środa, 6 maja 2020

[PREMIEROWO] "Zemsta gangstera" Anna Wolf


Czasem wiara to jedyna rzecz, która trzyma człowieka przy życiu. Pozwala utrzymać głowę ponad wodą i nie utonąć.


Tytuł: Zemsta gangstera
Autor: Anna Wolf
Seria: Gangsterzy (tom 2)
Strony: 287
Bohater/ka: Anton/Jordan
Wydawnictwo: NieZwykłe
Premiera: 06.05.2020„Tarasow, zapłacisz mi za wszystko i będziesz smażył się w piekle”.

Jordan


Anton Tarasow, brat bliźniak Aleksieja, na zlecenie mafii zabija ludzi z zimną krwią i bez emocji. I tylko jedna osoba w przeszłości sprawiła, że jego serce zabiło mocniej – Jordan Pheonix. Może było to nawet coś na kształt miłości, jednak pozostały tylko żal i nienawiść.

Jordan Phoenix czuje dokładnie to samo, a nawet więcej. Chce zemsty na Antonie. Mężczyzna zapłaci jej za wszystkie krzywdy, które jej wyrządził i to z nawiązką. Niech nawet nie myśli, że ona zapomniała…

Jednak okaże się, że łączy ich coś więcej niż nienawiść.

Łączy ich przeszłość i sekrety, o których nie mają pojęcia.
(Opis - Lubimy czytać)Anton Tarasow jest największym bydlakiem i skurwielem, chodzącym po tym świecie. Nienawidzę go z całego serca i pragnę jego śmierci.


Czasem życie nie układa się tak, jakbyśmy tego chcieli. Jeden błąd, jedno kłamstwo, a nasze życie zmienia się nieodwracalnie. Ciągle żyjemy wspomnieniami, nie mogąc o nich zapomnieć. Przeszłość nawet po kilku latach zdoła nas dopaść i na nowo namieszać w naszym życiu.

Najpierw była historia Aleksieja i Chloe, o których możecie przeczytać w mojej recenzji: Serce gangstera
Teraz przyszła kolej na jego brata bliźniaka, Antona Tarasowa i Jordan. Dawniej darzyli się szczególną miłością, teraz, jedyne co do siebie czują to nienawiść i żal. Mężczyzna zrobił coś, czego Jordan nigdy mu nie wybaczy. Ona zostawiła go bez słowa wyjaśnienia i ślad po niej zaginął.

Los po pięciu latach ponownie łączy ze sobą ich drogi. Ona pragnie zemsty nad Tarasowem, chce sprawić, by cierpiał tak bardzo, jak ona kiedyś. On zrobi wszystko, by walczyć o to, co należy do niego. Tę dwójkę łączy nie tylko wspólna przeszłość, lecz znacznie więcej, o czym się boleśnie przekonają. Jakie tajemnice wyjdą na jaw?


Czasem zdarza się, że prawda bywa wyzwoleniem, ale i samym piekłem. Potrafi złamać człowieka, ale i uczynić go silniejszym. Potrafi również pozostawić w sercu zgliszcza, tak jak zrobiła to w moim.


Historia Aleksieja i Chloe skradła moje serce już od pierwszych stron i choć mam do nich sentyment, to Anton i Jordan zdołali ich przebić. To, co otrzymałam tym razem od autorki przerosło moje oczekiwania. Akcja ani na moment nie zwalnia i ciągle coś się dzieje. Jest brutalnie, dynamicznie i niebezpiecznie. Mamy też dużo humoru, dialogi są poprowadzone naturalnie, nie ma zbędnych opisów, a pikantniejsze sceny stanowią dodatek do fabuły. Jest też spora dawka emocji i uczuć. Książka wciąga od pierwszych stron i bardzo szybko się ją czyta.

Anton to arogancki, ironiczny, władczy i pewny siebie mężczyzna. Jest bezwzględny, uparty i zaborczy. Pracuje jako zabójca na zlecenie mafii bez żadnych wyrzutów sumienia. Nie sprawdza swoich ofiar i nie dopytuje dlaczego, po prostu to robi. Dla niego liczy się tylko rodzina, dla niej jest w stanie zrobić wszystko. Nie waha się sięgać po broń, byle tylko ochronić bliskich.


Naprawdę człowiek musi uważać na to, czego sobie życzy, bo kiedy to dostaje, nie zawsze jest zadowolony.


Jordan to silna, zadziorna, pewna siebie i niedostępna kobieta. Twardo stąpa po ziemi i nie daje sobą pomiatać. Wie czego chce i nie pozwoli, by ktoś jej w tym przeszkodził. Ma cięty język, jest zabawna, ale również dobra i czuła dla swoich bliskich. Wiele przeszła w swoim życiu i została wplątana w rzeczy, o które się nie prosiła.

Anton i Jordan w niczym nie przypominają siebie sprzed lat. Zmienili się, stali się twardsi. Dwa tak wybuchowe temperamenty i silne osobowości nie będą miały ze sobą łatwo. Ich przepychanki, docinki i słowne potyczki były genialne. Jordan jako jedna z niewielu nie boi się Antona i niejednokrotnie mówi mu wprost, co o nim myśli. Wystarczy jedna iskra, by rozpalić między nimi ogień. Łączy ich nienawiść, ale również skrywana namiętność i pożądanie. Jak zakończy się ich historia? Czy ta dwójka ma szanse na szczęśliwe zakończenie?

  
 Zemsta będzie za moją rodzinę i za niego. Można powiedzieć, że będzie to zemsta gangstera. […]
Anton Tarasow ponownie wkracza do gry.


Zemsta gangstera stanowi istny rollercoaster emocji i ciągłego napięcia. To historia pełna brutalności, niebezpieczeństwa, krwi, mroku, cierpienia, tajemnic i niewiadomych. Opowiada o bezwzględnej zemście, konsekwencjach, jakie musimy ponieść za nasze błędy, układach, jakie rządzą światem, zaufaniu, walce z demonami przeszłości. Pokazuje jak ważna i silna jest rodzina, że to nie tylko więzy krwi. Mówi się, by przyjaciół trzymać blisko, a wrogów jeszcze bliżej. Jednak miłość i nienawiść dzieli cienka linia. Co się stanie, kiedy się zatrze? Czy warto dać jej drugą szansę?

Podsumowując, z całego seria polecam Wam tą serię! Zakończenie sprawiło, że nie mogę doczekać się kolejnej części, tym razem o ich kuzynie braci, Siergieju.


[…] życie mało kiedy bywa sprawiedliwe. Do tego siedzenie w tym biznesie pociąga za sobą pewne konsekwencje. W każdej chwili można skończyć dwa metry pod ziemią. W jednej sekundzie oddychasz, w następnej już nie. Ryzyko jest wpisane w ten zawód.


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:
Moja ocena: 9,5/10

6 komentarzy:

 1. Mam zamiar sprawdzić pierwszy tom, chociaż trochę się obawiam, bo nie przepadam za wątkami mafijnymi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba się nie skuszę ostatnio mam dość książek mafijnych. Cieszę się, że Tobie się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciągłe napięcie i taka dawka emocji to jest to czego oczekuje w ksiazkach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepraszam, ale nie czuję miłości do tego typu historii. Wątki mafijne niespecjalnie mi leżą, dlatego podziękuję. Zostawiam te książki komuś, kto będzie w stanie je docenić. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Idealna dla tych, co lubią emocje i napięcie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.