piątek, 1 maja 2020

"Bogaty i grzeszny" Meghan MarchNiesamowite, jak czasem wystarczy tylko raz zrobić coś innego niż zwykle, aby całe życie potoczyło się innym torem.


Tytuł: Bogaty i grzeszny
Autor: Meghan March
Tłumaczenie: Edyta Stępkowska
Seria: Bogactwo i grzech (tom 1)
Strony: 263
Bohater/ka: Lincoln/Whitney
Wydawnictwo: Editio Red


Przesiąknięta nienawiścią wspólna przeszłość od lat zatruwa życie Riscoffów i Gable’ów. Wojna między rodzinami przeszła już do legendy. Nawet mieszkańcy miasta byli zmuszeni opowiedzieć się po jednej ze stron. W takich warunkach związek kogokolwiek z Riscoffów z kimkolwiek z Gable’ów nie miał najmniejszych szans powodzenia. Kiedy więc wbrew zdrowemu rozsądkowi Lincoln Riscoff dał się oczarować idealnie pięknej Whitney Gable, na drodze do ich szczęścia stanął cały świat. W rodzinie Riscoffów wszystko, łącznie z najbardziej osobistymi sprawami, było podporządkowane pomnażaniu majątku i dbaniu o władzę.

I Whitney, i Lincoln prędko zrozumieli, że łącząca ich więź to prawdziwa miłość. Byli gotowi na przeciwstawienie się presji obu klanów. Ale w grze niespodziewanie pojawił się ten trzeci. Ricky Rango, wschodząca gwiazda rocka i bożyszcze nastolatek, mógł mieć niemal każdą kobietę, jednak za cel postawił sobie zatrzymanie przy sobie Whitney. Musiała być jego, chociaż w sercu Ricky’ego nie było wobec niej szczerych uczuć...

Ta gorąca historia to pierwsza część trylogii Bogactwo i grzech, opowiadającej o dramatycznym związku dwojga młodych ludzi. Pokochali się mimo ponad stuletniej waśni własnych rodzin — i nie widzieli świata poza sobą. Jak więc mogło dojść do tego, że rozdzielił ich inny mężczyzna? Dlaczego Whitney zdecydowała się złamać serce sobie i ukochanemu Lincolnowi? Jakie mroczne sekrety ukrywała? I czy kiedykolwiek uda jej się odkupić grzechy, których nie popełniła?

Popełnionych grzechów nie odkupisz nawet za miliard dolarów.
(Opis - Lubimy czytać)


Gdy moje wargi dotykają jej warg, wszystko inne odpływa w nicość i Whitney, jaką pamiętam, budzi się do życia w moich ramionach.


Czasem los bywa przewrotny. Daje nam szczęście i złudne nadzieje, by za kawałek nam to wszystko odebrać i zaśmiać się prosto w twarz. Stawia na naszej drodze kogoś wyjątkowego, kto odmienia całe życie w jednej chwili. A później daje nam do zrozumienia, że nigdy nie będziemy mogli mieć tego, czego chcemy. Miłość potrafi być zakazana, nieodpowiednia, grzeszna. Taka miłość nie powinna się nigdy narodzić, ale jednak jest. Ale nie zawsze może mieć szczęśliwe zakończenie.

Dwie rodziny. I wzajemna nienawiść między nimi. Klany Gable’ów i Riscoffów od pokoleń pałają do siebie ogromną wrogością i niechęcią. W przeszłości poróżniło ich jedno wydarzenie, a na przestrzeni lat podsycali ten gniew, zamiast spróbować się pojednać. Nikt nawet nie dopuścił do siebie myśli, żeby zakończyć tę wojnę, a tym bardziej połączyć te dwie rodziny. Ale los lubi namieszać w życiu. Niespodziewanie, dwoje przedstawicieli wrogich sobie rodów połączyła miłość. Wzbraniali się przed tym, ale ona nie wybiera. Nie da się jej wyprzeć, ani oszukać. Ale czy okaże się na tyle silna, by pokonać wszystko, a przede wszystkim nienawiść swoich rodzin?


Czasem, zamiast powiedzieć rzeczy, których nie będzie można cofnąć, lepiej odejść i obmyślić nową strategię.


Autorka jest mi bardzo dobrze znana ze swoich poprzednich książek. Polubiłam jej styl, więc bez zastanowienia sięgnęłam po jej nową powieść. Jest napisana lekko i przyjemnie. Czyta się ją bardzo szybko. Wciągnęła mnie od pierwszych stron, choć nie ukrywam, że spodziewałam się po niej czegoś więcej. Ma wiele dialogów, sporo pikantnych scen i chwil dramatu. Mamy tu do czynienia z podwójną perspektywą, raz teraźniejsze wydarzenia, a innym razem przeszłość i początek historii głównych bohaterów.

Whitney i Lincoln poznali się przypadkiem, ale spędzili ze sobą najlepsze chwile w swoim życiu. Ich szczęście jednak nie trwało długo, gdyż dotarło do nich, kim naprawdę są. Z połączenia Gable’ów i Riscoffów nie mogło powstać nic dobrego. On bogaty, pewny siebie i mający władzę nad całym miastem, ona zadziorna, pracowita, biedna, pozbawiona całego majątku przez jego rodzinę. Ale mimo tego narodziła się między nimi miłość. Wbrew sobie i wszystkiemu innemu, lecz życie postanowiło ich rozdzielić. Ona odeszła z innym, a on został, nie potrafiąc jej przy sobie zatrzymać i przejął rodzinną firmę.


Nie da się zapomnieć dziewczyny, która pokiereszowała ci serce i zostawiła, a ty nigdy już nie wróciłeś do tego, kim byłeś przed nią.


Minęło dziesięć lat, a oni znów znaleźli się w jednym mieście. Powróciły wspomnienia, gorycz i smutek. W ich sercach wciąż tli się to dawne uczucie, które nigdy nie wygasło. Czy tym razem postąpią inaczej i będą chcieli ponownie walczyć o tą miłość? Pewnych grzechów nie da się odkupić. Jak potoczą się dalsze losy bohaterów i ich rodzin? Jakie tajemnice ujrzą światło dzienne?

Bogaty i grzeszny to dobra historia na chwilowe oderwanie się od rzeczywistości. Zaciekawiła mnie, wzbudziła spore emocje i zostawiła z kilkoma pytaniami, na które, mam nadzieję, poznam odpowiedzi w następnym tomie. To opowieść o konflikcie dwóch rodzin zatruwającym życie, podejmowaniu trudnych decyzji i dokonywaniu kilku złych wyborów, tajemnicach, miłości wystawionej na ciężką próbę, smutku i cierpienia. Pokazuje jak przez jeden błąd można odebrać sobie szczęście i uprzykrzyć życie dokonując świadomego wyboru. Być może ten błąd będzie nie do naprawienia, pozostaną tylko zgliszcza wspólnej przeszłości.
Podsumowując, serdecznie polecam ją fanom autorki lub tym, którzy szukają lekkiej historii na ciepłe wieczory, przy której będą mogli odpocząć.


[…] czy nie na tym polega życie? Na pokonywaniu przeszkód, gdy sprawa jest tego warta? I czy istnieje coś bardziej wartego stoczenia tej walki niż życie przy boku osoby, która sprawia, że każdy poranek jest ekscytującym nowym początkiem?


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:Moja ocena: 8/10

6 komentarzy:

 1. Zainteresowała mnie tą książkę jeste ciekawa i ciekawa recenzjs

  OdpowiedzUsuń
 2. Znany motyw ale w bardzo świeżej formie, chętnie się skuszę ale poczekam na wydanie kolejnych tomów

  OdpowiedzUsuń
 3. Fanem autorki nie jestem, ale ostatnio szukam takiej pozycji dla relaksu, więc na pewno po nią sięgnę :)

  Pozdrawiam,
  Biblioteka Feniksa

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze zastanawiam się nad ty, jak jedne błąd może pokierować całym naszym życiem, kiedyś bałam się popełniać błędy, dziś traktuję je jako okazję do czegoś nowego, choć oczywiście staram się ich unikać. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię książki odświeżające szekspirowskie motywy, tak i w przypadku tej fabuła mnie intryguje. Mam teraz wiele książek w planach, ale może kiedyś bym sięgnęła :) Pozdrawiam! włóczykijka z Imponderabiliów literackich

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wydaje mi się, żebym w najbliższym czasie sięgnęła po tę książkę. Ważne, że tobie się podobała.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.