poniedziałek, 24 maja 2021

"Angel" Sarah Brianne

 


To niesamowite, jak coś, co do niedawna było tak zwyczajne, może się wydawać tak bardzo nie na miejscu.


 


 


Tytuł: Angel

Autor: Sarah Brianne

Tłumaczenie: Marta Słońska

Seria: Made Men (tom 5)

Strony: 228

Bohater/ka: Angel/Adalyn

Wydawnictwo: NieZwykłe

 


 

Będzie ją ochraniał syn samego diabła!

Kiedy Adalyn po raz pierwszy zobaczyła Angela, wydał jej się wcielonym demonem. Kobieta przypuszczała, że ten facet oznacza same kłopoty, a jego niewinne imię nie ma nic wspólnego z prawdziwą naturą. Nie myliła się.
Angel był synem człowieka, który wyrządził Chloe krzywdę, pozostawiając na jej twarzy blizny. Mimo że ten mężczyzna już nikomu nie zagrażał, pamięć o tym, co zrobił, wciąż była żywa. Angel nie może od tego uciec, choćby chciał.

Gdy Lucca proponuje mu, żeby ochraniał Adalyn, nikt nie rozumie tej decyzji, a w szczególności sama zainteresowana. W końcu Angel jest synem byłego szefa wrogiej mafii i najprawdopodobniej ma ukryte motywy. Adalyn nigdy nie powinna o tym zapominać.

Za jeden pocałunek może zapłacić życiem.

(Opis – Lubimy czytać)

 

 

Miejsce, do którego ją zabierał, zawsze było piękne… Ale tym razem jej podróż pomiędzy piekłem, a niebem wydawała się inna niż zwykle. W jakiś sposób wyjątkowa.

 

 

Czasem jesteśmy zmuszeni płacić za grzechy kogoś innego. Musimy znaleźć się w miejscu, w którym nie chcemy, gdyż za nieposłuszeństwo grozi śmierć nie tylko swoja, ale i bliskich. Los jednak lubi być przewrotny i nawet z najgorszej sytuacji może zdarzyć się coś dobrego. Coś, czego nikt by się nie spodziewał.


Angel to piąty tom serii Made Men, którą bardzo polubiłam. Jak wypadła ta część?

Zapraszam na moje recenzje poprzednich tomów: NeroVincentChloeLucca.

 

 

Wiesz, po co istnieją zasady? […] Po to, żeby słabi byli im posłuszni, a silni je łamali.

 

 

Angel Luciano jest synem Lucyfera, byłego szefa rodziny Luciano. Jego ojciec popełnił niewybaczalne rzeczy, a teraz ktoś musi za nie zapłacić. I tym kimś jest właśnie Angel. Mężczyzna jest zmuszony znaleźć się na wrogim terenie i wykonywać rozkazy rodziny Caruso, inaczej skończy się to jego śmiercią i całej rodziny Luciano. Ku zdziwieniu wszystkich dostaje od Lukki ważne zadanie. Ma ochraniać Adalyn Vitale, siostrę Vincenta i przyjaciółkę Lake. Początek ich znajomości nie wygląda za dobrze. On ją ciągle wkurza, a ona porządnie zalazła mu za skórę. Jak potoczy się ta historia?

 

Ta książka jest pełna niebezpieczeństwa, igrania z losem, pokusy, niepewności i brutalności. Czyta się ją błyskawicznie i z zapartym tchem. Zarwałam dla niej noc, ale było warto. Dynamiczna akcja nie pozwala na nudę, gdyż ciągle coś się dzieje. Nie zabrakło też mnóstwa emocji, skrajnych uczuć, nutki humoru, pożądania i namiętności. Oprócz głównego wątku, jakim jest romans mafijny, mamy też wątki poboczne. Wciąż nie wiadomo kim jest tajemnicza postać, która próbuje doprowadzić do wojny między wrogimi rodzinami. Ofiar przybywa, lecz kto za tym stoi? Komu można zaufać, a kto tylko udaje?

 

 

Spuściła wzrok na jego szyję, gdzie miał wytatuowanego czarnego wilka. Zwierzę zbyt długo trzymane w klatce w końcu nie wytrzymuje; albo traci wolę walki i zdycha, albo popada w obłęd, próbując wyrwać się na wolność.

 

 

Angel to mroczny, tajemniczy, niebezpieczny i fascynujący mężczyzna. Jego ciało zdobi mnóstwo tatuaży, a jego imię nijak ma się do osobowości. Można wiele o nim powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest aniołkiem czy strachliwym. Życie u boku okrutnego ojca sprawiło, że nie boi się niczego. Powinno go to złamać, ale tamte wydarzenia uczyniły go silniejszym. Ma też swoje piętno i demony z przeszłości, którymi z nikim się nie dzieli.

 

Adalyn to bystra, radosna i niewinna młoda kobieta. Jest też wybuchowa, pewna siebie i ma cięty język. Pomimo swojej dziewczęcej natury, ma w sobie coś, co ciągnie ją do niebezpieczeństwa. Od zawsze miała słabość do złych mężczyzn, a jej nowy ochroniarz jest kwintesencją jej pragnień, ale i kłopotów.

 

 

Są rany, które nie przestają się jątrzyć, ale są też takie, które po prostu zabijają.

 

 

Ona i on są jak woda i ogień. Dzieli ich mnóstwo różnić, ale coś ich do siebie przyciąga. Obydwoje mają silne charaktery i nie łatwo ich przestraszyć. Są uparci i lubią stawiać na swoim. Od samego początku toczą ze sobą grę, mimo że nie powinni się aż tak ze sobą spoufalać. Jednak trudno ignorować chemię i pożądanie, które do siebie czują. Do czego to doprowadzi? Czy Angel i Adalyn mają szansę na coś więcej?

 

Angel to naprawdę dobra książka. Jest pochłaniająca, pełna emocji i wciąga od pierwszych stron. Nie jest łatwa, gdyż pewne momenty potrafią wywołać smutek i żal. Nie brakuje jej też bólu, cierpienia, brutalności, ale i nadziei. To historia o otwieraniu się na drugą osobę, zaufaniu, walce z własnymi demonami, trudnych wyborach. Mówi o tym, że pewne wydarzenia nieodwracalnie nas kształtują i pozostawiają piętno. Pokazuje, że nawet w najgorszym momencie życia, może pojawić się coś dobrego. Czasem trzeba zaryzykować i coś poświęcić, aby zdobyć szczęście. Każdy zasługuje na miłość, bez względu na to, skąd pochodzi i co go wyróżnia.

Serdecznie polecam Wam tę serię!

 

 

Nie, Angela nie tak łatwo było oszukać. Znał wszystkie sztuczki, jeśli chodzi o śledzenie ludzi; był ekspertem i wiedział, co robić, aby uniknąć wykrycia. Nauczył się tego, bo od najmłodszych lat wiedział, jak to jest być obserwowanym. Zawsze czuł na sobie taksujące spojrzenia i zawsze przyprawiały go one o gęsią skórkę…

 

 


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:

 

 

Moja ocena: 9/10


3 komentarze:

  1. Lubię, kiedy książka przywołuje we mnie nie tylko ciepłe i przyjemne odczucia, ale także smutek i żal, w końcu z mieszanki takich uczuć składa się życie. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Już dawno trafiłam na książkę, dla której mogłabym zarwać noc. Dobrze że Tobie się ta lektura tak podobała!

    OdpowiedzUsuń
  3. Na plus, że jest tyle wątków, w sensie, że to nie płaski romans i nic więcej. W ten sposób może to być wciągająca fabuła.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.