środa, 10 marca 2021

"Possession. Posiadanie" T. M. Frazier

 

Jestem widzem we własnym życiu, mam najlepsze miejsca na najgorsze show świata.

 Tytuł: Possession. Posiadanie

Seria: Perversion Trilogy (tom 2)

Autor: T. M. Frazier

Tłumaczenie: Grzegorz Gołębski

Strony: 216

Bohater/ka: Tristan/Emma Jean

Wydawnictwo: Kobiece, Niegrzeczne Książki

 

On chce tylko mnie. Posiadać, kontrolować, mieć na własność.

Emma Jean i Tristan, Sztuczka i Ponury, złodziejka z Los Muertos i egzekutor z Bedlam. Skopani przez los, wciągnięci w mroczny świat gangów, w którym nie można ufać nikomu, a radość i spokój nie istnieją nawet w dziecięcych snach. Odważyli się jednak walczyć o siebie, o uczucie, które było silniejsze niż groźba śmierci. Tkwią teraz w samym centrum krwawej wojny. Zaszli już tak daleko, że nie sposób się cofnąć. Ale czy starczy im sił, by wygrać, lub determinacji, by zginąć, wciąż próbując?

Ponury jest przekonany, że Sztuczce nic nie grozi. Niestety, nic bardziej mylnego.

Dziewczyna trafiła w łapy szefa gangu Los Muertos. I chwilowo musi radzić sobie sama, bo Ponury został właśnie zgarnięty przez policję pod zarzutem morderstwa.

Dalsze losy bohaterów mrocznej i pełnej namiętności trylogii Perversion.

(Opis z Lubimy czytać)

 

Possession to kontynuacja losów Emmy Jean (Sztuczki) I Tristana (Ponurego). Pierwszy tom kończy się w takim momencie, że nie sposób nie sięgnąć po kolejny. Jak wypadła książka? Zapraszam na recenzję.

 

Ponury i Sztuczka spotkali się na pogrzebie Brzucha, ale niestety ich sekret został odkryty. Sztuczka wraca do siedziby Los Muertos i zostaje uwięziona przez Marco. Ponury myśli, że z nią wszystko w porządku, dlatego nie ma, co liczyć na ratunek z jego strony. Ponury ma też na głowie policję i oskarżenie o zabójstwo. Coraz bardziej wszystko się komplikuje i wizja wojny jest coraz bliższa. Czy główni bohaterowie wyjdą z niej obronną ręką? A może ktoś ucierpi?

 

Styl pisania nadal pozostaje bez zmian. Autorka wplotła w tę historię mnóstwo emocji i wydarzeń, więc nie można się nudzić. Akcja pędzi na łeb na szyję, ale we wszystkim możemy się połapać. Rozdziały są z obu perspektyw, co jest świetnym zabiegiem, bo poznajemy oba punkty widzenia.

 

Ci, których ktoś złamał, nie potrzebuje składania do kupy. Trzeba ich kochać w kawałkach.

 

Okładka jest tajemnicza i utrzymana w podobnym stylu, co pierwsza. Podoba mi się.

 

Bohaterowie pozostają ci sami, choć zmieniają się. Dochodzą również nowi. Dla fanów książek autorki mogę zdradzić, że pojawia się Preppy i King.

Podsumowując, książka okazała się naprawdę dobra. Trzyma w napięciu do ostatniej strony i znowu trzeba wyczekiwać kolejnego tomu. Dobrze, że wydawnictwo nie kazało nam długo na niego czekać. Mamy tu mnóstwo zwrotów akcji, emocji a także bólu i cierpienia. Wkroczenie w świat gangów nie jest łatwe, ale warto się zagłębić. Czyta się szybko, jest bardzo krótka, ponieważ ma zaledwie nieco ponad 200 stron, dlatego można ją pochłonąć w jeden wieczór. Ja polecam i czekam na zakończenie.

 

Pamiętaj, gdy już ustanowisz jakieś prawo, ono przestaje być twoje. Staje się prawem Bedlam, a to, że siedzisz u szczytu stołu, nie znaczy, że nie jesz widelcem jak wszyscy inni.

 

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:
 


Moja ocena: 9/10

3 komentarze:

  1. Siostra właśnie zapoznała się z trzecim tomem i jest tą serią zachwycona.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przygody czytelnicze mogą zainteresować moją młodzież, chętnie podsunę tytuły pod rozwagę. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bohaterowie mają naprawdę intrygujące pseudonimy :).

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.