środa, 21 kwietnia 2021

"Queen of men" i "King maker" Terri E. Laine

 

[…] - Jesteś królową. Możesz nawet w tej chwili zrobić szach mat.
- Nie władam nawet twoim fiutem – zadrwiłam, mając w pamięci tamto jego zdjęcie z kobietą i nie wierząc mu nawet przez minutę. (…)
- Ty nim nie rządzisz. Ty jesteś jego właścicielką. […]

 Tytuł: Queen of men

Autor: Terri E. Laine

Seria: King Maker (tom 2)

Strony: 216

Bohaterowie: Bailey/Kalen

Wydawnictwo: NieZwykłe

 

Bailey poznała prawdę i czuje się oszukana. Tłumaczenia Kalena już jej nie obchodzą. Jego sekrety i intencje boleśnie ją zraniły. Kobieta nie jest w stanie mu wybaczyć. Postanawia porzucić obecne życie i decyduje się na desperacki krok – powrót do domu.
Tam jej przeszłość przeplata się z teraźniejszością. W odizolowanej od świata społeczności, do której należą jej rodzice i dawna miłość Turner, będzie musiała tłumaczyć, dlaczego wróciła.
Jednak Bailey nie ma pojęcia, że Kalen nie pozwoli jej tak łatwo odejść. Zakochał się, czy tego chciał, czy nie. To po prostu stało się faktem.
Nie pozwoli nikomu odebrać mu Bailey, a już na pewno nie mężczyźnie z jej przeszłości…

 

Tytuł: King maker

Autor: Terri E. Laine

Seria: King Maker (tom 3)

Strony: 298

Bohaterowie: Bailey/Kalen

Wydawnictwo: NieZwykłe

 

Dwóch mężczyzn walczy o jedną kobietę. Pierwszy jest człowiekiem, który nigdy jej nie zawiedzie. Drugi to ktoś ekscytujący, kto sprawia, że serce Bailey bije szybciej.
Którego z nich wybierze? A może już zdecydowała?
Jednak teraz zarówno Kalen, jak i Turner mają inny problem. Bailey zniknęła i nikt nie wie, gdzie się znajduje, a co ważniejsze, czy nie grozi jej niebezpieczeństwo.

Kalen ją kocha, ale czy będzie chciał z nią zostać, kiedy już ją odnajdzie? Niezależnie od tego, mężczyzna zdaje sobie sprawę, że musi zrobić wszystko, aby odszukać Bailey, bo kobieta, która sprawiła, że po raz pierwszy w życiu zrozumiał, czym jest miłość, potrzebuje pomocy.

(Opisy z Lubimy czytać)

 

Tom pierwszy zakończył się w takim momencie, że czekanie na kolejny to była męczarnia. Podobnie byłoby z drugim, ale na szczęście premiera była w tym samym dniu i można było od razu się za nią zabrać. Jak wypadła cała seria? Zapraszam na opinię. A kto nie zna, może zapoznać się z recenzją pierwszego tomu: klik.

 

Bailey i Kalen od początku tworzyli burzliwy „związek”. Coś, co zaczęło się przygodą w toalecie, po pewnym czasie osiągnęło status przywiązania. Jednak mężczyzna swoimi sekretami łamie serce Bailey i ta postanawia uciec. Gdzie znajdzie bezpieczeństwo i schronienie? Oczywiście w zamkniętej społeczności, w której się wychowała. Niestety jej odejście złamało kilka serc, a powrót na nowo otworzy te rany. Spotka swojego byłego ukochanego, z którym miała założyć rodzinę i, którego kochała. Wyjazdem złamała mu serce. Turner do tej pory nie przebolał rozstania i kocha Bailey. To świetny chłopak, który zawsze ją wspierał, przy nim zawsze czuła się bezpieczna. Jest przeciwieństwem Kalena, więc może nawzajem uleczą swe serca?

Trzeci tom od razu zaczyna się akcją. Mamy tu wątek kryminalno-sensacyjny oraz trójkąt miłosny. Akcja pędzi i nie sposób się nudzić. Bohaterkę czeka nie lada wybór. Obydwaj mężczyźni zrobiliby dla niej wszystko, ale czego ona tak naprawdę chce? Dowiemy się tego razem z nią.

 

Cała seria jest naprawdę wciągająca, a autorka łącząc świat zamknięty z tym wolnym i otwartym miała naprawdę świetny pomysł. Bailey ze swoimi rozterkami trochę przesadzała, ale kobiety chyba tak mają, że lubią wszystko roztrząsać. Ciekawa akcja i dialogi, dobrze wykreowani bohaterowie oraz wątek kryminalny sprawiły, że miło spędziłam czas z tą serią. Polecam i Wam! Na pewno nie będziecie się nudzić!

 

 

Za możliwość przeczytania książek dziękuję Wydawnictwu:
 

Moja ocena: 8/10

 


5 komentarzy:

 1. Bardzo mnie kusi ta seria i będę musiała w końcu zakupić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że są już dostępne trzy części. Gdy się wciągnę lubię czytać tom za tomem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię, kiedy cała seria na mnie czeka, wtedy jakbym jeszcze intensywniej delektowała się książkami, bez zbędnych przerw. :)

   Usuń
 3. Tytuł natychmiast podrzucam córce pod rozwagę, powinna się w nim dobrze odnaleźć, zdecydowanie coś dla niej. :) A najlepiej niech pozna całą serię. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Może się skuszę na lekturę w przyszłości!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.