środa, 17 czerwca 2020

"Inny" Darcy Trigovise- Wiesz, zazwyczaj bywamy egoistami...-Nasze spojrzenia są połączone. - Ale zdarza się tak, że pojawia się w twoim życiu osoba, która sprawia, że twoje potrzeby i ograniczenia wydają się nieważne. Jedyne, czego pragniesz, to zobaczyć uśmiech na jej ślicznej twarzy.


Tytuł: Inny
Seria: Idealnie nieidealni (tom 1)
Autor: Darcy Trigovise
Strony: 495
Bohater/ka: Larissa/Lloyd
Wydawnictwo: WasPos

W wieku osiemnastu lat Larissa zostaje uprowadzona przez Oscara - przemytnika narkotyków i broni - jako spłata długu jej ojca. Spędza u niego dwa koszmarne lata, podczas których doświadcza przerażających rzeczy, aż do momentu, kiedy jej oprawca ginie w wypadku samochodowym, a ona zamieszkuje z jego bratem, Lloydem. Czy mężczyzna, który teraz staje się jej właścicielem, okaże się podobny do swojego poprzednika? Czy naznaczona fizycznie i psychicznie dziewczyna, nawiedzana okrutnymi wspomnieniami, odnajdzie się w normalnym świecie i zawalczy o własne życie? Dramatyczna przeszłość, rozpalające uczucia, tajemnice i zemsta słodsza niż miód, a to wszystko okraszone odrobiną humoru i wartką, trzymającą w napięciu akcją.
(Opis z Lubimy czytać)


Czasem jedno wydarzenie może zmienić czyjeś życie, czasem na lepsze, czasem na gorsze. Tutaj to życie Larissy zmienia się diametralnie, gdy zostaje oddana gangsterowi jako spłata długu ojca.
18- letnia Larissa ma plany na życie, chce wyjechać i zostawić za sobą przeszłość. Gdy niemal jej się to udaje, trafia w ręcę okrutnego Oscara. Mężczyzna jest gangsterem, dilerem i handlarzem kobiet. Bije, gwałci i poniża Larissę przez 2 lata. Jednak wtedy ginie, a jego interesy przejmuje jego brat Lloyd. Kobieta jest martwa w środku i jedyne czego pragnie to śmierć, bo nie wie, co ją czeka u boku mężczyzny. Jak potoczy się ta historia? Czy i Lloyd okaże się dla niej oprawcą? Przekonajcie się!

Styl pisania autorki bardzo mi się spodobał. Przez książkę się płynie i nie można się od niej oderwać. Nie ma nudnych opisów, cały czas jest akcja. Książka jest pełna skrajnych emocji i uczuć. Mamy narrację pierwszoosobową, przez co poznajemy bliżej bohaterów.

Okładka mroczna, tajemnicza, ale i subtelna. Przedstawia kobietę oraz odwróconego do nas plecami mężczyznę.


Lloyd jest jednym mężczyzną, przy którym przestaję odczuwać strach.


Larissa przeszła przez piekło. Przez 2 lata była bita, gwałcona, okaleczana i głodzona. Czuje, że nie została w niej ani odrobina woli życia i walki. Z młodej i zdrowej kobiety zamieniła się w wychudzony szkielet. Boi się brata Oscara, bo nie wie czego może się po nim spodziewać.

Lloyd różni się od brata. Od zawsze uciekał od lewych interesów. Jednak po śmierci Oscara jest zmuszony przejąć jego biznes. Opiekuje się matką i siostrą Emmą. Choć ma w sobie demony i potrafi zabić z zimną krwią, to posiada również dobre serce.

Książka okazała się naprawdę dobra. Nie mogłam się oderwać ani na chwilę. Autorka przelała na karty książki mnóstwo emocji i sprawiła, że mam ochotę na więcej. Mimo że porusza trudne tematy, takie jak znęcanie się psychiczne i fizyczne, to jest ona piękna. Pokazuje, że po burzy wychodzi słońce, a na świecie istnieje również dobro. Uczucie bohaterów kiełkuje i rozwija się powoli, ale czy ma szansę przetrwać? Czy Larissa podniesie się po dwóch latach spędzonych z tyranem? Odpowiedzi znajdziecie w książce. Ja z całego serca polecam tę książkę i czekam na kolejne tomy. Nie mogę się doczekać historii Emmy.


Dom. Czasami zastanawiam się, co tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem? Czy dom jest tam, gdzie są ludzie, którzy są z nami spokrewnieni? Czy dom jest tam, gdzie czujesz się bezpiecznie? Czy dom jest po prostu tam, gdzie wracasz, aby się wyspać i móc wziąć prysznic?Za możliwość przeczytania dziękuję Autorce i Wydawnictwu:


Moja ocena: 9/10

5 komentarzy:

 1. Bardzo lubię książki, w których nie ma zbędnych dłużyzn i nieskończonych opisów. Narracja pierwszoosobowa faktycznie przybliża czytelnika do bohatera, a w tej opowieści - z tego co piszesz - to wielki plus ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie takie uczucia mnie ogarnęły, jak z pierwszego cytatu, kiedy poznałam swojego męża, a później przy pojawieniu się moich dzieci. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tej książce, ale wygląda naprawdę interesująco. Sprawdzę, czy mamy w pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudna książka! Bardzo mi się podobała!

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi bardzo fajnie, jestem ciekawa czy i mi by się spodobała.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.