poniedziałek, 21 września 2020

"Pojednanie" K. Bromberg

  

Dwoje ludzi, którzy wciąż próbują wywalczyć drogę do siebie mimo wszystkiego, co usiłuje ich rozdzielić.

 

Tytuł: Pojednanie

Autor: K. Bromberg

Tłumaczenie: Olgierd Maj

Seria: Niegodziwe Rozrywki (Tom 2)

Strony: 424

Bohater/ka: Ryker/Vaughn

Wydawnictwo: Editio Red

  

Ryker Lockhart, znany prawnik specjalizujący się w wywlekaniu brudów i wykorzystywaniu najintymniejszych sekretów podczas rozwodów, nigdy nie miał problemu z namówieniem ładnej kobiety na seks bez zobowiązań. Deklaracji i związków na więcej niż kilka nocy unikał z żelazną konsekwencją. Uważał, że mężczyzna nie powinien dopuścić, aby jakakolwiek kobieta nim zawładnęła. Ta misterna wieża poglądów i przekonań runęła, gdy Ryker spotkał piękną, inteligentną i diabelnie pewną siebie Vaughn Sanders. Nie wiedział, kiedy i jak ta niezależna, odważna i tajemnicza dziewczyna sprawiła, że zakochał się bez pamięci.

Jednak nawet inteligentny i przystojny drań zawsze pozostanie sukinsynem. Vaughn wyszłaby lepiej na dochowaniu wierności własnym zasadom i unikaniu paskudnych typów. Uległa jednak fascynacji i namiętności. Zakochała się, choć szanse na happy end tego niezwykłego romansu zawsze były bliskie zeru. Kobieta prędko miała się przekonać, że miłość i odwaga nie zawsze przynoszą upragnione szczęście, a waleczne serce również może zostać boleśnie złamane.

Być może był to nieprzemyślany krok, być może próba zagrania twardziela, a może nieudolna intryga. Ryker kilkoma zdaniami zawiódł zaufanie Vaughn i wystawił ją na wielkie niebezpieczeństwo. Wróg, który przez niego zwrócił uwagę na dziewczynę, był potężny i bezwzględny, a jego władza sięgała daleko. Bardzo szybko sprawy zaczęły zmierzać w złym kierunku, ku nieuniknionej katastrofie. Czy pora się poddać, czy warto jeszcze zawalczyć o miłość? Jak bardzo można narazić bliskie osoby? Gdzie są granice ryzyka?

Nie masz wyboru. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi władza i seks.

(Opis z Lubimy Czytać) 

 

Ryker to prawnik, który specjalizuje się w rozwodach. Jest mistrzem wywlekania na wierzch najgorszych brudów, nie cofnie się przed niczym by wygrać. Jak to mówią po trupach do celu. Taki jest on. Władczy, stanowczy, przystojny. Od zawsze uważał, że związek z kobietą to zło, którego należy unikać. Do czasu, aż poznał Vaughn. Kobieta wywróciła jego świat do góry nogami, ale mężczyzna miał pewną tajemnicę, która zrujnowała ich przyszłość. Teraz tylko od Vaughn zależy, czy go wysłucha i da mu kolejną szansę. 

 

Vaughn to silna i niezależna kobieta, którą z Rykerem połączyły obowiązki, a przerodziło się w to coś więcej. Jednak Ryker ukrywał coś przed nią. To zraniona kobieta, która oddała swe serce niewłaściwemu mężczyźnie. Teraz kobieta musi się zastanowić, czy dać kolejną szansę mężczyźnie, który na dobrą sprawę, mógł wcale się nie zmienić. Jak postąpi? 

 

Los stawia ich znów na swojej drodze. Wpakowali się w niezłe bagno i teraz wszystko zaczyna się komplikować. Problemy piętrzą się i nie wiadomo czy, i jak poradzą sobie bohaterowie. Bohaterowie przechodzą zupełną metamorfozę: z twardej babki jaką była Vaughn staje się cieniem samej siebie, przerażoną i zapłakaną, a Ryker z takiego drania staje się księciem na białym koniu, ratującym Vaughn z opresji. 

 

Styl autorki był lekki. Podobało mi się jak budowała napięcie, operowała emocjami. Do samego końca nie wiedziała, co jeszcze się wydarzy, czym zaskoczy mnie autorka. Mnóstwo zwrotów akcji, gorących scen, a przy tym wszystko wywarzone, by nie mieć dość. Wydarzenia zazębiały się ze sobą tworząc całość. 

 

Pamiętaj, że trzeba być silnym człowiekiem, żeby przeprosić,
ale jeszcze silniejszym żeby wybaczyć.

 

 

Okładka jest zmysłowa i sugeruje, że w środku czekać nas może gorąca historia. 

 

Pojednanie to drugi tom serii, która już od samego początku mnie wciągnęła. To piękna, ale trudna powieść. Bohaterowie muszą nauczyć się żyć w związku, ufać sobie, wybaczać. To coś, co jest naturalne, ale im przychodzi z trudem biorąc pod uwagę to, że stronili przez długi czas od związków. Autorka pokazuje jak wiele jesteśmy w stanie zrobić z miłości dla drugiej osoby. Jak wiele można poświęcić, by żyło się dobrze. I jak my sami potrafimy zmienić się na lepsze. Jest to ciekawa, pełna zwrotów akcji powieść. Nie zabraknie humoru, słodkich scen, jak i tych pikantnych. Ta seria może spodobać się fankom zarówno erotyków jak i klasycznych romansów. Serdecznie polecam.

 

Kobiety chcą być kochane. Nie chcą, żebyś ktoś je naprawiał. Nie chcą rozpieszczania. Chcą być traktowane tak, jakby potrafiły same wbić gwóźdź w ścianę, ale jeśli przy tym wywalą wielką dziurę w regipsie, chcą, żeby ktoś to bez słowa naprawił.

 

 

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu:
Moja ocena: 8/10

 

5 komentarzy:

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.