wtorek, 16 lutego 2021

"Lucca" Sarah Brianne


Słyszymy tylko to, co chcemy usłyszeć i widzimy tylko to, co chcemy zobaczyć.

  

Tytuł: Lucca

Autor: Sarah Brianne

Tłumaczenie: Marta Słońska

Seria: Made Men (tom 4)

Strony: 292

Bohater/ka: Lucca/Chloe

Wydawnictwo: NieZwykłe

 

 

Niezwykle wyczekiwana część serii „Made Men”!

Lucca od najmłodszych lat nosił w sercu mrok. Kiedy w rekordowym tempie wspinał się po szczeblach mafijnej hierarchii, uświadomił sobie, że jedyne emocje, jakie odczuwa, pojawiają się wtedy, gdy zadaje komuś ból.

Chloe z jakiegoś powodu przyciągnęła go, jak płomień ćmę. Gdy Lucca zobaczył jej blizny, zrozumiał, że musi się dowiedzieć, skąd się wzięły. Ten, kto jest za nie odpowiedzialny, zapłaci za to, co zrobił. Trafił na listę Lukki, a nikt, komu życie miłe, nie chciałby się na niej kiedykolwiek znaleźć.

Chloe nie sądziła, że ktoś mógłby przerażać ją tak jak Boogieman. Nawet Diabeł nie był na tyle straszny. Dziewczyna nie zdawała sobie sprawy, że Lucca, próbując poznać jej przeszłość, rozniesie cały mafijny świat. Jeżeli oboje to przetrwają, być może nie tylko Chloe uda się ocalić.
(Opis z Lubimy czytać)

 

 

Pokuta była dla tych, którzy pragnęli rozgrzeszenia. On do nich nie należał. Lucca pragnął tylko odwetu.

 

 

Lucca to już czwarty tom serii Made Men. Kto jeszcze nie zna, zapraszam na moje recenzje poprzednich części: Nero Vincent Chloe

 

Ten tom jest ścisłą kontynuacją poprzedniego, gdyż zaczyna się w momencie, gdzie kończy Chloe. Muszę Wam przyznać, że już od początku nie mogłam się doczekać historii o tym bohaterze. 


Lucca to niebezpieczny i niezwykle silny mężczyzna. Jego serce otacza mrok. Jest skryty, tajemniczy, ale i fascynujący. Pod tą maską zimnego następcy szefa mafii, kryje się zraniona i wrażliwa osoba. Lubi zadawać ból, a każdy kto o nim słyszał, woli trzymać się od niego z daleka. Ale nie Chloe. Przeraża ją, ale coś ją do niego przyciąga. On również zwrócił na dziewczynę uwagę. Intryguje go jak nikt inny już od pierwszej chwili. Mężczyzna zrobi wszystko, by poznać jej przeszłość i dowiedzieć się, kto ją skrzywdził. Czy zdoła pokonać dręczące ją demony?

 

Są jak ogień i woda. Stanowią swoje kompletne przeciwieństwo, ale jakaś niewidzialna siła ich do siebie przyciąga. Mają jednak coś wspólnego. Obydwoje wycofani, złamani i poranieni przez los. Każdego dnia mierzą się z własnymi demonami. Czy mają szansę na wspólną przyszłość? Czy zdołają się nawzajem uratować?

 


Chciał odejść, ale nie mógł, bo Lucca trzymał go w miejscu i zmuszał do słuchania jego słów, do zmierzenia się z zawartą w nich prawdą i oskarżeniem. – Ktoś musiał ci kazać, żebyś w ogóle na nią spojrzał i poświęcił jej swój cenny czas. Ja nie potrzebowałem zachęty – warczał Lucca, nie cofając noża. – Mnie wystarczyło jedno spojrzenie, żeby się w niej zakochać. Jedno spojrzenie, żebym chciał wiedzieć o niej wszystko.

 

 

Ta historia jest niepewna i pełna zawirowań oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji. Czyta się ją z zapartym tchem, gdyż nie mamy pojęcia, co czeka bohaterów. Nie ma tu miejsca na nudę, a autorka nas nie oszczędzała. Największą zagadką był dla mnie Lucca. Nie mogłam go rozgryźć. Jego zachowanie było dla mnie niejasne i niezrozumiałe. Ciągle zadawałam sobie pytanie, co on planuje? Po co to wszystko? Jednak im dalej, tym wszystko coraz bardziej stawało się przejrzyste i zrozumiałe. Zwłaszcza to, jak postępował z Chloe. Wiele wydarzyło się w ich życiu i przeszli ogromną przemianę. Jak potoczą się ich losy?

 

Lucca to istny rollercoaster emocji. Pochłania i nie pozwala się od siebie oderwać. To nie jest łatwa książka. Jest w niej mnóstwo niebezpieczeństwa, bólu, cierpienia i brutalności. Smutek miesza się z nadzieją na lepsze jutro. To historia o walce z własnymi demonami i pokonywaniu ich. Pokazuje, że nawet liczne blizny nie są w stanie odebrać komuś piękna i możliwości bycia kochanym. Nawet najgroźniejszy i pozbawiony skrupuł mężczyzna ma szansę na miłość. 

Mogę śmiało powiedzieć, że z każdą książką ta seria jest coraz lepsza. Z całego serca Wam ją polecam! I z niecierpliwością czekam na kolejne części.

 

 

Dusza jego i Chloe były ze sobą związane, złączone w jedno. Miał tylko nadzieję, że ona też to czuje.

 

 

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:
Moja ocena: 9/10


 


3 komentarze:

 1. Niestety nie są to książki dla mnie, ale zazdroszczę wspaniałych wrażeń czytelniczych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mafia ciąg dalszy. To jak już bym zaczęła to pewnie od początku, ale to brzmi jak historia, którą można czytać odrębnie. Więc jakby co wiem gdzie szukać tematyki!

  OdpowiedzUsuń
 3. O tej serii czytałam już wiele, ale pomimo pozytywnych recenzji dalej nie jestem nią zainteresowana. Ważne, że Ty jesteś zadowolona z lektury.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.