środa, 23 września 2020

"Gorące lato" J. B. Grajda, Anna Langner i inni

 

Tytuł: Gorące lato

Autorzy: P. Świst, A. Wolf, A. Langner, A. Lingas-Łoniewska, A. Sinicka, A. Suchocka, A. Siepielska, M. W. Staniszewska, A. Szafrańska, J. B. Grajda

Strony: 448

Bohater/ka:

Wydawnictwo: Akurat

 


Gorące lato, plaża, szum fal, chłodne bryzgi morskiej wody, opalone ciała, nastrój wakacyjnego odprężenia… Najpierw ukradkowe, potem coraz śmielsze spojrzenia, uśmiechy… Przyspieszone oddechy, muśnięcie, dotyk dłoni, pocałunek… Wakacyjny romans, wakacyjna przygoda, wakacyjna namiętność. Namiętne historie, które mogły wydarzyć się naprawdę, które znowu mogą się wydarzyć – kto wie, może już się wydarzyły?Paulina Świst, Anna Wolf, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Alicja Sinicka, Agata Suchocka, Agnieszka Siepielska, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, J.B. Grajda zapraszają na niezapomnianą lekturę!

Lato już za nami, ale dzięki tej książce możemy je przedłużyć. 10 autorek, 10 różnych historii i miejsc, które aż chce się poznać. Przedłużcie lato razem z nami!

 

„Gorące lato” to wakacyjna antologia, która zawiera 10 opowiadań naszych polskich autorek. Głównym tematem są oczywiście wakacje. Bohaterki jadą wypocząć i zacząć czerpać z życia pełnymi garściami. Na wakacjach nikt ich nie zna, więc mogą w końcu zaszaleć. A cóż to za wakacje bez wakacyjnego romansu?

 

Książkę czyta się mega szybko, bo i opowiadania są krótkie. To jest właśnie najgorsze w antologiach. Nim się spostrzeżemy, opowiadanie się kończy. Jednak lubię tę formę książek, ponieważ mogę poznać pióro kolejnych autorek. Niektóre autorki znam i czytam, ale trafiłam też na te, których twórczości nie znam, a dzięki tej antologii chcę poznać.


Historie są ze sobą powiązane tematycznie, ale każda jest inna. Wszystkie mają w sobie to „coś”. Najbardziej spodobały mi się historie napisane przez Agnieszkę Siepielską, Annę Wolf, Agatę Suchocką i J. B. Grajdę. Oczywiście reszty nie skreślam, bo również mi się podobały :) Miłym zaskoczeniem była dla mnie Paulina Świst. Nie znam twórczości autorki, ale spodobał mi się jej cięty język w opowiadaniu.


Moim ulubionym opowiadaniem jest „Wariackie last minute” Agi Siepielskiej. Świetny język, żywe dialogi, wartka akcja, brak nudy – wszystko czego oczekuję od opowiadania.


Moim zdaniem warto sięgnąć po „Gorące lato”, bo możemy się odprężyć i spędzić miło czas. Za darmo przenosimy się do Grecji, na jacht, na Dominikanę, tropikalne wyspy czy plażę w Kołobrzegu. Aż chce się tam wyruszyć i przeżyć wakacyjny romans. Polecam Wam antologię na jesienne i zimowe wieczory. Przywołajmy w myślach wakacje!


 

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję:

Moja ocena: 8/10

9 komentarzy:

 1. Takie opowiadania to świetna próbka literacka dla autora. Można poznać nowych pisarzy i zobaczyć, jaką mają wyobraźnię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć nazwisk jest mi obca, ale z chęcią poznałabym tę książkę i zawarte w niej opowiadania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa pozycja, tym bardziej, że można na jej podstawie określić czy dany styl jakiegoś autora nam odpowiada, czy też nie. Tytuł zapisany.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasem właśnie takich krótkich form literackich poszukujemy, w ciepłych barwach, aby dopieścić wakacyjne wspomnienia. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie zbiory opowiadań. dzięki nim można bliżej poznać wiele autorek i później sięgnąć po tą której pióro spodobało się najbardziej

  OdpowiedzUsuń
 6. Sympatyczna lektura na jesień, coby poprawić sobie humor.

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że taka książka mogłaby mi się podobać :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.