wtorek, 17 marca 2020

[PRZEDPREMIEROWO] "Zmiana" Jolanta Sad [PATRONAT MEDIALNY]Spojrzał na nią tak przenikliwie, że poczuła się jak Calineczka. Malutka dziewczynka, zmuszana do ślubu z przerażającym kretem. Gdyby kret wyglądał jak Nicolas, zgodziłaby się od razu.Tytuł: Zmiana
Autor: Jolanta Sad
Seria: Black (tom 1)
Strony: 300
Bohater/ka: Nicolas/Anna
Wydawnictwo: WasPos
Premiera: 20.03.2020Anna
Dziewczyna znikąd, trochę zagubiona w dorosłej rzeczywistości, dostaje szansę na lepsze życie od losu i od mężczyzny, którego nie potrafi wyrzucić z pamięci od czasu ich pierwszego spotkania.

Nicolas
Niezbyt arogancki, niezbyt władczy, ale samotny, mimo wielu życzliwych osób wokół siebie. Zdecydował się zaufać swojej intuicji i dziewczynie, która zawładnęła jego rozumem w kilka minut.
(Opis - Lubimy czytać)Nie zapomniała, tego ciepła, jakie biło od ciała Nicolasa. Wyobraziła sobie jak żar jego ciała działałby na jej nagą skórę, gdyby przesuwał palcami powoli wzdłuż jej ramion. Drżałaby, marząc, żeby nie przestawał.


Każdy w swoim życiu ma taki moment, w którym czuje, że potrzebuje zmiany. Los lubi płatać figle i zmieniać nasze życie. Raz podjęta decyzja staje się nieodwracalna. Jedno przypadkowe spotkanie sprawi, że nie będzie można o nim zapomnieć…

Anna to młoda kobieta, która ma skryte marzenia. Nie zna swojego ojca, a matka opuściła ją, gdy miała 16 lat, by podróżować po świecie. Anna nie podziela życia jako wolny duch, od zawsze mieszkała w małej miejscowości i wolała osiąść gdzieś na stałe. Jedno wydarzenie sprawia, że podejmuje decyzję o zmianie swojego życia. Otóż, pracując w restauracji przypadkowo poznaje przystojnego mężczyznę, któremu udziela pomocy, przez co zostaje zwolniona z pracy. Pakuje plecak i wyjeżdża do Alover, gdzie mieści się jej wymarzona szkoła, by tam rozpocząć nowe życie. Zaraz po przyjeździe zdarzają się jednak rzeczy, których się nie spodziewała. Skradziony plecak, niespodziewane spotkanie i pomoc będą początkiem późniejszych wydarzeń.

Mija rok. Anna uporządkowała swoje życie i poznała wartościowych przyjaciół. Ma pracę i własne mieszkanie. Wreszcie może powiedzieć, że jest szczęśliwa. Jej spokój jednak nie trwa długo. Coś ciągnie ją do nieznajomej postaci w kapturze, którą często spotyka. Na dodatek jej przyjaźń z Kobe wisi na włosku oraz otrzymuje propozycję pracy od przystojnego Nicolasa Blacka. Ma zająć się jego ojcem, który uległ wypadkowi i zapadł w śpiączkę. Anna wie, że ta praca mogłaby jej pomóc w dostaniu się do szkoły, o której marzy. Co ostatecznie zrobi? Jak potoczy się dalsze życie Anny?


Jakie on miał teraz spojrzenie! Gdyby nie jego przeświadczenie, że jest wszechmogący, to mogłaby się nawet w nim zakochać.Styl autorki polubiłam od pierwszych stron. Nie zarzuca nas zbędnymi i długimi opisami, które sprawiają, że książka nam się dłuży i nudzimy się przy niej. Fabuła jest spójna, wszystko ma swoje miejsce. Dialogi są poprowadzone naturalnie. Trzyma w napięciu i wzbudza wiele emocji. Pomimo narracji trzecioosobowej, szybko się wciągnęłam i ciężko było się oderwać.

Anna to niepewna siebie młoda kobieta, która od lat żyła z głową pełną marzeń. Jest naturalna, spokojna i wrażliwa, ale umie walczyć w obronie swojej lub bliskich. To dobra przyjaciółka oraz pomocna osoba. Nie łączą ją bliskie relacje z matką, dziewczyna nauczyła się polegać wyłącznie na sobie. Pragnie miłości i bliskości drugiego człowieka.
Nicolas to bezwzględny i pełen sprzeczności mężczyzna. Po wypadku ojca to on przejmuje rodzinną firmę. Jest bezinteresowny, a potrzeby bliskich zawsze stawia na pierwszym miejscu. Lubi kontrolę i wszechwiedzę o wszystkim. Jest zamknięty w sobie i, wbrew otaczających go bliskich osób, samotny.


Straciła głowę dla kilkunastu sekund przyjemności. I mimo, że jej rozum krzyczał, że to co robi jest głupie, nie przerwała tego, co wyprawiał z nią mężczyzna.


Relacja Anny i Nicolasa jest bardzo napięta oraz pełna niepewności. Pomimo że coś ich do siebie ciągnie i łączy ich wzajemne zainteresowanie, nie potrafią się dogadać. Ich rozmowy są krótkie i obydwoje chcą czegoś więcej. Nicolas wie, że Anna nie jest taka jak reszta kobiet, dlatego chce to rozegrać inaczej, lecz wszystko co robi sprawia, że oddala się od dziewczyny.
Z kolei Victor, brat Nicolasa, jest jego zupełnym przeciwieństwem. Szybko znajduje wspólny język z Anną i bardzo dobrze się dogadują. Co z tego wyniknie? Kto zdobędzie serce dziewczyny?

Zmiana to naprawdę świetna i wyjątkowa historia. Jest dojrzała, przemyślana i daje wiele do myślenia. To opowieść o rozpoczęciu nowego życia, bezsilności, samotności, stracie bliskiej osoby, rozpadzie rodziny, trudnych wyborach. Pokazuje jak ważna jest szczera rozmowa i bliskość drugiego człowieka. Autorka idealnie pokazała prawdę dotyczącą strachu i obawy podjęcia ryzyka. Wiele osób boi się wykonać pierwszego kroku i pokazać swoich uczuć. Przez taką wewnętrzną blokadę możemy stracić szansę na coś wspaniałego. Pozostanie tylko gorycz i ból złamanego serca.

Podsumowując, to naprawdę piękna i prawdziwa historia, która chwyta za serce. Potrafi wywołać uśmiech na twarzy, ale również doprowadzić do łez. Z całego serca Wam ją polecam! Z niecierpliwością czekam na kolejny tom!
- Mogę zapytać o coś innego? - odezwała się.
- Proszę. - Zmarszczył brwi zaniepokojony. Wstrzymała na chwilę oddech, kontemplując nad jego pięknymi oczami.
- Dlaczego ja? - Obawiał się tego pytania.
- Nie wiem, Anno. Nie wiem. - Odetchnął, nie spuszczając z niej wzroku.
Za zaufanie i możliwość objęcia książki patronatem medialnym dziękujemy Autorce i Wydawnictwu WasPos.
Gratulujemy Pani Joli udanego debiutu i życzymy wielu sukcesów w dalszym pisaniu! <3
Moja ocena: 10/10

7 komentarzy:

 1. Nie znam tej książki, ale zapisuje sobie tytuł bo jestem naprawdę ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak będę miała trochę więcej czasu, to z chęcią się zainteresuję się tą serią :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać, że autorka wiedziała, jakie wartości chcę przekazać swoim czytelnikom

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi ciekawie, jak będę miała okazję, to dam jej szansę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyjemnie trafić na książkę, z którą świetnie się dogadujemy, satysfakcja czytelnicza. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Może dam jej szansę :) co tam, nie mam nic do stracenia :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.