niedziela, 11 października 2020

"Rosyjska księżniczka" Monika Skabara


Wziął za żonę rosyjską księżniczkę myśląc, że trafiła mu się temperamentna kobietka ukrywająca się za zimną fasadą. Tymczasem dostał uszkodzony towar opakowany w błyszczący papier.
 
 


Tytuł: Rosyjska księżniczka

Autor: Monika Skabara

Seria: Dziedzictwo MS

Strony: 271

Bohater/ka: Antonio/Sasza

Wydawnictwo: KobieceDwa zwaśnione gangi z różnych zakątków świata. Sojusz, za który najwyższą cenę zapłaci ona.

Sasza Askarowa, jedyna córka rosyjskiego mafiosa, to kobieta, z którą się nie zadziera. Wychowana twardą ręką w żelaznej dyscyplinie, teraz jest prawdziwą maszyną do zabijania. Kiedyś stanie na czele mafii na miejscu swojego ojca.

Antonio Morinello, syn włoskiego capo, ma Saszę na celowniku. Zrobi wszystko, żeby ją zdobyć. W ramach rozejmu między rodzinami zmusza jej ojca do oddania mu córki.

Sasza nie jest jednak typem kobiety, którą można sobie przekazywać jak trofeum. Czy ślub, który połączy te dwie rodziny, położy kres wojnie między rosyjską i włoską mafią?

(Opis – Lubimy czytać)Zabrał mi cały tlen stając się moim powietrzem. Nie wiedziałam gdzie kończę się JA a zaczyna ON. 


Życie nie zawsze jest dla nas łaskawe i kolorowe. Nieraz wystawia nas na różne próby testuje naszą wytrzymałość. Ale nie robi tego wiecznie. Pewnego dnia daje nam szansę odwrócenia sytuacji. Zmienia je na lepsze. Wystarczy tylko to przyjąć i cieszyć się podarowanym szczęściem. Ale czy to możliwe?


Sasza to córka rosyjskiego mafiosa. Już od samego początku ojciec dawał jej odczuć, że wolałby mieć syna, niż córkę. W końcu w ich świecie tylko chłopak może przejąć rodzinny majątek. Wysyła ją więc do szkoły z internatem, gdzie przechodzi prawdziwe piekło. Była bita, głodzona i przemocą zmuszana do nauki. Wydarzenia te nie złamały jednak jej ducha. Uczyniły ją silną i twardą kobietą, godną bycia córką Askarowa. Gdy w końcu wraca ze szkoły, czuje się zagubiona mając wolność. Sytuacji nie poprawia też fakt, że ojciec zawarł umowę z włoską mafią. Częścią umowy jest ślub Saszy z synem Morinello. Dziewczyna nie chce tego robić, ale nie może sprzeciwić się ojcu. Jak potoczy się ta historia? 


Styl autorki jest lekki i przyjemny. Czyta się ją niezwykle szybko. Nie mamy zbędnych opisów, lecz wartką akcję. Jest dynamicznie i sporo się dzieje. Wszystkie wydarzenia łączą się ze sobą w spójną całość, w której się nie pogubimy. Nie zabrakło też dużej ilości emocji.

Okładka jest piękna, mroczna i tajemnicza. Przyciąga wzrok.


Sasza nie miała łatwego życia. Nie lubi być dotykana przez innych. Nie boi się zabijać, a w oczach świata stała się maszyną do zabijania. Jest nieufna w stosunku do ludzi i nie wie czym jest miłość. Potrafi być zimna i bezwzględna. Dopiero pojawienie się Antonio wniósł do jej poharatanego świata trochę ciepła i barw. Tylko czy na długo? 


Antonio nie zna innego życia poza mafią. Jest dobry w tym co robi, a jego życie kręci się wokół kobiet, które ciągle zmienia. Dla niego najważniejsza jest rodzina, dla której potrafi zrobić wszystko. Nie w głowie mu ustatkowanie się. Zmienia się to, kiedy spotyka piękną Saszę, która tak bardzo różni się od innych kobiet. Jest waleczna, ale skrywa w sobie mrok, który mężczyzna stara się odkryć.

Stopniowo swoim dobrem oraz delikatnością zdobywa jej zaufanie. Sasza otwiera się przed nim i opowiada o swojej przeszłości, a on postanawia zemścić się na jej ojcu. Powoli poza namiętnością rodzi się między nimi uczucie. Ich droga jednak nie będzie łatwa. Czeka na nich wiele przeszkód i wrogów do pokonania. Czy ich miłość okaże się na tyle silna, by przetrwać w tym brutalnym świecie? 


Ta powieść to istny rollercoaster uczuć. Znajdziemy tutaj wiele pięknych, ale i smutnych momentów. Świat mafii nie jest łatwy. Jest brutalny, niebezpieczny, pełen cierpienia, intryg, kłamstw i okrucieństwa.

Rosyjska księżniczka to naprawdę dobra książka. Pokazuje jak życie może nas ukształtować i odcisnąć na nas swoje piętno. Ale również jak miłość może nas na nowo poskładać w całość i uczynić nasze życie szczęśliwym. Jeśli lubicie niebanalne historie, to koniecznie musicie ją poznać. Nie brak jej wad, ale jest warta przeczytania. Serdecznie Wam ją polecam!


Jestem Morinello, wy jesteście moją rodziną, a ja bronię tego, co moje.Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu:


Moja ocena: 8/103 komentarze:

  1. Czytałam tę książkę i naprawdę bardzo mi się podobała. Miło ją wspominam czekam na inne książki tej autorki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Hm, no muszę przyznać, że odrobinę mnie zaciekawiłaś, ale to raczej nie teraz. ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Tytuł zdecydowanie zachęca, zapewne rozejrzę się za książką :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.