poniedziałek, 25 maja 2020

"Hideaway" Penelope DouglasWszyscy inni przychodzą i odchodzą, ale przed krwią nie ma ucieczki. Krew jest wieczna.
Tytuł: Hideaway
Autor: Penelope Douglas
Tłumaczenie: Marta Słońska
Seria: Devil’s Night (tom 2)
Strony: 520
Bohater/ka: Kai/Banks
Wydawnictwo: NieZwykłeKryjówki i pościgi. Cała Zabawa zacznie się od początku…

Seria „Devil’s night” powraca!

Widziałem już twoją kryjówkę, mała. Czas, żebyś zobaczyła moją.

Kai

Mroczne zakątki miasta skrywają tajemniczy hotel. Stoi opuszczony, zapomniany i pogrążony w ciemności. Spowija go sekretna aura dotycząca opowieści o ukrytym dwunastym piętrze. Tajemnica mrocznego lokatora, który nigdy się nie zameldował ani nie wymeldował.

Banks jest przekonana, że tego właśnie Kai Mori od niej chce. Pomocy w okryciu sekretnej kryjówki. Będzie próbował zastraszyć Banks, ON i jego kumple, ale ona jest silniejsza, niż myślą.

Trzy lata w więzieniu na zawsze zmieniły Kaia. Stał się kimś zupełnie innym.
Kimś straszniejszym.
I jest bardzo zdeterminowany, żeby dostać to, czego pragnie.
(Opis – Lubimy czytać)Poczucie władzy było uzależniające.W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, kiedy musi opuścić swoją kryjówkę, w której ukrywał się przed światem. Kiedy jest zmuszony zdjąć swoją maskę i przestać uciekać przed prawdą. Nie można chować się w nieskończoność. Prędzej, czy później trzeba będzie skonfrontować się ze swoim przeznaczeniem. A gdy ten moment nadejdzie, zrozumiemy, że życie to nie tylko czerń i biel, a pozory mogą mylić.

W styczniu swoją premierę miała pierwsza część serii o tajemniczych Jeźdźcach. Zapraszam na jej recenzję: Corrupt

W Hideaway do głosu zostają dopuszczeni Kai Mori i tajemnicza Banks. Kai już nie jest tym samym beztroskim i uśmiechniętym imprezowiczem, co kiedyś. Pobyt w więzieniu na zawsze go odmienił, a demony przeszłości każdego dnia przypominają mu jak wiele stracił. Chce wrócić do dawnego życia, ale tam już nie ma powrotu. Musi żyć dalej i zaakceptować nową rzeczywistość.Kiedy chcesz zrobić na kimś wrażenie i myślisz, że już wystarczy, posuń się jeszcze trochę dalej. Zawsze pozostawiaj ich z myślą, czy nie jesteś odrobinę szalony, a już nigdy nie będą chcieli z tobą zadzierać.Banks nigdy nie miała normalnego życia. Manipulowano nią, tłamszono, ukrywano i odbierano jej wszystko. Była sekretem, o którym nikt nie miał się dowiedzieć. Ale teraz wszystko się zmieniło. Może wreszcie być tym, kim chce i udowodnić innym swoją wartość.

Sześć lat temu los na krótko połączył drogi Kaia i Banks, a teraz robi to ponownie. On, ona, intrygi i tajemniczy hotel. Przyjaciel, który stał się wrogiem i chce zemsty. Co skrywa przeszłość? Co tak naprawdę łączy tę dwójkę? Jakie tajemnice wyjdą na jaw?Pieniądze i władza nie idą w parze. Władza bierze się z odwagi, żeby robić to, czego nie robią inni.Ta część jest napisana na równie wysokim poziomie, co poprzednia. Autorka nie zwalnia tempa, jest dynamicznie i co rusz zaskakuje nas kolejnymi wydarzeniami. Klimat również pozostaje niezmienny. Mrok, niebezpieczeństwo, niepewność, niespodziewane zwroty akcji. Przez cały czas książka trzyma nas w napięciu i nie pozwala przewidzieć zakończenia. Nie zabrakło też pikantniejszych scen, które nakręcały fabułę, nie przysłaniając jej.

Kai to mężczyzna o dwóch twarzach. Z jednej strony jest arogancki, okrutny, budzący postrach. Lubi zwodzić, straszyć i prowadzić grę. Z drugiej strony woli trzymać swoje tajemnice ukryte, tylko dla siebie. Lubi być obserwatorem i kontrolować sytuację. Ale zmaga się też z poczuciem winy i skrytymi problemami, które nie dają mu spokoju.Zachowujemy się dobrze tylko dlatego, że obawiamy się konsekwencji […].
Jeśli ich nie ma, każdy pokazuje swoje prawdziwe oblicze, jakby zdejmował maskę.Banks to z pozoru spokojna, opanowana i chłodna dziewczyna. Przez całe życie była cichym cieniem ukrytym przez swojego brata. Ale po bliższym poznaniu dostrzega się jej siłę, wewnętrzny ogień i charakterek. Przez długo czas była zmuszona słuchać rozkazów, lecz odzyskała władzę i już nigdy nie pozwoli, by ktoś kierował jej życiem.

Kaia i Banks dzieli wszystko. Pochodzą z dwóch różnych światów, ale w przeszłości połączyła ich silna więź, jednak ich znajomość się zakończyła. Teraz sprawy się skomplikowały, a Kai i jego przyjaciele potrzebują pomocy Banks, lecz dziewczyna nie jest chętna im jej udzielić. Jak potoczy się ta historia? Czy tlące się uczucie i pożądanie na nowo połączy Kaia i Banks? Czy tym razem wybierze jego? A może odkryte tajemnice i czające się niebezpieczeństwo na zawsze ich rozdzielą?Człowiek nie może zniszczyć kryjącej się w nim bestii opierając się popędom…Hideaway to historia, obok której nie można przejść obojętnie. Tutaj nic nie jest pewne i nie możemy narzekać na brak emocji. Przeszłość miesza się z teraźniejszością. Kłamstwa. Intrygi. Mrok. Gra. Nienawiść. Zemsta. Wróg. Sekrety. Polowania. Zagadki. Pragnienia. Zdrada. Lojalność. To opowieść o trudnych wyborach, bolesnych konsekwencjach, walce między dobrem i złem, podnoszeniu się po upadkach, rozpoczynaniu nowego życia i podejmowaniu ryzyka. Miłość czasem pojawia się wbrew wszystkiemu, ale czasem jest trudna. Czy zdoła przezwyciężyć każdą przeszkodę? Kto wygra w tym starciu?

Podsumowując, z całego serca Wam ją polecam! Nie jest to łatwa historia, dla wielu może okazać się kontrowersyjna, a nawet i popieprzona, ale ma w sobie to „coś”, co przyciąga do siebie i zachwyca. Mnie oczarowała i z niecierpliwością czekam na kolejne tomy!


To dziwne, jak czasem toczą się ludzkie losy. Jak ci, których nigdy byś o to nie podejrzewał, stają się twoją ostatnią deską ratunku, i trzymasz się ich z całych sił, bo nie masz wyboru. Nic innego nie chroni cię przed upadkiem i pogrążeniem się w samotności, strachu albo rozpaczy.Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:
Moja ocena: 9/10

4 komentarze:

 1. Ostatnio gdzieś mi ta ksiązka nawet mignęła, ale ogólnie średnio lubię takie klimaty :)
  A jeszcze dodatkowo jest to TO wydawnictwo, wiec na pewno nie przeczytam :D
  Pozdrawiam ciepło :)
  Kasia z niekulturalnie.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem do końca przekonana, czy jest to książka dla mnie, ale Twoja recenzja bardzo mi się spodobała. Piszesz o książkach w ciekawy sposób.Zainteygowalas mnie tym, że może być "popieprzona". Czasami lubię sięgać po tego typu "pokrętła". 😁

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tej książce, ale po takiej recenzji nie pozostaje mi nic innego, jak ją przeczytać. Chyba wybiorę ebooka, bo nie mam już gdzie stawiać nowych książek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdzieś mi się rzuciła w oczy, a twoja recenzja mnie bardzo zachęciła więc na pewno sięgnę po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.