piątek, 28 maja 2021

"Fear us" B. B. Reid

 

Odrzucenie zawsze boli, ale kiedy odpychają cię rodzice,
ból jest jeszcze większy.
 


Tytuł: Fear us

Seria: Broken Love (tom 3)

Autor: B. B. Reid

Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka 

Strony: 296

Bohater/ka: Keenan/Sheldon

Wydawnictwo: Kobiece

 


Minęły cztery lata, odkąd Keenan uciekł z domu. Stworzył życie wolne od oczekiwań – a przynajmniej tak mu się wydawało, dopóki nie dopadła go przeszłość. Zdążył już polubić bycie w cieniu, ale teraz będzie musiał wrócić i stawić czoło wszystkiemu, co zostawił za sobą.

Sheldon również żyje pozorami. Ze wszystkich sił stara się udawać, że nic się nie wydarzyło, ale prawda jest taka, że tamtej nocy, kiedy Keenan wyjechał, straciła coś cennego. Miłość do tego targanego sprzecznościami chłopaka była błędem. Wkrótce okaże się, jak wielkim, bo oto Keenan wraca. Zniknął jednak tamten chłopiec z błyskiem w oku, a na jego miejscu pojawił się zimny, arogancki potwór.

Co się stanie, gdy tych dwoje znowu się spotka? Zwycięży nienawiść czy pożądanie?
(Opis z Lubimy czytać)

 


Fear us jest to trzeci tom z serii Broken love B. B. Reid. Pierwsze dwa tomy poświęcone były Lake i Keiranowi. Teraz głównym bohaterem jest brat Keirana, Keenan oraz jego dziewczyna z czasów szkolnych, Sheldon.

 

Keenan po tym jak został postrzelony i odkrył prawdę o sobie, a jego ukochana go zostawiła, wyjeżdża z miasta i nie kontaktuje się z nikim. Cały czas rządzi nim niepohamowany gniew i żal. Ma za złe Sheldon, że zostawiła go w takim momencie życia i nie potrafi jej wybaczyć. Zaczyna ją nienawidzić. Ale czy można kogoś nienawidzić, gdy się go kocha?

 


Nie ma nic gorszego niż być zakochanym w osobie,
której chcesz nienawidzić.


 

Sheldon już wiele razy została zraniona przez Keenana i za każdym razem mu wybaczała. Jednak miarka się przebrała. Ona też ma uczucia i nie da się tak traktować. Kocha go, ale wie, że musi ratować siebie, zanim będzie za późno. Dokonuje trudnego wyboru i z nim zrywa. A on czuje się zdradzony. Myślał, że ona jedyna nim nie wzgardzi.

Gdy Keenan wraca po 4 latach, wszystko się zmienia. Nie ma już między nimi miłości, a jedynie nienawiść. Każde z nich się zmieniło, jednak wciąż żywią do siebie jakieś uczucie. Od nienawiści do miłości niewielka droga…

 

Styl pisania autorki nadal na wysokim poziomie. Przez książkę się płynie, cały czas jest akcja. Historia opowiedziana z obu perspektyw, czyta się szybko i nie ma czasu na nudę.

 


Jedyny sposób, by przetrwać, to zranić wrogów,
zanim oni zranią ciebie. A nawet jeśli im się to uda,
 przyjmiesz ten ból, a potem się im odpłacisz.

 


Okładka utrzymana w podobnym stylu, co poprzednie. Tajemnicza i nieco mroczna, jednak przyciągająca wzrok.

 

Bohaterów tej części mogliśmy poznać już wcześniej. Tutaj zachodzi w nich ogromna zmiana. Keenan ze spokojnego luzaka zmienia się w podobiznę Keirana. Rządzi nim nienawiść i gniew, który nie ma ujścia. Chce go przenieść na Sheldon, bo go zostawiła w tak trudnym momencie. Wychowywany bez matki, z ojcem, który go zaniedbywał, czuje się samotny i zraniony. Jest mściwy i nieokiełznany. Zachowuje się jak dupek w stosunku do Sheldon, a ona mu na to pozwala. Nie polubiłam tej jego wersji. Myślę, że chciał prześcignąć Keirana w złych uczynkach i zachowaniu. Jednak nie pasowało mi to do niego.

Sheldon nadal ma nieposklejane serce po rozstaniu. Jednak boi się reakcji Keenana, ponieważ coś przed nim ukryła, a teraz prawda wyjdzie na jaw.

Oczywiście pojawiają się również bohaterowie poprzednich części, czyli Keiran i Lake, a także Dash i Quentin.

 

Fear us okazało się dobrą kontynuacją, choć nie przebiło pierwszych dwóch tomów. Czytało się szybko i miło spędziłam z nią czas. Jeżeli lubicie takie klimaty, książka z pewnością Wam się spodoba. Ja uwielbiam tę serię i z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

 


Nieszczęśliwa miłość może trwać wiecznie,

 jeśli nosisz jej fragmenty blisko serca.

 

 

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:
 

Moja ocena: 8/10


3 komentarze:

  1. Siostra bardzo lubi twórczość tej autorki i też jest zachwycona tą serią.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pióro i fabuły książek tej autorki bardzo przypadły mi do gustu. Super cykl.

    OdpowiedzUsuń
  3. Odepchnięcie rodziców ma potężne znaczenie dla poczucia własnej wartości.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.