sobota, 8 maja 2021

"Kochaj mnie szeptem" i "Zamień mnie w krzyk" Anna Dąbrowska

 

By być szczęśliwym w życiu, trzeba kochać prawdziwie, bo tylko miłość zapewnia szczęście.

 

 Tytuł: Kochaj mnie szeptem

Autor: Anna Dąbrowska

Seria: Kochaj mnie szeptem (tom 1)

Strony: 370

Bohater/ka: Gabi/Eryk

Wydawnictwo: Amare
Gabrysia jest nieśmiałą, pełną kompleksów studentką polonistyki. Wierzy w miłość, ale nie wierzy, że jakikolwiek mężczyzna mógłby zainteresować się nią na poważnie. Do czasu, kiedy na przekór swojej despotycznej matce postanawia związać się z żołnierzem, który brał udział w misji w Afganistanie.
Młoda para szybko staje na ślubnym kobiercu, ale niedługo potem okazuje się, że wspólne życie wcale nie przypomina znanych z kobiecych powieści wzruszających historii miłosnych… Gabrysia zdaje sobie sprawę, że żołnierski mundur skrywa wiele mrocznych tajemnic i że dokonała złego wyboru.
Wkrótce w jej życiu pojawia się Jeremi, przystojny sąsiad, którego urok osobisty działa na nią jak magnes. To zakazane uczucie stanie się punktem zwrotnym w jej życiu, a Gabrysia odkryje, czym jest udany seks, przestanie wstydzić się swojego ciała i nauczy się mówić o swoich pragnieniach.
Ale czy historia związku z dwoma mężczyznami może skończyć się happy endem?
(Opis z Lubimy czytać)

 

 


Tytuł: Zamień mnie w krzyk

Autor: Anna Dąbrowska

Seria: Kochaj mnie szeptem (tom 2)

Strony: 360

Bohater/ka: Gabi/Jeremi/Eryk

Wydawnictwo: Amare 

PRAWDZIWEJ ROZKOSZY NIE DA SIĘ OPOWIEDZIEĆ SZEPTEM.

Po dramatycznym wydarzeniu, które rozegrało się w dzień powrotu Eryka z misji w Afganistanie, Gabriela stara się żyć jak dawniej. Wkrótce jednak okaże się, że w jej życiu zmieniło się wszystko. Tajemnica, którą skrywa młoda kobieta, oddala ją od ukochanego Jeremiego. Tymczasem jej mąż próbuje naprawić błędy przeszłości…

Uwikłana w relacje z dwoma mężczyznami, Gabriela zaczyna gubić się w swoich uczuciach. Mimo że nauczyła się czerpać radość z seksu, a pełne namiętności noce dały jej rozkosz, jakiej wcześniej nie znała, wciąż nie potrafi podjąć ostatecznej decyzji o tym, z kim naprawdę chce być. Czy ta burzliwa historia może skończyć się happy endem? Którą miłość wybierze Gabriela - tę, która rani, czy tę, która leczy?
(Opis z Lubimy czytać)

 

Miłość. Czym ona właściwie jest i skąd wiemy, że kogoś kochamy? Chyba każdy się nad tym zastanawiał niejednokrotnie, ponieważ pojęcie miłości ciężko jest sklasyfikować. Może ona ranić, ale też leczyć. Może być dobra, ale też zła. Więc jak rozpoznać tę dobrą?

 

Gabrysia to młoda i nieśmiała kobieta, która jest u progu dorosłości, ale jeszcze nigdy nikogo nie pokochała. Nie wie nic na temat miłości czy seksu. Wychowywana przez despotyczną matkę, która nie nauczyła jej czym jest miłość. Dlatego gdy poznaje przystojnego żołnierza, który okazuje jej jakieś uczucie, ona skacze w tę relację na główkę. Nie wie, że Eryk ma swoje demony, z którymi nie może sobie poradzić. Dziewczyna rzuca studia, bierze ślub i przeprowadza się do męża. Wtedy wszystko się zmienia. Sielankę zastępuje prawdziwe życie. Spadają różowe okulary a Gabi musi zmierzyć się z nim sama, bo na męża liczyć nie może.

 

Gdy raz pęka twoje serce, nie czujesz niczego tak samo jak wcześniej. Ulatują z ciebie ciepłe uczucia, a pozostają tylko te chłodne.

 

Pierwsza miłość powinna być piękna i beztroska. Gabrysia jest młoda i niewiele wie o tej dziedzinie życia. Przystojny i szarmancki żołnierz szybko skradł jej serce, a ona postawiła wszystko na jedną kartę. Bez pieniędzy jest zdana na łaskę męża i czuje, że musi się podporządkować. Myśli, że tak właśnie powinna wyglądać miłość, bo nikt jej niczego nie uświadomił. Błądzi po omacku i uczy się na własnych błędach, ale niektóre decyzje niosą ze sobą spore konsekwencje, których nie można cofnąć.

Gdy Eryk wyjeżdża na misję, dziewczyna znajduje pocieszenie w ramionach sąsiada. Jeremi to całkowite przeciwieństwo Eryka i to on pokaże Gabi jak powinna wyglądać miłość.

Styl pisania autorki jest bardzo przystępny. Nie ma skomplikowanych słów czy zdań. Przez książkę się płynie, więc nie ma czasu na nudę. Autorka wciąga do swojego świata i nie można się oderwać, póki nie przeczytamy ostatniej strony.

 

Okładki serii są piękne i klimatyczne. Oddają treść książek i przyciągają wzrok.

 


Był przy mnie i chyba tego najbardziej potrzebowałam.
Nie pragnęłam luksusowego życia, przystojnego męża, tylko tego, by ktoś przy mnie był, gdy zapłaczę.

 


Bohaterowie to ludzie z krwi i kości, których moglibyśmy spotkać w codziennym życiu. Autorka stworzyła ich z wadami i zaletami, bez upiększania. Każde z nich ma swoje problemy i tajemnice. Bohaterowie muszą sami nauczyć się życia, nic nie jest im podane na tacy. Gabi, Eryk i Jeremi to główne postaci, które coś połączyło.


Podsumowując z całego serca polecam Wam tę serię. Jest ona piękna, choć bolesna. Sprawi, że się uśmiechniemy, ale też uronimy kilka łez. Jest pełna emocji, tych dobrych i tych złych. Nie sposób się przy niej nudzić, a czas z nią spędzony nie będzie zmarnowany. Autorka skradła moje serce i z pewnością sięgnę po inne książki. Polecam!Nie czekaj, aż życie stanie się łatwiejsze, prostsze, lepsze. Życie zawsze będzie skomplikowane. Naucz się być szczęśliwą. W przeciwnym wypadku skończy ci się czas.

 

 Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu:
 

Moja ocena: 9/10

 


5 komentarzy:

 1. Kojarzę te książki, ale do tej pory nie miałam w planach ich czytać. Ta recenzja trochę mnie przekonała ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że styl autorki powoduje, że od obu książek trudno się oderwać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sympatycznie i lekko wchodzi się wówczas w opisywane historie, i o to właśnie chodzi, kiedy sięga się po ten gatunek. :)

   Usuń
 3. Faktycznie, miłość jest kluczem do szczęścia, w wielu aspektach naszego życia, jak nie we wszystkich. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi bardzo ciekawie, kto wie może kiedyś się skusze 😁

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.