środa, 3 czerwca 2020

[PREMIEROWO] "Ryzykowny wybór" Emilia Szelest


Zawsze myślał, że świat to jedna wielka scena, a życie pisze różne scenariusze. Człowiek tak naprawdę nie wie, kto odgrywa w jego życiu ważną rolę, a kto jest tylko postacią epizodyczną.


Tytuł: Ryzykowny wybór
Autor: Emilia Szelest
Seria: Weronika Kardasz (tom 3)
Strony: 289
Narracja: Trzecioosobowa
Wydawnictwo: Kobiece
Premiera: 03.06.2020Zemsta może być słodka albo wyjątkowo krwawa.
Piekło staje otworem.

Weronika jest gotowa zrobić wszystko, żeby ocalić narzeczonego. Dobrze wie, kto stoi za jego porwaniem. Zdaje sobie sprawę, że w pojedynkę nie da rady odbić Przemka.
 


Loki nie może przestać myśleć o Ewie. Rozumie, że zawiódł jej zaufanie, a ona nie wybacza. Musi ją jeszcze zobaczyć. Łącząc siły z Weroniką, ma szansę, która może się więcej nie powtórzyć.
 


Tymczasem w Przemyślu rządy nad bractwem obejmuje brat Ewy, Kordian. Jego niewinny wygląd to tylko pozór. Chłopak ściąga do miasta groźny gang ukraiński, RUNWirę. Wyciągnięcie z więzienia członków Braci Peruna, chociaż ryzykowne, staje się jedynym właściwym wyborem.
(Opis - Lubimy czytać)Ja tylko wykonywałem zadanie… Nie wiesz, jak to jest Ewa. Pracować w policji. Polubić ludzi, których masz zamknąć, pokochać dziewczynę, której nie powinieneś pokochać.


Życie to nie tylko czerń i biel. Czasem przychodzi w nim taki moment, że zostajemy zmuszeni zmierzyć się z prawdziwym złem. Aby go pokonać trzeba zejść do samego piekła i mieć nadzieję, że zdoła się wyjść z tego cało. Świat nie składa się tylko z dobra i zła, a kiedy stoi się na granicy między tymi dwiema stronami, trzeba dokonać wielu ryzykownych wyborów. To jedyna szansa, by ocalić to, czego pragnie się najbardziej. Cena wtedy nie gra roli, gdyż w pewnych sprawach jest się w stanie poświęcić wszystko.

Ryzykowny wybór to już trzeci, a zarazem ostatni tom serii o losach Weroniki Kardasz. Jeśli nie znacie tej serii, zapraszam Was na moje recenzje poprzednich tomów: Niebezpieczna gra Układ idealny


Nigdy nie wiadomo, czy wybiera się słusznie. To czas weryfikuje te decyzje. Jednak podczas odwiecznej walki dobra ze złem nie da się pozostać neutralnym. W końcu każdy musi dokonać ryzykownego wyboru i opowiedzieć się po jednej ze stron.


Układ idealny zakończył się w bardzo kluczowym momencie, dlatego z niecierpliwością czekałam na finał. W tej części powracają bohaterowie, którzy są mi dobrze znani i których darzę ogromną sympatią. Weronika myślała, że misja z Braćmi Peruna została zakończona i może spokojnie planować swój ślub z ukochanym.

Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że Przemysław Rej, narzeczony Weroniki, nieszczęśliwie stał się przedmiotem zemsty w rękach wrogów, którzy planują odwet na pani kapitan Kardasz. Wera dobrze wie, czego od niej chcą i że nie ma czasu do stracenia. Musi zrobić wszystko, by uratować Przemka i ochronić swoich bliskich. Bez wahania podejmuje decyzję, by stanąć oko w oko z samym diabłem. Ale wie, że nie zdoła zrobić tego sama. Potrzebuje pomocy Łukasza Trachmana i… Braci Peruna. Jest gotowa zapłacić każdą cenę i zaryzykować wszystko.


Loki również ma swój cel w tej misji. Wie, że zawalił sprawę i zawiódł Ewę, ale chce to naprawić. Dziewczyna czuje się przez niego zdradzona i oszukana. Czy zdoła mu wybaczyć? Czy uczucie, które ich połączyło okaże się na tyle silne, by pokonać tak trudne przeszkody? Czy Weronika i Łukasz odnajdą Przemka zanim będzie za późno? Do czego posunie się brat Ewy, Kordian? Czy wszyscy wyjdą cało z tej akcji? Jak potoczą się ich losy?


Nie widzisz Loki? To ryzykowny wybór. Ty balansujesz na granicy prawa, my mamy szansę na odkupienie. Jednak jeżeli podejmiemy złe decyzje, wszystko może trafić szlag i nikogo nie będzie interesować, kim byliśmy.  Skończymy dwa metry pod ziemią, bez salwy honorowej, bez okrzyków Peruna…


Autorka już od pierwszych stron nas nie oszczędza i wciąga do swojego świata. W tej książce nie ma miejsca na nudę. Akcja jest dynamiczna i często ulega zmianie. Jest niebezpiecznie i ryzykownie. Pośród tych chwil dramatu, strachu i smutku mamy również trafnie wplecione momenty pełne humoru, namiętności i pożądania. Pani Emilia do samego końca trzyma nas w napięciu i nie pozwala ani na chwilę odłożyć książki na bok. Uwierzcie mi, próbowałam, ale warto było zarwać dla niej noc, byle tylko poznać zakończenie tej historii.

Mamy tutaj zastosowaną narrację trzecioosobową, więc możemy poznać myśli i uczucia wielu bohaterów. Osobiście nie jestem jej zwolenniczką, ale tutaj pasowała mi idealnie. Ryzykowny wybór to historia, która łączy w sobie kilka gatunków literackich tj. kryminał, sensacja, romans i nuta erotyki. To wszystko tworzy spójną całość.


Można być obojętnym na podszepty serca, można ignorować drugą osobę, próbować z tym walczyć, ale uczucia zawsze wygrywają, są silniejsze od głosu rozsądku.


Upadający, ale wciąż silny klub motocyklowy. Ukraiński gang. Walka dobra ze złem na śmierć i życie. Zemsta. Niebezpieczeństwo. Ryzyko. Trudne wybory. Skutki złamania zasad. Intrygi. Przemoc. Strach. Niepewność. Uczucia. Humor. Namiętność. Szczęście. Miłość.
Ryzykowny wybór to historia o tym, że czasami jesteśmy w stanie poświęcić wszystko, nawet własne życie, by ocalić bliskich. Świat kryje w sobie wiele zła, które jest gotowe w każdej chwili nas zaatakować. Mimo usilnych starań, nie mamy wpływu na pewne wydarzenia w naszym życiu. Możemy tylko mieć nadzieję, że dokonamy słusznych wyborów i pokonamy wszystkie przeszkody. Jednak nigdy nie ma takiej pewności. Pozostaje tylko zaryzykować.

 O tej książce mogłabym jeszcze wiele powiedzieć, ale nie będę Wam psuła tej przyjemności podczas jej poznawania. Mogę Wam tylko polecić całą tą serię i mieć nadzieję, że Wy również ją pokochacie! Jest warta poświęconemu jej czasu.


Decyzje, jakie podejmujemy, powinny być świadome. Powinnyśmy słuchać cennych rad i wskazówek, by wyciągnąć z nich własne wnioski. Kiedy wieczorem kładziemy się do łóżka i pozostajemy sami ze swoimi myślami, musimy być pewni, że ten dzień przeżyliśmy tak, jak tego pragniemy my sami, nie inni.


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:
Moja ocena: 9/10

4 komentarze:

 1. Powiem szczerze, że jak widzę okładkę to bardzo chciałabym to przeczytać, jednak po opisie tematyka gangów jednak już mnie znudziła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że wiedza, kto jest tak naprawdę ważny w naszym życiu wypływa prosto z serca i doskonale się w tym orientujemy, polemizowałabym z cytatem. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurcze, sama nie wiem. Wszyscy mi mówią, że to dla mnie, ale jednak mnie do tej serii nie ciągnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Autorkę, ale w pewnym momencie zmieniła nazwisko i poczułam się zagubiona :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.