środa, 19 sierpnia 2020

"Cassiano Boss" Angelika Łabuda

 

Prawda potrafi być bolesna i może wyrządzić więcej szkód niż pociągnięcie za spust.

 

Tytuł: Cassiano Boss

Seria: Dangerous (tom 1)

Autor: Angelika Łabuda

Tłumaczenie: 

Strony: 270

Bohater/ka: Anastasia

Wydawnictwo: Kobiece

 Pakt, który zmienił więcej niż jedno życie.

Powalająco przystojny Włoch skrywający wielką tajemnicę zakochuje się w zwykłej dziewczynie.

Brzmi jak bajka? Ona już dawno przestała w nie wierzyć.

Dwudziestosześcioletnia Anastasia Jones pracuje w punkcie nadawania paczek. Wiedzie normalne życie, które jednak jej nie zadowala. Szuka mężczyzny na stałe, lecz do tej pory żaden z kandydatów nie potrafił ujarzmić jej burzliwego temperamentu. Co więc się stanie, gdy na swojej drodze spotka niebezpiecznego gangstera z podejrzaną przeszłością? Miłość nie wybiera, ale przeznaczeniu przecież można pomóc.

Dwudziestodziewięcioletni Cassiano Lorenzo, przystojny i bogaty prezes jednej z największych korporacji w Nowym Jorku, jest obiektem westchnień każdej kobiety. Co środę wysyła tajemnicze paczki do Włoch. Piękna pracownica punktu nadawczego sprawi, że jego świat wywróci się do gory nogami. Czy mężczyzna z mroczną przeszłością będzie potrafił okiełznać pannę Jones i ukryć ją przed swoją włoską rodziną? Jaką tajemnicę skrywa za oceanem?

(Opis z Lubimy Czytać)

 

Cassiano może i był zagadką, ale za to bardzo pociągającą. Jego oczy emanowały potęgą i empatią, a uśmiech mógł zawładnąć niejedną kobiecą duszą.

 

 Książek o mafii w ostatnim czasie jest zatrzęsienie. Każda autorka stara się jednak urozmaicić ten gatunek czymś nowym, lepszym, ale czy tak było w przypadku książki Cassiano Boss? Zapraszam na recenzję. 

 

    Anastasia to spokojna, ułożona dziewczyna. Ma dwadzieścia sześć lat i stałą pracę w punkcie nadawania paczek. Pracuje tam wraz ze swoją przyjaciółką. Jej matka po śmierci ojca wyjechała ze Stanów, by zamieszkać w Polsce, jednak dla Anastasii taka zmiana nie była dobra i osiągając pełnoletność wróciła tam, skąd matka zabrała ją kilka lat temu. Ich relacje nie są najlepsze. Matka stara się ułożyć dziewczynie życie nawet z tak dużej odległości. Na szczęście przy swoim boku ma długoletniego partnera, który pomaga Anastasii choćby finansowo. 

 

    Cassiano to Włoch z krwi i kości. To władczy mężczyzna, ale to w końcu głowa mafii. Nie cofnie się przed niczym. W końcu, by objąć władze musiał zabić... swojego ojca!  Jak to bywa w takich rodzinach, ma on także pisaną sobie kobietę - Elenę, która delikatnie mówiąc jest harpią. Chce władzy, pieniędzy, jest bez względna, a knucie to jej drugie imię. Nic dziwnego, że Cassiano nie pała do niej uczuciem. Droga do władzy wcale jednak prosta nie była, ale udało mu się. Jednak teraz ma zamiar zrezygnować z tego co osiągnął na rzecz brata, któremu świat mafii bardziej odpowiada. Udaje się zatem do punktu nadania paczki, by wysłać do Włoch pierścień - symbol władzy. 

 

    Spotkanie Cassiano i Anastasii jest pełne wyładowań. Chemię czuć już od pierwszego spojrzenia. Gdy pojawia się w punkcie nadania paczki, gdzie Ana powinna mieć przerwę, ale zastępuje koleżankę, ziemia prawie drży na jego widok. Jest przystojny, czarujący, po prostu idealny. Ich wymiana zdań jest krótka, ale gdy spotykają się po raz drugi w knajpce, gdzie Ana poszła na lunch, a niefortunnie skręciła kostkę, coś zaczyna się dziać. Cassiano postanawia pomóc dziewczynie, oferując jej, by się do niego wprowadziła. Może wydawać się to szybko, ale znajdziemy odpowiedź na to pytanie. Niestety Ana przez skręconą kostkę i zamieszanie, w domu orientuje się,  że nie wysłała paczki Cassiano. Jakie to będzie mieć konsekwencje? I jakiej prawdy dowie się Ana? 

 

    Książka napisana jest lekko. Nie ma tu zbędnych opisów, a sceny erotyczne są wplecione w fabułę, przez co nie przytłaczają czytelnika. 

 

   Okładka jest piękna. Pan z okładki przyciąga czytelnika do siebie spojrzeniem i idealnie pasuje do bohatera. 

 

      Jak już na początku wspominałam znajdziemy tu wątek mafijny, który jednak jest zupełnie inny niż miałam możliwość dotychczas czytać. Znajdziemy tutaj zawiłą historię rodzinną, w którą zamieszany jest nie tylko Cassiano, ale także jego brat Marco. Ta dwójka rozjaśni trochę wydarzenia oraz przedstawi nam życie Any oraz jej rodziców. Finał powieści zwala jednak z nóg, przez co ze zniecierpliwieniem czekam na dalsze losy tej można powiedzieć już trójki bohaterów. To nie tylko powieść o mafii. To powieść o uczuciu rodzącym się między bohaterami, o poszukiwaniu swoich korzeni. To pełna emocji, pasji i miłości powieść, pokazująca, że głowa mafijnego rodu, też może czasem się załamać, że też jest mimo wszystko człowiekiem. Podobało mi się bardzo, że autorka wyszła poza utarty schemat i dodała coś od siebie. Dla mnie to ogromny plus i jeśli chcecie przeczytać coś innego to z całego serca polecam!

 

Mafia to przywilej i kara.

 

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu:Moja ocena: 8/10
 

 

3 komentarze:

  1. Nie ma to jak mafia i dziewczyna z punktu paczek! Zdecydowanie niespotykane połączenie ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie moja działka, ale mam czytelniczki w bibliotece, które uwielbiają takie historie, wiec będę polecać!

    OdpowiedzUsuń
  3. To prawda, prawda potrafi być bardzo bolesna, jednak wychodzę z założenia, że warto ją znać, można wówczas podjąć odpowiednie działania. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.