poniedziałek, 13 kwietnia 2020

"Słodka nadzieja" Tillie Cole


Gdy wypowiedziała te słowa, zamknąłem oczy i po raz pierwszy w życiu poczułem...że nic mnie nie przytłacza.


Tytuł: Słodka nadzieja

Autor: Tillie Cole

Seria: Słodki dom (tom 3)

Tłumaczenie: Grzegorz Rejs

Strony: 352
Bohater/ka: Ally/Axel
Wydawnictwo: Editio Red

   Ally Lucia jest kuzynką gwiazdora futbolu amerykańskiego, Romea Prince’a, a także najlepszą przyjaciółką kilku świetnych dziewczyn. To osoba, na którą można liczyć w każdej sytuacji. Zawsze pragnęła namiętności, bajkowej miłości i uczucia, które magicznie odmieni jej los. Czuje się jednak rozpaczliwie samotna, i to mimo wiernej obecności najbliższych przyjaciół.
   Ally pracuje jako kuratorka muzealna i na sztuce nowoczesnej zna się jak mało kto - jest po prostu najlepsza. Ale przed nią najpoważniejsze wyzwanie w karierze: musi przygotować pierwszą wystawę tajemniczego Elpidio - rzeźbiarza-samotnika, którego prace od kilku lat ją fascynują i którego podziwia całym swym sercem...
   Axel Carillo to były członek gangu, brutalny przestępca, który złamał serce własnej matce i zniszczył życie braciom. W końcu dosięgnęła go ręka sprawiedliwości. Jednak w więzieniu niespodziewanie odkrył w sobie zupełnie nieznany wcześniej talent. Teraz, po warunkowym zwolnieniu, z sercem wypełnionym smutkiem i udręką, przybywa do miasta, w którym mieszkają jego bracia...
   Oto mroczna opowieść o uczuciu, którego lepiej unikać. O mądrej dziewczynie i zepsutej, ale cierpiącej duszy. O przerażającej sile przeszłości, która mści się za popełnione niegdyś błędy. O tym, że nie jest łatwo naprawić wyrządzone krzywdy, ale namiętna, ogromna miłość może zmienić wszystko. Tylko co zrobić, by nie okazała się siłą, która niszczy i pozostawia za sobą tylko ból i łzy?
  Kto wie, jakie marzenia spełnią się w Szmaragdowym Mieście?
(Opis z Lubimy Czytać) 


Ally to kuzynka Romeo, którego mieliśmy okazję poznać w pierwszej części serii. Dziewczyna jest spokojną, ułożoną kobietą o duszy romantyczki, która pracuje jako kuratorka w muzeum. Uwielbia to, co robi, jest to praca jej marzeń. Gdy staje przed pierwszym wyzwaniem jakie jest zlecenie na wystawienie rzeźb niejakiego Elpidio, jest zaskoczona, przerażona, ale i szczęśliwa, że jej kariera nabiera tempa, i to jeszcze, dzięki sztuce mężczyzny, którego prace wprost ubóstwia. 

Axel to chłopak, który z prawem zawsze miał na bakier. Jego temperament i złe uczynki doprowadziły do pobytu w więzieniu. Tam miał czas na rozmyślanie, ale także na odkrycie w sobie pasji. Tą pasją okazało się... rzeźbiarstwo. Chłopak oprócz tego, chce by jego bracia wybaczyli mu wyrządzone krzywdy. Czy dostanie drugą szansę?

Ally i Axel spotykają się w końcu, a dziewczyna jest nim oczarowana. Wie jaką ma przeszłość, wynika to z jego prac, które są uzewnętrznieniem jego duszy. Jako osoba o dobrym sercu, pragnie mu pomóc. Mężczyzna za to robi wszystko, by ją zniechęcić, choć sam czuje coś, czego nie czuł nigdy wcześniej. Jak zakończy się ich historia? 

Nie od dziś wiadomo, że przeciwieństwa się przyciągają, a kobiety ciągnie do niegrzecznych chłopców. Tak też było i w tym przypadku. Ally nie jest osobą, która się poddaje i próbuje dotrzeć do mężczyzny, który zawładnął jej umysłem. On sam jest trudnym przypadkiem, ale małe kroczki, drobne gesty i wszystko idzie jakoś zacząć od początku. Ale czy na pewno? 

Historia Axela o Ally jest piękna, bolesna, ale pełna nadziei, a także wybaczenia. Postaci przechodzą tutaj swego rodzaju przemianę. Jest to czymś niesamowitym. Uwielbiam czytać powieści, gdzie to wszystko dzieje się stopniowo, gdzie autorka buduje napięcie i zasypuje mnie gradem emocji. Tutaj też ich nie brakowało. Ta historia jest tak prawdziwa, bo czasem wystarczy dać komuś drugą szansę. Polecam! I czekam na historię kolejnego brata!


To Elpido, Elpi, był tym cierpiącym, zranionym mężczyzną, który leżał na podłodze, mężczyzną, który krwawił poczuciem winy...Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu:
Moja ocena: 8/10


5 komentarzy:

 1. Podoba mi się, kiedy powieściowe postaci ewoluują wraz z akcją, kiedy dokonują zmian w sobie, to przyciąga moją uwagę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię tego typu romansidła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie na topie mocne klimaty, mroczne historie, detektywistyczne zagadki. :)

   Usuń
 3. Muszę w końcu nadrobić serię, bo zatrzymałam się na pierwszym tomie. W sumie… chętnie bym go sobie powtórzyła. 😍

  OdpowiedzUsuń
 4. Do tej serii tej autorki mnie nie ciągnie, ale mam na oku inny jej cykl.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.