środa, 4 marca 2020

"Nieznośny milioner" Nana Bekher


Ty mi pokazałaś, że za pieniądze nie kupię tego, czego mi najbardziej brakuje.


Tytuł: Nieznośny milioner
Autor: Nana Bekher
Strony: 495
Bohater/ka: Amber/Alexander
Wydawnictwo: WasPos


Status BESTSELLERA na dwa miesiące przed premierą!
Czy miłość naprawdę istnieje? Czy za pieniądze można kupić wszystko?

Alexander Powell, to młody, bogaty przedsiębiorca. Życie nauczyło go, że najważniejsze są pieniądze. Od najmłodszych lat rodzice spełniali wszystkie jego zachcianki. Lubi wydawać pieniądze na samochody, imprezy, wycieczki oraz dziewczyny.

Amber Lou ma kochającą rodzinę i przyjaciół. Choć często ma pod górkę, zawsze stara się znaleźć pozytywną stronę. Nigdy nie poddaje się bez walki.

Alex i Amber spotykają się w słonecznej Hawanie. Dziewczyna robi ogromne wrażenie na chłopaku. Jednak Alex szybko orientuje się, że Amber nie jest dziewczyną, której imponują pieniądze. Intrygi, kłamstwa, ból i wiele wylanych łez. Czy ta dwójka ma szansę na szczęście i miłość? Czy jednak z powodu dzielących różnic, los tej pary jest z góry przesądzony? (Opis Lubimy czytać)


Sięgając po ten debiut nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Skusiła mnie okładka i opis fabuły, ale czy książka przypadła mi do gustu?

Miłość to takie uczucie, którego nawet najwięksi filozofowie nie mogli pojąć, a gdy trafi się ta jedna jedyna, nie sposób wypuścić jej z rąk. Musimy jednak pamiętać, że prawdziwa miłość nie patrzy na wielkość portfela.

Alex i Amber poznają się na wakacjach i od razu coś między nimi zaiskrzyło. Mieli dwa tygodnie sielanki, lecz jak będzie po powrocie? Zniknie beztroska i pojawią się problemy. Amber nie wie, że Alex jest bogaty. Skłamał, a raczej nie uściślił, że jest właścicielem stacji benzynowej, a nie jej pracownikiem. Gdy Amber dowiaduje się prawdy, czuje się oszukana. Jednak to początek góry lodowej. Problemy będą się mnożyć i nawarstwiać. Czy młodzi poradzą sobie z przeciwnościami losu? Jak zakończy się historia, która zaczęła się tak romantycznie?

Polubiłam styl pisania autorki. Pisze lekko, bez zbędnych opisów. Choć początkowo byłam przerażona ilością stron, to później w ogóle ich nie odczułam. Książka liczy prawie 500 stron, więc jest to grubasek. Jednak jest dobrze rozplanowana. Akcja opisywana jest przez Amber i Alexa, co bardzo lubię w książkach, bo można wczuć się w obie postaci. Wolę znać oba punkty widzenia.

Okładka ciekawa i przyciąga wzrok. Przedstawia najprawdopodobniej Alexa na tle samochodu.


[...] Miłość jest bardzo wymagająca, ale daje nam najlepsze chwile w naszym życiu.


Amber to młoda, dobra i ambitna dziewczyna. Dwa lata odkładała pieniądze na wakacje z pensji kelnerki. Jest dobrą córką, która pomaga rodzicom. Jej ojciec jest niepełnosprawny i jeździ na wózku. Jest przez to smutna i chce mu pomóc. Interesuje się fotografią i robi niesamowite zdjęcia. Bierze udział w konkursie fotograficznym i dostaje propozycję stażu. Ważna jest dla niej rodzina i przyjaciele.
Alex to jej kompletne przeciwieństwo. Jest bogaty i nadęty. Myśli, że za pieniądze kupi wszystko. Zmienia dziewczyny jak rękawiczki i nawet zdrada partnerki go nie rusza, ponieważ nic do niej nie czuł. Wszystko ulega zmianie, gdy poznaje Amber. Przy niej odkryje wartość pieniądza, a raczej jego brak. Najważniejsza w życiu jest rodzina i wsparcie bliskich osób.

Amber i Alex będą mieli naprawdę pod górkę. Praktycznie nikt ze strony chłopaka nie będzie akceptował ich związku. Intrygi, kłamstwa i oszustwa będą na porządku dziennym. Czy miłość przezwycięży przeciwności losu i ludzką zawiść?

Podsumowując książka podobała mi się, choć nie jest pozbawiona wad. Historia bohaterów mogła wydarzyć się naprawdę, przez co jest bardzo realna. Pełna intryg, zwrotów akcji, miłości, przyjaźni i wielu uczuć. Ciekawie napisana, sprawia, że inaczej patrzymy na wartość pieniądza. W naszych czasach to pieniądz rządzi światem i pomysł, że dziewczyna nie leci na kasę, to dla niektórych absurd. Jednak istnieją takie dziewczyny. Ta książka to pokazuje. Choć ciężko uwierzyć, że facet, który nie chce miłości, zakochuje się w ledwo poznanej dziewczynie tak bardzo, że planuje z nią przyszłość. Na miejscu autorki bardziej rozwinęłabym ten etap zakochania. Taki drobny mankament :) Jednak całość wypada naprawdę dobrze. Polecam Wam tę historię i czekam na kolejne książki autorki.
On naprawdę nigdy nie był zakochany. Czuję, że w głębi duszy pragnie tego. Pragnie kochać i być kochanym, ale najpierw musi sam się tego nauczyć. Musi zrozumieć, że za pieniądze nie można mieć wszystkiego, że są rzeczy, których nie można kupić.Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu:


Moja ocena: 8/10Książkę można zakupić na stronach:

Ravelo

Tania książka

Empik


6 komentarzy:

 1. Mam ochotę przeczytać tą książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za takimi książkami, chociaż naprawdę ciekawie o niej piszesz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na mnie ta książka nie zrobiła zbyt dobrego wrażenia, ale mam nadzieję, że autorka jeszcze pokaże, na co ją stać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przekonała mnie ani książka, ani okładka, ani wydawnictwo ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej się nie skuszę na tę książkę. Ostatnio mam mało czasu i stos innych książek.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.