki sceptycznie (to już 6 tom!) ale w miarę czytania Twojej opinii nabrałam ochoty na poznanie tych bohaterów

  OdpowiedzUsuń
 2. O jeju czuję, że to coś dla mnie, a ja nie znam tej serii

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta seria wciąż przede mną, muszę się w końcu za nią zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Po przeczytaniu cytatu, tak sobie pomyślałam, że prawdziwa miłość wspaniale potrafi zmienić i te przybrudzone serca. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Całkiem polubiłam twórczość Autorki, ale tej serii jeszcze nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Żałuję, że nie zaczęłam tej książki czytać kiedy zaczęto ją u nas wydawać. Teraz mam naprawdę dużo do nadrobienia.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.