niedziela, 9 maja 2021

"Hulia. Nieidealni" Anett Lievre

 

Przecież trzeba łapać życie takim jakim jest, dzień po dniu.Tytuł: Hulia. Nieidealni

Autor: Anett Lievre 

Strony: 494

Bohater/ka: Julia 

Wydawnictwo: WasPos

 

 

Połączyło ich przypadkowe spotkanie, a potem namiętna noc, która nie zakończyła się tak, jak sobie zaplanowali. Rozstali się, mając nadzieję, że nigdy więcej się nie spotkają. Jednak przewrotny los z nich zadrwił, splatając ich ścieżki w coraz nowsze zbiegi okoliczności, czasem aż nierzeczywiste. Bo kim okaże się tajemniczy mężczyzna, który będzie nowym wykładowcą na uczelni? Gdzie w tej skomplikowanej układance znajdzie swoje miejsce przyszły szef dziewczyny? Jakie decyzje będzie musiała podjąć, gdy na jej drodze pojawi się przystojny lekarz? Posłucha rozumu czy jednak głosu serca?

(Opis – Lubimy czytać)

 

 

 Zobacz jakie życie jest kruche. Jak niewiele potrzeba, żeby nas nie było.

 

 

 Julia to młoda dziewczyna, która spora przeszła w swoim życiu. Będąc dzieckiem straciła oboje rodziców i od tego czasu musiała zatroszczyć się nie tylko o siebie, ale też i o swoją młodszą siostrę. Razem z Dorotą wylądowały w domu dziecka, mimo że ich babcia żyje, jednak kobieta nie chce ich znać. Gdy Hulia staje się pełnoletnia, zostaje opiekunem Doris.

Gdy pewnego razu zostają zaproszone na imprezę nikt nie przypuszcza jak to wszystko się skończy. Julia jest temu przeciwna, jednak zgadza się za namową siostry. Niestety właściciel domu, który przyjeżdża z zagranicy nic nie wie o hucznej balandze w jego domu. Na miejscu zostaje tylko Julia, gdyż reszta w popłochu ucieka. Oferuje mężczyźnie, że pomoże ogarnąć bałagan. Wspólnie też szukają Doroty, która uciekła wraz z tłumem. Czy coś wyniknie z ich spotkania? Jak zakończy się ich wspólna noc?

Alexander to mężczyzna, który wyjechał do Stanów i tam robi karierę. Teraz wraca do kraju, jednak nie spodziewa się, że w miejscu swojego nowego domu, zastanie istne pobojowisko. Jest wściekły i rozdrażniony. Pomaga Julii szukać siostry, a później proponuje dziewczynom nocleg u siebie. Pierwsze spotkanie Hulii i Alexa nie należy do zbyt udanych. I choć ich ścieżki krzyżują się wiele razy, to czy będzie im dane być razem?

 

Serce topniało z każdym wypowiedzianym słowem i oddechem, którym łaskotał mnie w szyję. Czułam jeszcze alkohol krążący w żyłach, ale to Alex był moim narkotykiem. Jego zapach, jego dotyk, jego obecność.

 

 

Styl autorki jest lekki i przyjemny. Pisze zwięźle i na temat. Akcja zazębia się przez, co nie pogubimy się w wydarzeniach. Choć liczy prawie pięćset stron to czyta się ją w zadziwiająco szybkim tempie. Nie zanudza, lecz wciąga interesującą fabułą. Ta książka dostarczy wam wielu emocji. Cały czas coś się dzieje, a zwroty akcji przyprawiają o szybsze bicie serca.

Okładka jest piękna, a w środku znajdziemy podział na dosyć krótkie rozdziały, co usprawnia czytanie.

 

Aleksander to przystojny i intrygujący mężczyzna, ale swoim zachowaniem sprawiał, że miałam go czasem dość. Był trochę gburowaty i nie dawał sobie nic wytłumaczyć. Julia natomiast była spokojną bohaterką, która po prostu chciała kochać i być wreszcie kochaną. Na ogół autorka wykreowała całkiem przystępnych bohaterów.

 

Hulia to niebanalna powieść, która nie cechuje się przewidywalnymi schematami. Nie będę dużo zdradzać, ale chcę Wam powiedzieć, że sięgając po nią nie spodziewałam się takich emocji, takich obrotów spraw. Nic nie było takie, jakie się na początku zdawało. To historia o rodzinie, miłości, zranieniu, ponownemu zaufaniu, dokonywaniu trudnych wyborów i odkrywaniu samego siebie. Szkoda mi było dziewczyn i tego odrzucenia przez bliską osobę, jaką jest babcia. Śmierć rodziców to dla dzieci coś niewyobrażalnego i nie rozumiem, jak można zostawić małe dzieci bez namiastki miłości. 

Podsumowując, serdecznie polecam Wam tę książkę.

 

 

Przez jedną krótką chwilę wydawało mi się, że znalazłam kogoś takiego w Alexie. Przynajmniej częściowo. [...] Jak bardzo można się pomylić w osądzie drugiej osoby? 

 

 

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:

 


Moja ocena: 8/10

 

 

 

4 komentarze:

 1. Dobrze, że książka nie jest przewidywalna. To na pewno spory plus.

  OdpowiedzUsuń
 2. nie jest to książka w moich klimatach, ale wiem komu ją polecę :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię gdy nie wiadomo co wydarzy się na kolejnej stronie. To spory plus.

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej nie sięgnę po tę książkę. Polecę ja jednak mojej znajomej :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.