poniedziałek, 27 lipca 2020

"Jej wina i grzech" Meghan March


Wszystko, czego chcesz, jest po drugiej stronie strachu.

Tytuł: Jej wina i grzech

Autor: Meghan March

Tłumaczenie: Edyta Stępkowska

Seria: Bogactwo i grzech (tom 2)

Strony: 243

Bohater/ka: Lincoln/ Whitney

Wydawnictwo: Editio RedWhitney była skazana na porażkę. Cokolwiek by się działo, jej wina była oczywista i nie do obalenia. Nawet jeśli chodziło o romans jej własnej matki. Sytuacji nie ułatwiał magiczny wpływ, jaki na Whitney wywierał Lincoln Riscoff - wyjątkowo przystojny dziedzic ogromnej fortuny. Jakby komplikacji było mało, Whitney miała już kiedyś męża. Ricky Rango za życia nie był ideałem, ale prawdziwa nawałnica rozpętała się wtedy, gdy na jaw wyszły niejasności co do jego prawdziwego pochodzenia: była teściowa Whitney starała się udowodnić, że jej zmarły syn w rzeczywistości był prawowitym spadkobiercą majątku Riscoffów.

Kolejny etap niezwykłego związku Whitney Gable i Lincolna Riscoffa rozpoczął się dramatem. Wydawało się więc, że przeznaczenie przemożną mocą postanowiło uczynić wszystko, aby nieszczęśni kochankowie nigdy nie odnaleźli drogi do siebie. Wielkie pieniądze, walka o władzę i bezwzględne ambicje zwaśnionych rodzin to ogromne przeszkody. Trwanie przy ukochanej osobie będzie wymagało odwagi i poświęceń. I zaufania. Tymczasem ani ona, ani on nie potrafią już ufać nikomu. Nawet rodzinie.

Druga część trylogii Bogactwo i grzech to kontynuacja historii grzesznej miłości dwojga ludzi, którzy wciąż znajdują w sobie odwagę, by walczyć o siebie. Ten związek wyklęły ich rodziny, zaślepione troską o przetrwanie rodowej dumy i zgromadzonego majątku. W tej sytuacji trudno podążać za własnymi przekonaniami, zwłaszcza gdy dramatyczny rozwój wydarzeń prowadzi do nieuchronnej katastrofy...

Pokaż mi dowód, wtedy zaufam...

(Opis - Lubimy czytać)


[…] jeśli myślisz, że życie stale rzuca ci pod nogi kłody, to zawsze będziesz tylko je przed sobą widzieć.


Miłość powinna być dla każdego darem, czymś magicznym i dobrym. Tym, co możemy sobie sami wybrać i co nas uszczęśliwia. Ale nie zawsze tak jest. Czasami miłość potrafi być zakazana i grzeszna. Taka, która tylko rani i unieszczęśliwia. Łatwiej byłoby z niej zrezygnować i nigdy więcej o niej nie myśleć. Ale mimo to jest silna i, choćby nie wiadomo jak się chciało, nie da się o niej zapomnieć. Więc może warto byłoby o nią zawalczyć? Wbrew wszystkiemu i wszystkim.


Jej wina i grzech to drugi tom serii Bogactwo i grzech. Zapraszam również na moją recenzję poprzedniego tomu: Bogaty i grzeszny


W tej części są kontynuowane losy bohaterów z pierwszego tomu. Lincoln i Whitney mają za sobą burzliwą i pełną cierpienia przeszłość. Połączyła ich młodzieńcza miłość, ale okazała się na tyle silna, by przetrwać wiele lat, mimo rozłąki. Po dziesięciu latach los ponownie krzyżuje ich drogi, a oni chcą ponownie o nią zawalczyć. Na ich drodze będzie czekało wiele przeszkód i niejeden postanowi ich rozdzielić na zawsze. Czy będą wystarczająco zdeterminowani i silni? Czy tym razem dopisze im szczęście? Czy doprowadzą do połączenia dwóch zwaśnionych rodzin?


Tak mocno tkwię w przeszłości, że nie potrafię skupić się na tym, co tu i teraz... To, co przed dekadą zaszło między mną, a Lincolnem, kładzie się cieniem na każdej chwili naszej teraźniejszości. 


Styl autorki pozostaje niezmienny. Jest lekko i przyjemnie, ale nie brak też chwil dramatu i smutku. Czyta się szybko, a strony uciekają w mgnieniu oka. Mamy też pikantniejsze sceny i brak zbędnych opisów.

Okładka utrzymana w podobnym klimacie, co poprzedniczka. Subtelna i przyciągająca wzrok.


Pomimo swoich usilnych starań, droga do szczęścia Lincolna i Whitney nie będzie taka łatwa. Pewna tajemnica wychodzi na jaw i wstrząsa obiema rodzinami. Jakie konsekwencje za sobą poniesie? Z czym jeszcze będą musieli się zmierzyć? Czym jeszcze zaskoczy nas autorka? Ciągle pojawiają się nowe pytania i mam nadzieję, że wreszcie poznam na nie odpowiedzi w finałowym tomie.


Jej wina i grzech to książka pełna tajemnic, intryg, nieoczekiwanych zwrotów akcji, cierpienia, demonów z przeszłości, ale również miłości i namiętności. Walka o władzę. Zwaśnione rodziny. Nieszczęśliwa miłość. To smutna historia, ale z drugiej strony dająca nadzieję na szczęśliwe zakończenie. Ta miłość od początku jest skazana na porażkę, ale może jakimś cudem przetrwa?

Podsumowując, serdecznie Wam ją polecam. To dobra i lekka książka na chwilowe oderwanie się od rzeczywistości.


Nic tak skutecznie jak widmo prawdziwej tragedii nie pomaga obudzić się i zrozumieć, co jest naprawdę ważne. Życie jest cenne. Jutra może nie być.Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:
Moja ocena: 8/105 komentarzy:

 1. Czytałam, ale teoche mnie znudziła xd 😂

  OdpowiedzUsuń
 2. Tego typu książki powinny zainteresować moją córkę, chętnie podsun je te tytuły pod rozwagę, tym bardziej, że chyba już poznała reprezentantkę twórczości autorki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może kiedyś się skuszę, ale póki co nie mam ochoty na tego typu książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię sięgać po książki w których pojawiają się różne emocje i z różnymi sytuacjami muszą się mierzyć bohaterowie a mimo to pozostają lekkie i przyjemne

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie ten tom czeka na swoją kolej i powiem szczerze już nie mogę się doczekać :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.