wtorek, 5 maja 2020

"Układ idealny" Emilia Szelest


W życiu właśnie o to chodzi. Wera. Człowiek nie uczy się na cudzych błędach, musi popełniać własne.


Tytuł: Układ idealny
Autor: Emilia Szelest
Seria: Weronika Kardasz (tom 2)
Strony: 280
Bohater/ka: Łukasz/Ewa
Wydawnictwo: KobieceSzybkie motocykle, kuszące ryzyko i uczucie, które stawia wszystko na ostrzu noża

Weronika, zastępczyni szefa ABW, szykuje się do ślubu z Przemkiem. W gorączce weselnych przygotowań nie przestaje myśleć o pracy. Planuje ryzykowną akcję, w której może pomóc tylko jej były, Łukasz. Kiedyś połączyła ich miłość do życia na krawędzi. Nic się nie zmieniło – oboje nadal lubią ryzyko.

Loki specjalizuje się w pracy pod przykrywką. Ma zinfiltrować gang motocyklowy Braci Peruna, który prawdopodobnie zajmuje się handlem ludźmi. Wszystko idzie zgodnie z planem, dopóki na jego drodze nie staje Ewa, córka szefa gangu.

Za samo zbliżenie się do niej grozi śmierć. Zresztą jest obiecana komuś innemu. Czasem jednak uczucie uderza nagle jak błyskawica Peruna. I nie ma już odwrotu.
(Opis - Lubimy czytać)Popełniałam błędy. Konsekwencje złych decyzji, które podjęłam, nawiedzają mnie w snach. Ale jestem mądrzejsza, uważniej stawiam kroki…


Życie to ciągłe wybory i podejmowanie trudnych decyzji. Wszystko dzieje się według naszych zasad i to my kontrolujemy sytuację. Jednak nie zawsze tak jest. Pewne rzeczy dzieją się bez naszej wiedzy i zgody. Tak też jest z miłością. Przychodzi niespodziewanie jak błyskawica i wdziera się do naszego serca. I nic nie możemy z tym zrobić, pozostaje tylko jej ulec. Jednak to może nas wiele kosztować, nawet życie.

Weronika Kardasz powraca już jako zastępczyni szefa ABW i szczęśliwa narzeczona. Osoby, które nie znają historii zapraszam na moją recenzję pierwszego tomu: Niebezpieczna gra

Kobieta planuje swój ślub z Przemkiem, ale w tym czasie nie zamierza zwalniać tempa. Odkrywa grupę przestępczą, która jest podejrzewana o handel ludźmi i planuje niebezpieczną akcję jej rozbicia. Ale sama nie da rady tego zrobić. Tylko jedna osoba może tego dokonać.


- Metr dziewięćdziesiąt, czarne włosy, szare oczy, skórzana kurtka, czarne spodnie i T-shirt, pewnie też czarny - wyrecytowała, jakby widziała tę osobę oczami wyobraźni. […]
- Poznasz go. Mówię ci.
- A ja pytam: po czym?
- Jest większym dupkiem od ciebie.


Podkomisarz Łukasz Trachman uwielbia ryzyko, a w kryzysowych sytuacjach potrafi zachować zimną krew. To też była miłość Weroniki. Potrzebuje zmiany w swoim życiu, dlatego przyjmuje zadanie i wyjeżdża do Przemyśla, by rozpracować gang motocyklowy Braci Peruna. Początkowo wszystko idzie po jego myśli, jednak sprawy nieco się komplikują kiedy na jego drodze staje Ewa, córka prezesa klubu. Sytuacji nie poprawia też fakt, że ma jej pilnować. Dla Łukasza to już nie jest tylko zwykłe zadanie do wykonania, ale coś więcej. Stał się Bratem Peruna, a nim zostaje się już na zawsze. Czy mimo wszystko uda mu się wywiązać z zadania? Co odkryje Loki i jak potoczy się ta historia?

Autorka wciąż utrzymuje równie wysoki poziom jak w poprzedniej części. Akcja ani na chwilę nie zwalnia, a my jesteśmy od pierwszej strony wciągnięci do niebezpiecznego świata bohaterów. Niebezpieczeństwo miesza się z humorem i mnóstwem emocji, tworząc nietuzinkowy klimat. Mamy też pikantne sceny i wulgaryzmy, ale wszystko jest napisane ze smakiem i stanowi dodatek do rozgrywanej fabuły.


Nie można dotknąć gwiazd, a następnie wrócić do piekła i wmawiać sobie, że to odpowiednie miejsce.


Łukasz to przystojny, pewny siebie, uparty i arogancki policjant. Lubi ryzyko, adrenalinę i szybkie motocykle. Ewa to piękna, młoda, zadziorna i uparta córka szefa gangu. Razem stanowią mieszankę wybuchową. Ciągłe potyczki słowne, docinki, chemia między nimi oraz pożądanie sprawiają, że coraz trudniej jest im się ignorować. Doskonale wiedzą, że nie mogą być razem, ale pokusa jest z każdym dniem silniejsza. Czy mają jakiekolwiek szanse na coś głębszego? Czy wszyscy wyjdą cało z tej misji? Jakie będą musieli ponieść konsekwencje?

Układ idealny to istny rollercoaster emocji. Szybkie motocykle, cięty język, niebezpieczeństwo, kłamstwa, tajemnicza akcja, nielegalne interesy, mafia, ryzyko, groźny gang oraz miłość. To i jeszcze więcej możecie znaleźć w tej świetnej książce. Opowiada o tym, że najlepsze rzeczy w naszym życiu przychodzą niespodziewanie. Miłość wymaga poświęcenia, ale sprawia, że się zmieniamy, stajemy się lepsi. Życie to nie tylko czerń i biel. To również cała gama kolorów, wystarczy tylko ją dostrzec.

Podsumowując, z całego serca polecam Wam oba tomy serii. Zakończenie dosłownie wbija w fotel i już nie mogę się doczekać kolejnego tomu!


Można być obojętnym na podszepty serca, można ignorować drugą osobę, próbować z tym walczyć, ale uczucia zawsze wygrywają, są silniejsze od głosu rozsądku.


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:
Moja ocena: 9/10

4 komentarze:

  1. Nie zgadzam się z ostatnim cytatem, nie zawsze uczucia przeważają, choć są intensywne, czasem właśnie głos rozsądku pozwala uwolnić się od złego, czy odzyskać wolność.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwszy tom był dobry, ale było w nim wiele niedociągnięć, które wywoływały niesmak i nakazywały wymyślać pytania, na które człowiek nie dostanie odpowiedzi. Sam związek bohaterów z tamtego tomu wydawał mi się zbyt szybko rozwinięty, brakowało w nim przede wszystkim czasu na lepsze poznanie siebie. Dlatego też mam wątpliwości, jeśli chodzi o zapoznanie się z „Układem idealnym”.

    OdpowiedzUsuń
  3. Właśnie dotarł do mnie trzeci tom :) W ten weekend zabieram się za czytanie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.