niedziela, 1 listopada 2020

"The Guarded Heart" Blair LeBlanc


Na co dzień zachowywał się nieczule, 
ale w rzeczywistości był pełen pasji.
 

Tytuł: The Guarded Heart

Autor: Blair LeBlanc

Tłumaczenie: Klaudia Wyrwińska, Amelia Szczuchniak

Strony: 302

Bohater/ka: Cassian/Rain

Wydawnictwo: NieZwykłe

 


Znienawidził ją, jeszcze zanim ją poznał.

Kiedy trzydziestoletni Cassian dowiedział się, że zostanie ochroniarzem córki znienawidzonego polityka, uznał, że fortuna nie mogła być dla niego bardziej łaskawa. Uwiedzie dziewiętnastolatkę, okręci ją sobie wokół palca i to da mu spokój, którego od tak dawna pragnie. Może to wyrówna rachunki między nim a jej ojcem.
Może.

Rain zawsze sprawiała problemy swoim ochroniarzom. Grała z nimi w kotka i myszkę. Jednak Cassian jest inny. Jest jej cieniem, mężczyzną bez uczuć, patrzącym na nią wzrokiem, który ją pali i… rozbiera.
Jednak Cassian skrywa pewien sekret. Ma cel, o istnieniu którego Rain nie ma pojęcia.
Ale wkrótce się dowie. 

(Opis z Lubimy Czytać)

 


… z kaburą na broń wyglądał niczym mokry sen każdej dziewczyny, która marzyła o super bohaterze.


Cassian w młodym wieku stracił kogoś, kto był dla niego ogromnie ważny. Za tym wydarzeniem stał pewien polityk, który raz na zawsze zniszczył rodzinę Cassiana. Jego ojciec zaczął pić, przestał zajmować się synem. Jednak mężczyzna wyrósł na mądrego i dobrego faceta. Mimo ogromnego bólu jaki towarzyszył mu na co dzień, nie potrafił się z tym wszystkim pogodzić. Był ochroniarzem i gdy pewnego dnia dostał zlecenie na ochranianie córki polityka stwierdził, że to może być dobra okazja do zemsty. Wiedział, że jego córeczka będzie rozpieszczoną i rozkapryszoną panną. Nie wiedział tylko jak bardzo się pomyli. Jak to wszystko się ułoży?


Rain to dziewczyna o przyjaznym usposobieniu. Przez całe życie mieszkała tylko z matką w biednej dzielnicy, mając za ojczymów dziwnych typów. Gdy dowiedziała się kto jest jej ojcem, zapragnęła go poznać. Chciała być kochana przez ojca. W zamian dostała chłodną obojętność i ochroniarza, który, starszy o jedenaście lat, wpada jej w oko. Pragnie odgonić jego mrok, ale co z tego wyjdzie? 

Tych dwoje nie powinno nic do siebie czuć, ale jak wiadomo w miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone. A ta dwójka mimo różnicy wieku jest idealnym duetem. Pokazali, że uczucie choć tak romantyczne może być wystawione na wiele prób, ale czy dadzą sobie radę? 

 

Nie możesz zranić kogoś, kto jest martwy w środku.

 

Styl autorki jest lekki, czytało się niezwykle szybko i przyjemnie. Nie było trudnych słów, zbędnych opisów. Dialogi były naturalne. W wydarzeniach się nie pogubimy, ponieważ wszystko idealnie się zazębia tworząc całość.

Okładka jest ładna, przyciąga wzrok, a krótkie rozdziały z perspektywy obojga bohaterów sprawiają, że mamy szansę bliżej ich poznać. 


Rain i Cassian są jak ogień i woda. Ona szczęśliwa, kochana przez matkę. On smutny odrzucony przez ojca. Jednak z każdą ich rozmową, wspólnym spędzaniem czasu mężczyzna dostrzega w sobie uczucia o jakie, jeszcze kilka miesięcy temu by się nie podejrzewał. To było piękne patrzeć na zmianę jaka zaszła w Cassianie. 


Smutne było to jak ojciec potraktował Cassiana. Również potrzebował oparcia, twardego męskiego przykładu, a dostał ojca, który zapijał smutek. Na szczęście udało mu się nie popaść w alkoholizm jak ojciec i stał się mimo wszystko wspaniałym człowiekiem. Tak samo miała się sprawa z Rain i jej ojcem. Liczyło się to, co ludzie powiedzą, sondaże, wybory. Córka była nie ważna ,mimo że nie chciała pieniędzy, sławy, a kochającego ojca, którego nie miała przez całe swoje życie.


Ta powieść to emocjonalny rollercoaster. Uśmiechałam się, było mi smutno. Ale to było w niej najpiękniejsze. Cieszę się, że mogłam poznać tę prostą, lecz piękną i wzruszającą powieść, która zostanie w moim sercu na dłużej. Podobała mi się kreacja bohaterów, którzy byli naturalni, a nie papierowi. Ten świat, który stworzyła autorka również bardzo przypadł mi do gustu. Serdecznie Wam ją polecam.Jesteś chorym, porąbanym draniem, który zniszczył tę rodzinę.

 


Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu:

 Moja ocena: 8,5/10

4 komentarze:

 1. Córka z pewnością doceni moc róznych emocji, które wyzwala ta przygoda czytelnicza, chętnie podsunę jej tytuł pod rozwagę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O dawno nie czytałam nic takiego.

  www.natalia-i-jej-świat.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest jedna z niewielu książek, które chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej nie jest to książka dla mnie. Ważne, że tobie się podobała.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.