wtorek, 9 czerwca 2020

"Iwan" Roxie RiveraDla ludzi, których się kocha, robi się różne głupie rzeczy.


Tytuł: Iwan
Autor: Roxie Rivera
Tłumaczenie: Wojciech Białas
Seria: Jej rosyjski obrońca (tom 1)
Strony: 128
Bohater/ka: Iwan/Erin
Wydawnictwo: Editio RedErin to śliczna, subtelna dziewczyna o zielonych oczach i smukłej figurze. Nie brakuje jej także odwagi. A może jest po prostu lekkomyślna albo zbyt mocno kocha Ruby, swoją starszą siostrę? Kiedy ta wpada w prawdziwe tarapaty, dla Erin jest oczywiste, że poruszy niebo i ziemię, by pomóc siostrze. Nawet jeśli ceną ma być jej własne bezpieczeństwo. Dziewczyna jednak nie do końca zdaje sobie sprawę, na co się porywa, gdy o wsparcie prosi groźnego Rosjanina, który prowadzi elitarną szkołę walki. Nie wie, jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za pomoc w odnalezieniu Ruby.
 


Iwan Markovic nie tylko wygląda groźnie. Jest też jednym z najbardziej niebezpiecznych mężczyzn w Houston. On i jego podwładni budzą lęk w miejscowym półświatku. Zwrócenie się do Iwana o pomoc jest czymś w rodzaju zawarcia paktu z diabłem. Ponadto on sam kieruje się żelazną zasadą: by nie mieszać się w cudze problemy. Tym razem jednak decyduje się uczynić wyjątek. Na razie nie chce mówić o zapłacie za przysługę, ponieważ Erin wywarła na nim większe wrażenie, niż chciałby przyznać.
 


Podziemie przestępcze w Houston jest skrajnie niebezpieczne. Rywalizujące ze sobą gangi niezwykle poważnie traktują każdą próbę zakwestionowania ich władzy. Erin ma niewielkie pojęcie o ryzyku, jakie podejmuje. Iwan zna je doskonale. Ma świadomość, że spełnienie prośby tej ślicznotki może się wiązać z przerażającymi konsekwencjami. Nie wie tylko, czy zdoła ocalić ją przed nieuchronnym...

Na jakie poświęcenie jest gotowy prawdziwie niebezpieczny mężczyzna?
(Opis - Lubimy czytać)Dla większości ludzi rodzina to najważniejsza wartość na świecie. Dla niej jest się w stanie poświęcić wszystko. Nawet zaryzykować własne bezpieczeństwo i życie, byle tylko ochronić bliskich.  Ale cena za to może być bardzo wysoka.  Będzie się wiązała z poproszeniem o pomoc wpływowego mężczyzny i podpisaniem paktu z samym diabłem.

Erin przeczuwa, że jej starsza siostra Ruby wpakowała się w poważne kłopoty, gdyż nie ma z nią kontaktu od dłuższego czasu. Dziewczyna jest uzależniona od narkotyków i najprawdopodobniej wraz ze swoim chłopakiem zadarli z dwoma groźnymi gangami. Erin jest w stanie zrobić wszystko, by znaleźć siostrę i ją uratować. Jednak potrzebuje do tego pomocy niebezpiecznego Rosjanina, Iwana Markovica, właściciela elitarnej szkoły walki. Nie wie, że tym sposobem zwróciła na siebie uwagę ludzi, którzy będą chcieli spłaty krwią. Czy mężczyzna zdoła jej pomóc? Jakiej zapłaty zażąda?


To nie są mężczyźni, do których się chodzi po pomoc. […]
To mężczyźni, przez których człowiek zwykle sam potrzebuje pomocy, żeby przed nimi uciec.


Autorka pisząc tę książkę miała ciekawy pomysł na fabułę. Początek zapowiada się obiecująco, ale później coś chyba poszło nie tak. Historia miała potencjał, ale… No właśnie. Iwan jest bardzo krótki, może nawet uchodzić za dłuższe opowiadanie. W pewnych momentach miałam wrażenie, że autorka w małej ilości tekstu chce na siłę umieścić jak najwięcej wydarzeń. Na plus sporo się tutaj dzieje i nie ma miejsca na nudę i obszerne opisy. Akcja rozwija się już od pierwszych stron i jest dynamiczna do samego końca. Nie ukrywam, że według mnie byłaby lepsza, gdyby miała trochę więcej stron.

Erin to młoda, wesoła, ambitna i odważna dziewczyna. Bywała czasem lekkomyślna i niewinna. Jest też zdeterminowana i gotowa do poświęceń dla dobra swoich bliskich.
Iwan to niebezpieczny i nieustępliwy mężczyzna z zasadami. Jest władczy i lubi sprawować kontrolę. Budzi szacunek i strach w mafijnym świecie, ale ma też swoją delikatniejszą stronę.

Relacja Erin i Iwana rozwija się bardzo szybko. Od początku połączyła ich wzajemna fascynacja i pożądanie. Później również namiętność… i miłość? Czy jest to możliwe w ich sytuacji? Jak potoczy się ich historia?

Odważne spotkanie. Trudne  wybory. Niespodziewane uczucie. Mafia i walczące ze sobą gangi. Niebezpieczeństwo. Miłość. To historia o tym, że czasem jest się w stanie zaryzykować wszystko, dla osób, które się kocha bez względu na konsekwencje. Rodzina to nie tylko więzy krwi, a życie nie składa się tylko z czerni i bieli. Czasem trzeba wyjść poza swoją strefę komfortu i podjąć ryzyko. Być może, wbrew pozorom, jest to nasza szansa na nowe, lepsze życie.

Podsumowując, Iwan to, mimo wszystko, całkiem przyjemna książka na ciepłe popołudnie lub wieczór i chwilowe zrelaksowanie się krótką, ale konkretną historią. Polecam ją osobom, które chcą miło spędzić czas i nie oczekują wiele od lektury. Sprawdzi się idealnie.


- Jesteś już drugą osobą, która każe mi dzisiaj trzymać się od niej z daleka. Co ona ma w sobie takiego szczególnego?
- Należy do mnie.Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:Moja ocena: 7/10

6 komentarzy:

 1. Uwielbiam takie książki �� Na pewno przeczytam ��

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę dodaje do listy kupienia! Uwielbiam taką tematykę:) Świetna recenzja. Pozdrawiam, poulciak

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ogromny przesyt takimi lekturami. Na rynku pojawia się ich okropnie dużo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej się nie skuszę. Rzadko sięgam po książki, w których bohaterowie od razu pałają do siebie pożądaniem, a ta w dodatku liczy tak mało stron. Dla mnie wszystko toczy się za szybko.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wpadam w grupę docelową tej książki, ale niech powstają takie relaksujące w ciepłych barwach przygody czytelnicze, dla każdego coś miłego. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio mam dość takich książek.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.