czwartek, 30 lipca 2020

"Gra" Augusta Docher

Czuję, że nadciągają gigantyczne kłopoty, bardzo możliwe, że nasz romansik zaraz zdechnie, ale i tak było warto, prawda? Jakaż ona urocza w swojej rozpaczy! Świetnie. Lubię emocje, lubię dramat, to dodaje pikanterii, a seks najlepiej smakuje po potężnej kłótni. 


Tytuł: Gra

Autor: Augusta Docher

Seria: Z klas(yk)ą w łóżku (tom 2)

Strony: 320

Bohater/ka: Sebastian/Izabela/Marianna/Cecylia

Wydawnictwo: Editio Red

 Pożądanie, którego nie da się powstrzymać i pokrętne intrygi w brawurowej powieści opartej na klasyce romansu!
Sebastian, Izabela, Marianna i Cecylia. Jedyny mężczyzna w tym gronie ― cyniczny, wyrachowany, bezwzględny. Kocha tylko jedną osobę na świecie ― siebie samego. Trzy kobiety ― różne pod niemal każdym względem: wieku, pozycji społecznej, doświadczenia. Ich losy splotą się w skomplikowany węzeł. Tę czwórkę połączy gra. Miłosna i równocześnie brutalna, pozbawiona reguł, za to pełna ostrych fauli. Zdawać by się mogło, że pierwsi odpadną z niej początkujący gracze, lecz los bywa przewrotny. Pewne jest jedno: wszyscy wezmą udział w rozgrywce na śmierć i życie.

Kto zostanie na planszy?

Gra to fanfic oparty na motywach znanej, wielokrotnie przenoszonej na ekran powieści Pierre’a Choderlosa de Laclos Niebezpieczne związki. Profanacja? Szaleństwo? Herezja? Ależ tak! Te słowa pasują idealnie także do bohaterów opisanych przez Augustę Docher. Czy odważysz się zagłębić w ten świat razem z nimi? Tylko uważaj ― Gra, jak to gra, potrafi wciągnąć i uzależnić! (Opis z Lubimy czytać)


Augusta Docher łamie wszelkie zasady i konwenanse swoją najnowszą powieścią. Już nieraz pokazała nam, że potrafi pisać i nie boi się nagięcia zasad. Stworzyła grę, w której wszystkie chwyty są dozwolone, ale czy każdy wyjdzie z niej bez szwanku?

Miłość to gra. Raz dostajemy dobre karty i wszystko układa się po naszej myśli, a następnym razem otrzymujemy gorsze karty i nie jesteśmy w stanie wygrać, choć byśmy chcieli.

Autorka napisała swoją książkę opierając się na „Niebezpiecznych związkach” Pierrea Choderlosa de Laclosa. Nie czytałam pierwowzoru, ale uważam, że wersja Augusty musi być lepsza.

Mamy tutaj czwórkę bohaterów: jeden mężczyzna i trzy kobiety. Niebezpieczny układ. Sebastian to cynik i egoista. Nie zważa na to, czy kobieta jest wolna czy zajęta, z jakiego domu pochodzi, ani ile ma lat. Obraca się wśród kobiet i dobrze mu z tym. Gra rozgrywa się pomiędzy nim a trzema kobietami: Izabelą, Marianną i Cecylią. Każda z nich jest inna, ale na swój sposób wyjątkowa. Cała czwórka uwikła się w grę, z której ciężko się wyplątać. W tej grze nie ma zasad, nikt nie wie, kto jest pionkiem, a kto rozgrywającym. Więc jak się zakończy?

Styl autorki pozostaje na wysokim poziomie. Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Nie ma długich opisów i zanudzania czytelnika.

Okładka jest bardzo zmysłowa. Nie sposób oderwać od niej wzroku.

Drugi tom z serii Z klasyką w łóżku okazał się jeszcze lepszy od poprzedniego. Autorka wywołuje mnóstwo skrajnych emocji i wciąga w swój świat bez reszty. Bohaterowie są dobrze wykreowani, a akcja nie dłuży się. Każda z kobiet jest inna i ma swój sposób postrzegania świata. Jednak los łączy całą czwórkę. Wkraczamy w świat intryg, tajemnic, sekretów i niedomówień. Nie sposób się oderwać. Zdecydowanie polecam!

 

 

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję:


 

Moja ocena: 7/10


4 komentarze:

 1. Fajnie, że to tak angażująca opowieść, ale jednak nie w moim stylu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się nawiązanie do klasycznych powieści, ale jednak Niebezpiecznych związków nic nie jest w stanie przebić. To fenomenalna książka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytała poprzednią książkę autorki z tej serii i mi się nie spodobała. Nie mam nic przeciwko takim przeróbkom, ale ... nie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam ,,Rozdroża" ale nie koniecznie przypadła mi do gustu dlatego tej nie miałam ochoty czytać.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.