środa, 15 kwietnia 2020

[PREMIEROWO] "Skandal" Katarzyna Nowakowska


To piękne i smutne zarazem. Kochać kogoś tak bardzo, że nawet po jego śmierci nie jesteś w stanie ułożyć sobie życia z kimś innym.

Tytuł: Skandal
Autor: Katarzyna Nowakowska
Seria: Skandal (tom 1)
Strony: 279
Bohater/ka: James/Julia
Wydawnictwo: Burda Książki
Premiera: 15.04.2020Jako K.N. Haner rozpaliła wyobraźnię tysięcy Polek. Teraz pisze pierwszą powieść pod własnym nazwiskiem!

ONA przyzwyczaiła się do spełniania oczekiwań innych. ON zawsze dostaje, to czego chce.

ONA jest żywiołową, lubianą przez wszystkich córeczką tatusia milionera, która – gdy światła gasną – zamienia się w prawdziwą femme fatale.

ON jest wycofanym, gburowatym i nudnym angielskim arystokratą.

Na pierwszy rzut oka różni ich wszystko. Łączy? Niewytłumaczalne napięcie i… tajemnice. Ale czy wypada, żeby Julia uwiodła najważniejszego klienta swojego ojca?

Skandal wisi w powietrzu…
(Opis - Lubimy czytać)Czasem z pozoru idealne i luksusowe życie kryje w sobie rzeczy, o których nikt nie ma pojęcia. Można mieć pieniądze, dobrą pracę w rodzinnej firmie i bliskich, ale jednak czuć się samotnym i nieszczęśliwym. Takie życie jest puste i nijakie. Jak długo można tak wytrzymać, nim w końcu wszystko w nas wybuchnie?

Julia to grzeczna i ułożona młoda kobieta. Jest lubiana, szanowana i ceniona w pracy, jednak żyje w cieniu swojej starszej siostry. Iga jest perfekcjonistką w każdym calu i kobietą z lodu. Chce, by Julia również taka była, jednak ona pomimo starań, nie potrafi nią być. Od zawsze robiła wszystko, byle tylko sprostać oczekiwaniom ojca i siostry, odkładając na dalszy plan swoją prawdziwą osobowość, potrzeby i marzenia. Skupiła się na pracy i życiu pod ich dyktando. Nikt tak naprawdę nie wie, co czuje w środku, jak bardzo jest przytłoczona i nieszczęśliwa.

Kiedy Julia dostaje za zadanie przejęcie nowego i bardzo ważnego klienta od siostry, jej życie ulega zmianie. Spotkanie z Jamesem Windstorem, angielskim arystokratą i biznesmenem, staje się początkiem jej przygody w odnajdywaniu siebie. Spędzi z nim trzy miesiące w NY. Jedno jest pewne. Z tej relacji może wyniknąć tylko skandal!


To transakcja wiązana. On potrzebuje ciebie, a my jego i jego pieniędzy.


Autorka jest mi bardzo dobrze znana pod pseudonimem K. N. Haner. Teraz zdecydowała się wydać swoją pierwszą powieść pod swoim prawdziwym nazwiskiem. Katarzyna Nowakowska nie różni się wiele od swojego poprzedniego wcielenia, ale w Skandalu pokazała nieco łagodniejsze oblicze. Jest bardziej zmysłowo i subtelnie, ale nie zabrakło emocji i zaskoczeń. Książka wciąga od pierwszych stron i czyta się ją bardzo szybko.

Julia jest zorganizowana, pozytywnie nastawiona i zaangażowana w pracę. Marzy o innym życiu, jednak odsuwa to na bok i pozwala, by rodzina nią sterowała, bo nie chce ich zawieść. Tak naprawdę pragnie miłości i bliskości. I wreszcie postanawia się zbuntować i zawalczyć o swoje potrzeby. Jak potoczą się jej losy?

James to zimny, arogancki, tajemniczy, wycofany i gburowaty mężczyzna. Wiecznie niezadowolony, pozbawiony uczuć i nieuśmiechający się milioner, który zawsze dostaje to czego chce.


Wydawało mi się, że nigdy się nie podniosę, bo moje serce właśnie umarło.


Relacja Jamesa i Julii jest na początku pełna niechęci i dystansu, jednak później się zmienia. Z każdym spotkaniem rośnie między nimi napięcie, pomimo ich wielu różnic. Na domiar złego on jest wielką szansą dla firmy jej ojca, a ona ma być jego asystentką. Romans w ich przypadku nie jest właściwą decyzją. Czy uda im się zwalczyć wzajemne przyciąganie? Jak zakończy się ich historia?

Skandal to historia o odnajdywaniu siebie, walce o swoje pragnienia, tajemnicach, trudnych relacjach rodzinnych, stracie, trudnej przeszłości. To opowieść o uczuciach, które narodziły się niespodziewanie. Mówi również o trudnych życiowych wyborach, chwilach beztroski i zapomnienia, ale też, co mnie lekko irytowało, o naiwności i niezdecydowaniu głównej bohaterki.
Podsumowując, to dobra książka, która na pewno spodoba się fanom twórczości K. N. Haner. Nie jest zła, ale też nie wzbudza jakichś większych emocji. Polecam ją na chwilowe oderwanie się od rzeczywistości i czekam na kontynuację.


Już nie wiedziałam, czy to była gra, czy to była ta Julia, której do tej pory tak naprawdę nie znałam.Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:

Burda Książki - Home | Facebook


Moja ocena: 7,5/10

5 komentarzy:

 1. Brzmi intrygująco! :)
  Już sam tytuł mi się spodobał!
  A to, że jest zmysłowo i subtelnie to na plus!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie osobiście zachwyciła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wyobrażam sobie dnia, kiedy zabraknie mojego życiowego partnera, wolałabym pierwsza odejść, aby nie musieć przeżywać nieuniknionego bólu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niedawno ją skończyłam i zgadzam się z tym, że nie wywołała większych emocji. Autorka ma lepsze książki w swoim dorobku.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam nadzieję, że doczekam się swojego egzemplarza :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.