poniedziałek, 1 czerwca 2020

[PRZEDPREMIEROWO] "Królowa pszczół" Nina Nirali [PATRONAT MEDIALNY]Miłość jest wszędzie, na zewnątrz i w każdym z nas,
trzeba tylko zaakceptować jej istnienie.
Może trochę szerzej otworzyć oczy i uważniej się przyjrzeć.


Tytuł: Królowa pszczół
Autor: Nina Nirali
Strony: 434
Bohaterowie: Skylar/Ravish
Wydawnictwo: Novae Res

Premiera: 01.07.2020


Ona, on i krzywy uśmiech losu
Skylar, autorka bestsellerowych powieści, opuszcza rodzinną Anglię i przyjeżdża do Indii, by tam napisać najważniejszą w jej życiu książkę. Przypadek sprawia, że poznaje mężczyznę, który od pierwszej chwili robi na niej olbrzymie wrażenie. Ravish, człowiek z bagażem gorzkich doświadczeń, również jest zafascynowany piękną Europejką. Szybko się orientuje, że kobieta ukrywa jakąś tajemnicę, a zamiar pisania powieści nie jest jedynym powodem, dla którego zdecydowała się na pobyt w jego kraju...

„Królowa pszczół” fascynuje i porusza, przeprowadzając czytelnika przez jednocześnie bajeczne i przerażające Indie. Skrajna bieda, niesprawiedliwość społeczna i codzienne dramaty, które szczególnie dotykają tych najmłodszych – to tylko niektóre z problemów, jakie porusza autorka, przypominając, że każdy człowiek zasługuje na miłość i szacunek, bez względu na jego pochodzenie, płeć, stan posiadania, kolor skóry czy wyznanie. (Opis z Lubimy czytać)Gdy tylko zaczęłam czytać tę książkę, wiedziałam, że zmiażdży mi serce. Jest to historia, która sprawia, że inaczej patrzymy na otaczający nas świat i ludzi. Nie wszystko jest takie, jak nam się wydaje, a życie czasami płata nam figla. W tej książce jest mnóstwo skrajnych emocji. Zapraszam na recenzję!

Skylar przyjeżdża do Indii, by napisać swoją idealną książkę. Na swojej drodze spotyka taksówkarza Ravisha. Pod wpływem chwili zatrudnia go na swojego asystenta. Od tego momentu ich drogi się splatają. Ravisha fascynuje kobieta, Europejka, która przebyła taki kawał drogi, by napisać książkę. Nie wie, że Skylar ukrywa prawdziwy powód swojej podróży. Równocześnie dzieje się historia Anu, która ucieka z domu ze strachu przed aranżowanym ślubem. Ta mała dziewczynka, jak wiele innych w tym kraju zmuszana jest przez swoich rodziców do ślubu z dużo starszym mężczyzną. Jej życie zmienia się, gdy spotyka Skylar i Ravisha. Od tej pory ta trójka będzie nierozłączna, jednak na drodze do ich szczęścia stanie przewrotny los.


Jeśli jedne drzwi się zamknęły, poszukaj innych.
Zawsze znajdzie się jakieś wyjście z największego nawet impasu. Czasem trzeba iść do celu naokoło.
Może trwa to dłużej, ale smak sukcesu jest wtedy pełniejszy.


Książka jest wielowymiarowa, mamy tutaj kilka przejmujących historii, a w samym jej sercu jest Skylar. Ta młoda i odważna kobieta zostawiła swoje życie za sobą i przybyła do Indii, by spełnić swe marzenie. Nie wiedziała, że ta wyprawa odmieni jej życie na zawsze. Wprowadza się do nowego mieszkania, które wynajęła na pół roku. Tam trafia na miłe sąsiadki, które okazały jej swoją dobroć.

Początkowo tytuł nie pasował mi do tej książki, ale później wszystko nabrało sensu. Styl autorki polubiłam i chętnie sięgam po kolejne książki. Pisze lekko, choć porusza trudne tematy, nie zanudza nas zbędnymi opisami. Wszystko jest wyważone. Książka naprawdę potrafi wciągnąć czytelnika i sprawić, że reszta świata może nie istnieć. Ta historia jednej niezwykłej kobiety, wzbudziła we mnie mnóstwo emocji i pozostanie ze mną na dłużej.

Okładka przyciąga wzrok i sprawia, że czytelnik ma ochotę sięgnąć po książkę. Jest w pięknych barwach i przedstawia młodą kobietę.

Skylar to młoda pisarka, która chce napisać nową książkę, a termin zbliża się nieubłaganie. Widać, że kobietę coś trapi, ale nie chce podzielić się swym sekretem z nikim. Zbliża się do Ravisha i choć jest od niego starsza, zaczyna coś do niego czuć.

Ravish to młody chłopak, którego los zdążył doświadczyć. Klepie biedę, po tym jak oszukał go wspólnik. Bycie taksówkarzem nie przynosi mu wiele dochodu, więc praca dla Skylar spada mu z nieba. Nie wie jednak, że ta kobieta może zmienić całe jego życie.

Poznajemy również historię Anu, Kaminni, Arohi czy Kajal. Żadna z nich nie ma lekko w życiu, ale są silne i mądre. Polubiłam je i zżyłam się z nimi.

Ta książka jest piękna, pomimo trudnych i bolesnych tematów. Sprawia, że patrzymy na świat inaczej. Skylar pokazała, że jedna osoba może coś zmienić, że mała jednostka może mieć jakiś wpływ na innych. Jest to książka o prawdziwym obliczu Indii. Pokazuje, że ten kraj jest piękny, ale również ma swoje wady. „Królowa pszczół” okazała się książką wartościową i życiową, która nie pozwoli o sobie zapomnieć. To historia o marzeniach, podróży, walce z przeciwnościami losu, ale też przyjaźni, miłości oraz wsparciu drugiego człowieka. Miłość pojawia się w najmniej spodziewanym momencie, nawet wtedy, gdy jej nie chcemy, a los łączy ze sobą ludzi tak różnych, że gdyby nie pewne okoliczności, nigdy nie byliby razem. Autorka swoją książką doprowadziła mnie do łez. Jest ona tak realna i piękna, że nie sposób przejść koło niej obojętnie. Polecam tę historię z całego serca i czekam na kolejne książki autorki! 


Dlaczego to, co prawdziwe, uważane jest za brzydkie lub nieciekawe? A może tak wiele wokół jest tworzonej przez nas tej prawdziwej i bolesnej brzydoty, że z rozkoszą uciekamy w wyimaginowane doskonałe historie? Życie nigdy przecież nie jest bajką, lecz my uparcie pragniemy wierzyć w bajki...


Za możliwość objęcia książki patronatem medialnym i zaufanie serdecznie dziękuję Autorce Ninie Nirali oraz wydawnictwu:


Moja ocena: 9/10
9 komentarzy:

 1. Nie przepadam za czytaniem ciężkich tematów w ksiażce, jednak w tej jest coś takiego ze bym po nią chętnie sięgnęła

  OdpowiedzUsuń
 2. Tematyka zupełnie nie dla mnie,a wiem, komu mogłabym polecić tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię porywające historie pełne realizmu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaki piękny cytat na początku. I taki prawdziwy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pozostała dużo czasu do zastanowienia. To druga tak pozytywna opinia, więc chyba ją sprawdzę.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozostała dużo czasu do zastanowienia. To druga tak pozytywna opinia, więc chyba ją sprawdzę.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Miłość potrafi się skryć po płaszczem zwyczajności i codzienności, dopiero uważnie się jej przyglądając, stwierdzamy, że przecież to jest właśnie to!

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwszy raz słyszę o tej książce, ale jestem ogromnie zaintrygowana! Wydaje się być poruszającą lekturą z wyrazistymi bohaterami, a w takich klimatach lubuję :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.