piątek, 5 marca 2021

"Reaper's Legacy" Joanna Wylde

 

Jesteśmy rodziną, a rodzina nie stoi z boku, kiedy ktoś ma problemy.Tytuł: Repear's Legacy

Autor: Joanna Wylde

Tłumaczenie: Weronika Aleksandra Załęcka

Seria: Reapers MC (tom 2)

Strony: 366

Bohater/ka: Ruger/Sophie

Wydawnictwo: Niewykłe
Drugi tom jednej z najbardziej znanych zagranicznych serii motocyklowych!


Osiem lat temu Sophie oddała swoje serce i dziewictwo Zachowi Barrettowi. Jednak tamta noc nie była ani romantyczna, ani przepełniona miłością. W ogóle była czymś, czego Sophie nawet nie mogła sobie wyobrazić, ponieważ nakrył ich Ruger – przybrany brat Zacha. Dziewczyna nigdy wcześniej nie czuła się tak upokorzona.
Jakby tego było mało, Sophie zaszła wtedy w ciążę. Urodziła ślicznego chłopczyka – Noaha. Zach nie stanął na wysokości zadania i kobieta została z synem sama. Jej codzienna walka o godne życie stała się prawdziwą mordęgą.
Jednak w jej życiu jest jeszcze ktoś. Kiedy Ruger odkrywa, że Sophie z Noahem mieszkają w jakiejś dziurze i skrajnej biedzie, postanawia zabrać ich do bezpiecznego miejsca.
Sophie ma bujną wyobraźnię, lecz z pewnością nie przyszłoby jej do głowy, że znajdzie się wśród niebezpiecznych motocyklistów. Ale najgorsze jest to, co kobieta czuje do aroganckiego i wiecznie wkurzonego na nią Rugera. To, co zawsze do niego czuła…

(Opis – Lubimy czytać)Czasami mózg podpowiada, że powinnaś coś zrobić, a ty wiesz, że to błąd.

 

 

W życiu nie zawsze idzie po naszej myśli. Czasem wywraca się do góry nogami, a my musimy zmierzyć się ze skutkami podjętych przez nas decyzji. Jedna noc potrafi zmienić wszystko. I mimo że niesie ze sobą wiele cierpienia, to może dać również wiele szczęścia.


Pierwszy tom serii Reapers MC przypadł mi do gustu. Zapraszam do przeczytania mojej opinii o nim: Reapers PropertyJak wypadła druga część? Czy również mi się spodobała? Przekonajcie się. 

 

Jedna noc zaważyła na losach głównych bohaterów i zmieniła wszystko. Noc, kiedy Sophie oddała swoje serce i dziewictwo Zachowi. Jednak nie skończyła się ona zbyt dobrze, gdyż nakrył ich przyrodni brat Zacha, Ruger. Na domiar złego, dziewczyna zaszła w ciążę, ale chłopak nie wykazał się odpowiedzialnością i zostawił Sophie samą z dzieckiem. Urodziła chłopczyka, Noaha, ale jej życie stało się codzienną walką o przetrwanie. Aż pewnego dnia niespodziewanie zjawia się Ruger i zabiera ich ze sobą do świata niebezpiecznych motocyklistów. Czy dawne uczucia odżyją w dziewczynie? Jak potoczy się ta historia?

 

 

Nie możesz sobie pozwolić na uzależnienie się od kogoś, chyba że możesz tej osobie szczerze zaufać.

 

 

Styl autorki wciąż pozostaje lekki i przyjemny. Książka wciąga od pierwszych stron i nie pozwala się od siebie oderwać. Czyta się ją szybko i nie ma tu miejsca na nudę. Jest za to wszystko, co lubię, czyli wartka akcja, niebezpieczeństwo, mrok, motocykle, trochę pikanterii i humoru oraz ciekawa fabuła. Podobało mi się to, że ta historia toczyła się swoim rytmem, nic nie było na siłę, ani udawane, a tym bardziej przekolorowane. Na plus również fakt, że możemy ponownie spotkać bohaterów z poprzedniego tomu.

 

Sophie to młoda i silna kobieta, która nie miała lekko w życiu. Nie zawsze podejmowała właściwe decyzje, ale kochała swojego synka i starała się zapewnić mu dobre życie. Potrafiła zrobić dla niego wszystko. Bywała zadziorna i uparta, nie była typem cichej myszki. Nie była zbyt ufną osobą, przychodziło jej to z trudem i z czasem.

Ruger to mężczyzna o dwóch obliczach. Jedno niebezpieczne, władcze, aroganckie, wybuchowe i wiecznie wkurzone, a drugie nieco łagodniejsze, okazujące opiekę i troskę. To typ groźnego motocyklisty, z tatuażami i kolczykami.  Budzi respekt i potrafi być przerażający oraz szorstki, ale dla bliskich jest w stanie zrobić wszystko i pomóc w każdej sprawie.

 

Ruger się przesunął, a ja zamarłam, przytłoczona rzeczywistością. Musiałam odejść lub stoczymy kolejną walkę. I tak do niej dojdzie, ale w późniejszym terminie. Mała przerwa była wskazana.

 

 

Znajomość Sophie i Rugera nie zaczęła się zbyt przyjemnie i była dosyć nietypowa. Ale nie dało się nie zauważyć tego wzajemnego przyciągania między nimi, ognia oraz słownych potyczek. Pragną się, ale ignorują to uczucie, nie chcąc się do niego przyznać. Jak długo im się to uda? Jakie pociągnie to za sobą konsekwencje? Co tak naprawdę wydarzyło się między nimi i jak wpłynie na ich przyszłość? Czy w ich życiu będzie miejsce na miłość?

 

Reaper’s Legacy to dobra książka, którą przeżywa się całą sobą. Jest pełna emocji, mroku, niebezpieczeństwa, twardych zasad obowiązujących w świecie motocyklistów. To opowieść o ludziach tworzących prawdziwą rodzinę, pomimo że nie łączą ich więzy krwi, ale którzy są w stanie poświęcić dla siebie wszystko i wskoczyć za sobą w ogień. To historia o wzajemnym zaufaniu, walce z własnymi uczuciami i tłumieniu ich, obawach, odnajdywaniu się w nowej sytuacji i niespodziewanym szczęściu. Miłość potrafi przyjść znienacka i to od nas zależy, czy damy jej szansę.

Podsumowując, ten tom wypadł odrobinę lepiej od poprzedniego, ale oba Wam serdecznie polecam! Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu. To naprawdę wartościowe historie, które potrafią umilić czas.

 

 

Zrozumiałam kilka rzeczy, odkąd poznałam Reapersów. Byli zaciekle lojalni względem siebie. Czasami wydawało się, że posługują się jakimś dziwacznym kodem, mają własne zasady i reguły postępowania.

 


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:

 


Moja ocena: 8,5/10

 

 3 komentarze:

 1. Fantastycznie, kiedy członkowie rodziny potrafią za siebie odpowiadać, jednoczyć się w przypadku potrzeby kogoś z nich, ale często zdarza się, że właśnie poza rodziną znajduje się prawdziwe wsparcie.

  OdpowiedzUsuń
 2. U hu hu fajna okładka :D
  W sumie nie moja tematyka ale Twoja rzetelna recenzja bardzo mnie zachęciła, żeby sięgnąć po pierwszy tom.
  Buziaki .

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że ten tom wypadł lepiej od poprzedniego, ale nie planuję czytać tej serii.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.