poniedziałek, 28 grudnia 2020

[PRZEDPREMIEROWO] "Luca" Agnieszka Siepielska [PATRONAT MEDIALNY]

 

To twoja ostatnia okazja, żeby uciec od samego diabła.

 

 

Tytuł: Luca

Autor: Agnieszka Siepielska

Seria: Synowie zemsty (tom 3)

Strony: 203

Bohaterowie: Luca/Maxine

Wydawnictwo: NieZwykłe

Premiera: 30.12.2020

 
Mistrzyni mafijnego humoru powraca z trzecim tomem serii „Synowie zemsty”!

Luca Valenti jest kuzynem Rhysa i Antonio. Jego ojciec wiele lat temu przyczynił się do upadku rodziny. Gdy rozpoczęły się poszukiwania Mii i Maxine – córek Cesara Dellvale – szybko się okazało, że Luca ma obsesję na punkcie tej drugiej.
Kiedy w końcu dociera na miejsce, gdzie przetrzymywane są siostry, zabija Franco Cavillo, jednego z szefów kolumbijskiej mafii i udaje mu się uwolnić dziewczyny. Mia była wykorzystywana jako prostytutka, lecz Maxine, ku zaskoczeniu wszystkich, wiodła normalne życie w domu Cavillo.

Jednak to były pozory. Maxine zawarła z Franco Cavillo układ. Gdy zgodziła się na związek z jego synem, Dominikiem, Franco obiecał, że Mia zostanie do niej sprowadzona. Luca chciałby wykorzystać okazję i zbliżyć się do Maxine, ale postanawia odpuścić.
Wkrótce o Maxine upomni się mężczyzna, któremu została obiecana. Być może kobieta będzie potrzebowała Luki bardziej, niż sądziła.

 

 

Czy sam diabeł może się zakochać?

 

To kolejny tom z serii Synowie zemsty Agnieszki Siepielskiej. Po Rhysie i Antonio przyszedł czas na Lucę. Jak wypadła ta część na tle poprzednich części? Przekonajcie się!

 

Luca to kuzyn Rhysa i Antonia, który uważa się za samego diabła. Jego ojciec zniszczył jakąkolwiek cząstkę dobra w nim i wie, że nie potrafi kochać. Jednak gdy tylko widzi Maxine, córkę Cesara, zaczyna mieć na jej punkcie obsesję. Ale to przecież nie miłość, prawda?

 

Maxine i jej siostra Mia zostają porwane przez ludzi Cavillo. Syn Franca, Dominic chce Maxine dla siebie. Ta zgadza się stać u jego boku w zamian za bezpieczeństwo Mii. Jednak obie zostają oszukane. Gdy Maxine je obiad z oprawcami, Mia jest gwałcona i faszerowana narkotykami. Na szczęście Luca ratuje obie dziewczyny, ale nic już nie będzie takie samo. Gdy prawda wyjdzie na jaw, Maxine zostanie sama, zdana na łaskę samego diabła. Czy uda jej się wyjść z tego starcia zwycięsko?

 

Tęsknię za momentami, które dane było nam wspólnie spędzić. Za naszymi planami. Tęsknię nawet za życiem, które mogliśmy dla siebie stworzyć. [...]

 

Styl autorki nadal jest utrzymany na wysokim poziomie. Książka jest bardzo krótka, bo liczy sobie zaledwie 200 stron, ale zawarte jest w niej mnóstwo emocji. Od śmiechu po łzy. Nie zabrakło brutalnych scen, ale również tych, które wywoływały uśmiech na mojej twarzy. Książkę pochłonęłam w oka mgnieniu i mam ogromny niedosyt, bo za szybko się skończyła.

 

Okładka jest utrzymana w podobnym klimacie co poprzedniczki. Mężczyzna na ciemnym tle oraz czerwień napisów.

 

Luca chce jednego: Maxine, i zrobi wszystko, by ją dostać w swoje ręce. Wie, że na nią nie zasługuje, a jego serce i dusza są splamione krwią. Maxine jest bardzo młoda, bo ma zaledwie osiemnaście lat, ale musiała bardzo szybko dojrzeć, mając za ojca Cesara. Nie ma już nikogo, a jej dzieciństwo nie było sielanką.

Obydwoje mają rany i tylko oni mogą się nawzajem uleczyć. Ale co się stanie, gdy Dominic przyjdzie po swoją damę? Jak zakończy się ta historia?

 

Książka bardzo mi się podobała, choć czuję straszny niedosyt. Za szybko się skończyła, a miałam ochotę na więcej. Uwielbiam u autorki to, że możemy tu spotkać również bohaterów z innych książek, np. Paxtona z serii Sinners & Reapers. Nie zabrakło również braci Valenti i ich partnerek oraz babci Helen, która zadba o uśmiech na naszych twarzach. Z niecierpliwością czekam na kolejne książki autorki, a tę polecam z całego serca. Idealna na zimowe wieczory. A kto nie zna, musi nadrobić :)

  

To takie  przykre, wiesz? - Śmieję się przez łzy. - Cierpieć wciąż przez osoby, na których powinnam polegać. 

 

 

Za możliwość objęcia książki patronatem medialnym serdecznie dziękujemy Autorce Agnieszce Siepielskiej oraz Wydawnictwu:
 

 

Moja ocena: 10/10


RHYS

ANTONIO

 

 

 


7 komentarzy:

 1. Dużo ostatnio widzę romansów z mafią w tle, muszę się w końcu skusić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Propozycja czytelnicza dla dziewczęcej części mojej młodzieży, tytuł chętnie podsunę jej pod rozwagę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za powieściami mafijnymi, więc i tę sobie odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję patronatu medialnego - to już trzeci tom nieźle! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rok 2020 obfitował w serie mafijne i przyjemnie mi się je czytało. Bardzo dobrze mnie odprężają :-D

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze obawiam się tego, że tego typu książki są bardzo słabo napisane, chociaż często fabuła ma ogromny potencjał. Ale piszesz, że styl jest na wysokim poziomie, więc jestem skłonna ją przeczytać.

  Pozdrawiam,
  Karolina z TAMczytam

  OdpowiedzUsuń
 7. Fantastyczna recenzja. Lubię takie klimaty, choć wszystkie wydają się bardzo podobne. Niemniej jednak już wpisuję tę serię na swoją listę( kurczę ta lista staje się coraz dłuższa dzięki takim właśnie świetnym opiniom). W niedalekiej przyszłości być może sięgnę po nią.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.